Kea – řecký ostrov

Kea - řecký ostrov 1

Přestože ostrov Kea (známý také jako Tzia) patří do komplexu Kyklad, svojí architekturou a krajinou se příliš nepodobá ostatním kykladským ostrovům. Ostrov leží jižně od pevninské Attiky naproti přístavnímu městu Lavrion (Laurium) a má má bohatou historii a poklidné

pláže, takže je cílem mnoha víkendových turistů z Athén (není však příliš přizpůsoben zahraničním turistům). Nacházejí se zde pěkné přímořské vesnice, malebná metropole a křišťálové moře kolem pláží. Architektura má zemitější barvy odpovídající zdejší divoké hornaté krajině. Na ostrov se dostanete jedině trajektem z přístavu Lavrion, který leží na nejjižnějším výběžku oblasti Attika.

Co dělat a na co se podívat

Kea je poklidný ostrov ležící v Egejském moři vzdálený jen hodinu cesty od Athén. Díky krásné krajině je dovolená na ostrově skutečně příjemná, a také jeho malebné vesnice jistě stojí za návštěvu. Svoji návštěvu začněte v metropoli, kterou je vesnice Ioulida (Ioulis, Chora) se středověkým hradem a se slavným kamenným lvem, a pokračuje do centra nočního života ve Vourkari a v přístavu KorissiaOstrov nabízí široký výběr pláží a možností aktivit. Koundouros, Gialiskari a Otzias jsou nejlépe organizované pláže, kde najdete spoustu turistického vybavení a možností ubytování. Kromě toho je ostrov krásným místem pro pěší turistiku; oblíbené jsou především pěší stezky vedoucí ke starověké lokalitě Karthea a ke klášteru Kastriani.  

 

Některé atrkce ostrova Kea:

  •         Ioulida – metropole 
  •         Korissia, Vourkari a Koundouros – sídla
  •         Koundouros, Gialiskari a Otzias – pláže
  •         kamenný lev
  •         starověká Karthea
  •         klášter Kastriani
  •         potápěčská centra

Ubytování

Většina hotelů na ostrově je soustředěna v sídlech Korissia, Vourkari a Koundouros, kde naleznete příjemné apartmány a pokoje k pronájmu. Na ostrově jsou však k dispozici také luxusní zařízení, kdy v posledních letech byla v oblasti Koundouros postavena řada luxusních hotelů a vil, které nabízejí bazény a nádherné výhledy na Egejské moře.  

Akční nabídka ubytování: