Hlavní turistické atrakce Lichtenštejnska

Hlavní turistické atrakce Lichtenštejnska 1

Zde uvádíme přehled toho nejlepšího z Lichtenštejnska, nejzajímavější atrakce a možnosti aktivit, když budete v této malé zemi.

 

Kunstmuseum Liechtenstein 

Elegantní černá kostka, v níž je umístěno Kunstmuseum Liechtenstein, nabízí často se střídající expozice moderního umění. Nečekejte však holandské staré mistry, protože sbírka se zaměřuje na takové, jako je dvojice Peter Fischli & David Weiss, dále Andy Warhol a Donald Judd, a také některé méně známé vynořující se umělce, jako je Bill Bollinger a Günter Fruhtrunk. Neformální kavárna je jedno ze stylových míst ve Vaduzu a skvělé místo pro relaxaci se svazkem ze zdejšího dobrého knihkupectví.

 

Liechtensteinisches Landesmuseum

Liechtensteinisches Landesmuseum (Lichtenštejnské národní muzeum) umístěné v bývalém hostinci a celnici zahrnuje moderní přístavbu vybudovanou na skále. Sbírka pokrývá geologii, historii a folklor knížectví.  

 

Postmuseum

Lichtenštejnské miniaturní Poštovní muzeum ukazuje historii knížectví coby vydavatele krásné limitované edice poštovních známek.

 

Hrad Vaduz

Na vrcholu dobře značené stezky vedoucí do kopce (můžete vyjít po pěší stezce lesem začínající mezi restaurací Ratskeller/Engel a Brasserie Burg) stojí Vaduzský hrad. Odtud vládne lichtenštejnský kníže Hans-Adam II. ze své romantické pevnosti s červenobílými středověkými okenicemi, mohutnými hradbami a širokým výhledem na údolí Rýna. Hrad byl původně vybudován ve 12. století, vypálen vojsky švýcarské konfederace ve švábské válce v roce 1499 a částečně znovu vybudován během následujících staletí. Komplexní rekonstrukce začala v roce 1905 a dala mu jeho současnou podobu. Hrad není přístupný veřejnosti, protože kníže Hans-Adam II. si přeje mít své soukromí. Je synem svého předchůdce, milovaného knížete Františka Josefa II., který zemřel v listopadu 1989 po více jak 50 letech vlády. Den narozenin Františka Josefa 15. srpna se dnes slaví jako lichtenštejnský národní svátek. Následník trůnu princ Alois přebírá každodenní úkoly, když Hans-Adam II. několikrát do roka odcestuje do Vídně, kde se nachází muzeum rodu (v Lichtenštejnském paláci), které je jednou z kulturních atrakcí rakouské metropole.

  

Walser Museum

Walser Museum seznamuje s historií vesnice Triesenberg a s kulturou jejích obyvatel. Vystaven je nábytek a nástroje sedláků a řemeslníků, zatímco zábavná 25minutová prezentace představuje jejich alpské kořeny.

Akční nabídka ubytování: