LUXUSNÍ DOMOV JIMMIHO GOLDSTEINA, KTERÝ JSME MOHLI VIDĚT VE FILMECH CHARLIEHO ANDÍLCI A BIG LEBOWSKI

LUXUSNÍ DOMOV JIMMIHO GOLDSTEINA, KTERÝ JSME MOHLI VIDĚT VE FILMECH CHARLIEHO ANDÍLCI A BIG LEBOWSKI 1

Jimmy Goldstein je americký realitní developer a asi největší fanoušek NBA. Se svým čistým jměním v hodnotě 100 milionů dolarů je do basketbalu až takový fanatik, že na lístky, letenky a vše co patří ke hře NBA utratil již více než $ 500.000 dolarů. Zabolelo, že?

Jeho oblíbeným týmem je Lakers a ve své práci je více než jen dobrý. Patří mu ty největší zprostředkování prodejů nemovitostí v jižní Kalifornii. Součástí  je i jeho luxusní rezidence s výhledem na město Los Angeles, kterou koupil v chátrajícím stavu v roce 1972. Vila nabízí 420m² obytné plochy a zobrazuje dokonalý příklad americké architektury zabudované do okolí. Jimmy svěřil celkovou rekonstrukci pánského sídla původnímu architektovi Johnu Launtnerovi, který tento dům v minulosti i navrhl. Dům má pět ložnic, pět koupelen a jeden velký obývací pokoj se vstupem na ještě větší terasu. V domě se nachází také speciální místnost, kterou Jimmy nazval „Nad horizontem“. Pokoj se v noci mění na oblohu plnou hvězd (LED světla) a nabízí ten nejkrásnější výhled na město.

Za jakou cenu se Jimmimu  podařilo dopřát tuto rezidenci se mi nepodařilo vypátrat, ale tento dům jste mohli vidět ve filmech jako Charlieho Andílci: Na plný plyn nebo Big Lebowski.