Nejdražší pokrmy světa

Nejdražší pokrmy světa 1

Westin Hotel Bagel

Chtěli byste pořádnou snídani? Pokud budete v New Yorku, můžete ochutnat tento bagel. Je to jednoznačně nejdražší obložený bagel na světě. Chcete vědět, co obsahuje? Krémový sýr s bílým lanýžem, želé z hroznů odrůdy ryzlink a ovoce goji (kustovnice čínská). Luxusní snídani si můžete dát za 1000 USD.

 

Humří frittata za miliardu

Technicky vzato je to omeleta, ale není pouze z vajec. Na ní jsou kousky humra a nahoře kaviár Sevruga. Ochutnat ji můžete v Le Parker Meridien Hotelu v New Yorku. Kvůli svým cenám byl hotel prodán 12x za jediný rok. Pokud byste chtěli pokrm ochutnat, připravte si 1500 USD.

 

Sushi roll od Angelita Aranety Jr

Nejdražší suši na světě – pan Araneta se s ním v roce 2010 dostal do Guinessovy knihy rekordů. Můžete ho ochutnat na Filipínách za 2000 USD (91 800 filipínských peso). A co vše dostanete? Pět kousků sushi nigiri ozdobených diamanty a zabalených do plátku 24karátového zlata.

 

Wagyu Ribeye Steak od Craftsteak

Chutně vyhlížející steak je připraven z hovězího Kobe, což je nejdražší a nejluxusnější hovězí na světě. Krávy na něj jsou krmeny pivem a dostávají pravidelné masáže – to je velmi důležité pro měkkost masa. Jsou chovány v prefektuře Hjógo v Japonsku a mají vynikající péči a zkušené ošetřovatele. Pokrm stojí asi 2800 USD.

 

Pizza Royale 007

Není to obyčejná pizza s kečupem, ale pokud máte rádi Jamese Bonda a pizzu, určitě si ji oblíbíte. Je to kuchařské mistrovské dílo: pizza o průměru 30 cm s kaviárem naloženým v šampaňském Dom Perignon, s uzeným lososem, s humrem marinovaným v koňaku, se zvěřinou s prosciuttem a s octem balsamico. Nahoře ji pak zdobí vločky z 24 karátového zlata. Můžete si ji dát v restauraci Bella Napoli za 4200 USD.

Zlatá pizza

Beluga Caviar

Beluga Caviar je kaviár z jiker ryby, která se jmenuje vyza velká a žije převážně v Kaspickém moři. Je to nejdražší typ kaviáru, který je velmi oblíbený u bohatých lidí v Rusku. Současná cena na trhu je 7 000 – 10 000 USD/kg.

 

Masový koláč Wagyu

Slaný masový koláč se opět připravuje z hovězího Kobe, což je velmi luxusní a drahé maso. Někdo do tohoto koláče přidává také saké. Pokud byste ho chtěli ochutnat, nebude to nic levného – masový koláč wagyu vyjde na 14 000 USD.

Luxus na asijský způsob 

Melouny Yubari King

Ovoce je velmi zdravé a dobré – hlavně když stojí 22 000 USD. Není to samozřejmě obyčejný meloun cantaloupe. Melouny Yubari jsou natolik žádané, že se na jejich prodej pořádají aukce. Jsou oblíbené hlavně pro svoji velikost a sladkost.

 

Frrrozen Haute Chocolate – mražený čokoládový dezert

Není to jen tak obyčejná zmrzlina – Guinnessova kniha rekordů ji vyhlásila za nejdražší dezert světa. Obsahuje různé druhy kakaa, chlazené mléko, a také 5g zlata. Nahoře je šlehačka a další kousky zlata. A kolik že stojí? Pouze 25 000 USD.

Nejdražší dezert na světě 1 a 2

Italský bílý lanýž

Lanýže obecně nejsou nic levného, ale tato verze je nejdražší – a nejen mezi lanýži. Je to nejdražší jídlo na světě. Největší nalezený bílý lanýž vážil kolem 1,5 kg a byl prodán za více než 160 000 USD (koupil ho obchodník z Hongkongu).