Konkurenční boj mezi hodinářskými firmami

Konkurenční boj mezi hodinářskými firmami 1

Mnozí z nás se ptají, co se to vlastně děje v hodinářským průmyslu.
Nedávno jsme přinesli informace o prestižním modelu hodinek TAG HEUER CARRERA HEUER o2T. Je to jediný švýcarský model, který má automatický chromatograf. Díky tomu se může pochlubit COSC certifikátem. Navíc je jeho cena pod hranicí 360 000 Kč.

Popkud se Vám i tak zdá cena příliš vysoká, věřte, že srovnatelný model v podobné ceně nenajdete. Naopak si připravte částku přes milion korun českých. Na to, že švýcarský model obsahuje tourbilion (To je doplňkové zařízení mechanických kapesních nebo náramkových hodinek, které kompenzuje rozdíly chodu v různých polohách tím, že se jeho setrvačka a krok pravidelně otáčí.) na uplatnění v in house. Proto zmíněná cena byla platná pro veletrh Baselworde, tam byla novinka prezentována Frederiquem Constantem.

hodinky

Švýcarská společnost vydala své první hodinky s in house kalibrem v roce 2004. Tehdy pověřila technického ředitele Pima Koeslaga a šéfa výzkumu Manuela Da Silvu Matosa výrobou jednotky FC 775. V městečku Plan les Ouates vznikl po dvou letech mechanizmus označený jako jeden z nejlepších.

Automat FC 775 má 6,78 mm a je složen ze 191 dílů. Výroba veškerých dílů musela být mimořádně přesná, vedená na CNC strojích. Na hodinkách výrobci aplikovali dekorační techniky tvořené kruhovými ženevskými pruhy a perláží.

Kalendář se na hodinkách ovládá zapuštěnými tlačítky na bocích 42 mm pouzdra. Tlačítko má při páté hodině graficky ztvárněný indikátor lunárních fází (pozice 6:00). Naproti je stojící prvek (8:00) a ten nastavuje den v týdnu zobrazený subciferníkem na deváté hodině. Další tlačítko (10:00) posouvá ručku data při třetí hodině.

Tento model se bude prodávat ve dvou verzích. Jedna bude s ocelovým pouzdrem bez povrchové úpravy a druhá bude s pozlacenou vrstvou růžového zlata. U obou verzí by cena nakonec neměla překročit 230 000 Kč.