Místa, kde můžete spatřit UFO

Místa, kde můžete spatřit UFO 1

V červenci 1947 se přes Roswell ve státě Nové Mexiko přehnala silná bouře – a s ní přišly pověsti o pádu tajemného objektu. Byl to meteorologický balon, jak tvrdili zástupci americké armády? Nebo to byl létající talíř z vesmíru, jak tvrdilo mnoho místních? To, co se opravdu tehdy zřítilo z inkoustově černé oblohy nad pouští, dalo vzniknout nespočtu konspiračních teorií, novinářských pátrání a hitů v oblasti pop kultury (od „Forbidden Planet“ přes „Muže v černém“ a „Den kdy se zastavila Země“ až po „Akta X“). Hon na UFO se od té doby stal domácím průmyslem, který do Roswellu každoročně přitáhne tisíce lidí na akce, jako je „Festival UFO“, a tematické atrakce, jako je „Mezinárodní muzeum a výzkumné centrum UFO“.

Všechna tato pozornost přinesla v nedávných letech různé odpovědi americké vlády, od popření mimozemských aktivit až po odtajnění videí a jejich uvolnění pro veřejnost, spolu s čerstvými zprávami zkoumajícími pravou povahu toho, co se zde v atmosféře objevilo. Bez ohledu na výsledký nedávných výzkůmů UFO, bude debata jistě zuřit i v následujících letech. Konec konců mnoho lidí je silně přesvědčeno, že existuje něco mezi nebem a zemí. Pokud k nim patříte, nebo jste jen zvědaví, můžete se sami podívat na místa v různých částech světa, kde možná přistáli mimozemšťané.

Poznámka: UFO – Unidentified Flying Object= je neidentifikovaný létající předmět, tj. co je pozorováno na obloze a nelze běžným způsobem vysvětlit.

 

Roswell, New Mexico, USA

Město Roswell, které leží nedaleko místa, kde v roce 1947 údajně dopada kosmická mimozemská loď, je hrdé na to, že je považováno za „metropoli UFO světa“. Festival UFO se zabývá vším, co je spojováno s mimozemšťany, včetně soutěže kostýmů (pro lidi i pro domácí mazlíčky) a světelné show. Nadšenci i skeptici jsou vítáni, aby prozkoumali nevyjasněné věci. Program přednášek zahrnuje vše od únosů mimozemšťany přes pokračující tajné vládní programy a osobní setkání s mimozemšťany až po diskuze o dávných návštěvách mimozemšťanů na Měsíci. A pokud byste chtěli něco více pozemského, můžete se zúčastnit běhu Alien Chase, který může mít délku 5 km nebo 10 km, a koná se v parcích v Roswellu.

 Nové Mexiko – tajemný jih Spojených států 

 

Mimozemská dálnice, Nevada, USA

Státní dálnice 375 v Nevadě byla oficiálně pojmenována Mimozemská dálnice (Extraterrestrial Highway) kvůli počtu hlášených pozorování podivných světel na nočním nebi. Dálnice vede převážně neobydlenou pouští vedle Oblasti 51 a Nellisovy letecké základny. Můžete podniknout road trip po trase vyznačené tabulemi pro turisty, které mají zajistit nejlepší šanci, že spatříte něco paranormálního. Město Rachel blízko středu dálnice obchoduje s tajemnými pozorováními a „lovci UFO“ se zde zastavují v hotelu Little A’Le’Inn, aby probrali všemožné mimozemské věci se zdejším personálem. V poušti je tak malé znečištění, že pokud tudy proletí něco nevysvětlitelného, je šance, že to dobře uvidíte.

 

Les Hoia Baciu, Rumunsko

Hoia Baciu v Rumunsku bývá považován za nejstrašidelnější les světa – mají na tom ale nějaký podíl mimozemšťané? Spojení lesa s pozorováním UFO se datuje od konce 60. let 20. století, kdy jeden vědec-biolog vyfotografoval neznámá světla nad lesem. Brzy poté vojenský technik vyfotil létající koule, a podobné zprávy o létajících objektech nad Hoia Baciu pokračovaly i během 70. let. Les má pověst velmi strašidelného místa, kde bylo hlášeno všechno možné, od „divných pocitů“, přes ztracené děti a tajemné hlasy až po paranormální události.  

 

Linie v Nazce, Peru

Místa, kde můžete spatřit UFO 2

Tajemství zahaluje také linie v Nazce v Peru. Vědci se domnívají, že je vytvořila neznámá předincká civilizace v letech 450 -600 n.l., která odstranila hlínu a kameny na pláni v Nazce a vytvořila tak rozsáhlé obrazy např. pavouka, kolibříka nebo opice. Linie však není snadné vidět ze země, takže jsou o to víc tajemné. Byly určeny k tomu, aby přilákaly mimozemšťany? Představují zprávu formám života mimo tuto planetu? A pokud se zde zdržíte, můžete spatřit UFO?

 

Wycliffe Well, Austrálie

Wycliffe Well, zvláštní městečko v odlehlém vekovském severozápadní teritoriu Austrálie nedaleko Alice Springs, samo sebe nazývá „metropole UFO Austrálie“. Tvrzení o spatření mimozemšťanů se zde objevují už od 40. let 20. století a ani rovný horizont s temným nebem, ani přítomnost americké satelitní monitorovací stanice Pine Gap, je nemohou zcela vysvětlit. Možná je to ale jen chytrý marketingový tah místního podnikatele Lew Farkase, který znásobil strašidelnou pověst místa tím, že dal svému hotelu a restauraci rosewellskou tématiku; můžete zde spatřit nástěnné obrazy mimozemštanů a další odkazy na nadpřirozenou auru oblasti. Anebo je to skutečně mezigalaktická zastávka pro létající talíře cestující napříč slunečními soustavami?   

 

Khao Kala, Thajsko

Zprávy o tajemných objektech na obloze nad Thajskem se objevují už od konce 14. století, ale nejnověji se týkají kopce nazývaného Khao Kala nedaleko města Nakhon Sawan, který je považován za asijskou obdobu Oblasti 51. V roce 2011 Wall Street Journal hlásil zvýšený počet pozorování – až tolik, že se socha Buddhy na Khao Kala stala shromaždištěm pro desítky lidí věřících, že tvrdí, že našli portál do jiného světa. Ti, kdo se scházejí na Khao Kala, řekli CNN a dalším zpravodajům, že byli kontaktováni bytostmi z Pluta a z tajemné planety Loku někde v Mléčné dráze. Pokud jde o místa, kde k setkáním došlo, ta se velmi liší. Někteří se přitom domnívají, že zvýšená aktivita UFO je spíše výsledkem toho, že více thajských rodin má připojení k internetu a sledovalo v nedávných letech televizní programy o mimozemšťanech. Ale nebojte se, že by výprava sem z Bangkoku byla ztrátou času: město Nakhon Sawan má rovněž pověst destinace pro milovníky jídla.

Thajská sekta tvrdí, že už více jak 20 let komunikuje s mimozemšťany

 

Varginha, Brazílie

V brazilském státě Minas Gerais můžete najít nejrůznější bizarní tvory, kteří žijí v biosférické rezervaci Serra do Espinhaço. Vyskytuje se zde pes hřivnatý a vlněné pavoučí opice a… mimozemšťané? V roce 1996 příznivci UFO na celém světě zbytřili, když místní obyvatelé tvrdili, že našli mrtvého mimozemšťana na poli blízko města. Tak jako mnoho jiných destinací, kde bylo spatřeno UFO, se i v blízkosti města Varginha nachází vojenská základna, takže se divoce šířily pověsti, že brazilská armáda zatajila havárii, při které zahnuli mimozemšťané, které předtím spatřily tři ženy, když se o víkendu vracely domů. Ale město samotné zaujalo velmi otevřený přístup k nově nabytému důvodu ke slávě, zaměřilo se na pozemské turisty zvědavé na možnost mezigalaktických kontaktů a v roce 2001 vybudovalo Nave Espacial de Varginha, obrovskou vodárenskou věž ve tvaru létajícího talíře. O 3 roky později Varginha bylo místem konání národní konference p výzkumu UFO, která se měla zaměřit na to, co se zde tehdy odehrálo, ale také na řadu dalších incidentů hlášených z celého regionu kolem Varginhy dlouhé před údajným zatajením havárie. Dnes můžete tohle místo sami navštívit. 

 

Emilcin, Polsko

Asi 40 km od města město Lublin leží vesnice Emilcin, která byla dějištěm nezvyklé události v květnu 1978. Jan Wolski, místní obyvatel, kterému bylo přes 70, prý řídil vůz, když se setkal s dvojicí mimozemských bytostí, které ho vzaly s sebou do své kosmické lodi a provedly na jeho těle pár neškodných vyšetření. Jeho příběh o „únosu mimozemšťany“ upoutal představivost každého, od ufologů přes filmaře natáčející dokumentární filmy až po psychology či dokonce autory komiksů. Další obyvatelé pak přišli se svým pozorováním, ne sice samotných zelených mužíčků, ale zvláštních objektů létajících po obloze. Byla to jen fantazie v době studené války, která mělo oživit obecnou nudu, nebo mluvil Wolski pravdu? Jedno je jisté: v Emilcinu můžete spatřit památník Wolského setkání, postavený v roce 2005 a nesoucí nápis: „Pravda nás nakonec překvapí“.

 

Stonehenge, Velká Británie

Stonehenge je jedna z archeologických záhad Británie. Archeologové datovali lokalitu do doby kolem roku 2500 př.n.l., kdy se dávným stavitelům nějak podařilo přestěhovat obrovské sarsenské kameny vážící až 30 tun, a menší „modré kameny“ o hmotnosti 2-5 tun, do kruhové formace uspořádané podle hvězd. Menší „modré kameny“ údajně pocházejí z jihozápadu Walesu 240 km odtud, zatímco sarsenské kameny byly nejspíš vytěženy blíže, ve West Woods ve Wiltshire;  v obou případech však znamenalo obrovské úsilí přesunout materiál až na pláň Salisbury v Anglii.  I když se obecně věří, že Stonehenge byl chrám určený k sledování pohybu slunce, vytrvalá konspirační teorie tvrdí, že sofistikované stavební techniky jsou jasnými známkami zapojení mimozemšťanů.

 

Bermudský trojúhelník, Atlantický oceán

Bermudský trojúhelník je místo snad nejčastěji spojované s konspiračními teoriemi ohledně UFO. Velký úsek moře sahá zhruba od špičky Floridy severovýchodním směrem k Bermudám a dolů k Portoriku. Je rovněž místem, kde v průběhu několika desetiletí došlo k více neobjasněným zmizením lodí a letadel, což je jev, který podnítil představivost mnoha lidí. Vědci tvrdí, že zmizeními stojí lidské chyby, problémy s přístroji nebo silné bouře. Odborníci trvají na tom, že není nic neobvyklého na jejich četnosti vzhledem k vysokému provozu v těchto místech. To však neutlumilo přesvědčení milovníků paranormálna, kteří jsou si jistí, že je za tím něco jiného – ať už UFO, časové portály na nebi nebo cokoli dalšího.