Objevte krásy chorvatského pobřeží na jachtě od Goolets

Objevte krásy chorvatského pobřeží na jachtě od Goolets 1

Když se vydáte poznávat pobřeží Dalmácie na plachetní jachtě, život získá nepřekonatelný styl a pohodlí. Není důvod spěchat. Budete na útulném klidném místě pod modrou klenbou nebe, s pověstně modrým Jaderským mořem před sebou, kam až dohlédnete. Vítejte na lodi Dalmatino, nádherné jachtě dlouhé 43,5 m se čtyřmi stěžni, nyní s plachtami zvednými a ve větru, zatímco jemně pohánějí plavidlo kupředu. Vlny šplouchají na boky jachty a vytvářejí uklidňující rytmus v pozadí. Horní můstek je zalitý sluncem.  Dlouhá pohovka a polstrovaná místa na opalování lákají k usednutí a relaxaci. Můžete si číst knihu, připít si, vyprávět si přáteli své zážitky, hrát na hudební nástroj, zpívat.  Vstřícný prostor jachty je vhodný pro jednoho i pro velkou skupinu lidí.

Vaše dovolená na jachtě se však nemusí točit jen kolem klidných zájmů. Výběr vybavení na vodní sporty (vodní skútr, vodní lyže, kayak, wakeboard, paddleboard a seabob) je uložen na konci můstku, připravený pro Vás, až budete chtít zakotvit. Po troše adrenalinu byste pak měli zamířit zpět na horní můstek a odpočinout si ve fantastické vířivce jacuzzi, která uleví Vašim kloubům i svalům. Pod horním můstkem se nachází celodřevěná hlavní kajuta a velký salonek. Ten má moderní otevřený prostor a nabízí bar, prostor s TV, jídelnu a neformální místo pro snídaně. Prostor pro večeře pod širým nebem je vytvořen také na zádi a je ideální pro teplé večery, kdy si chcete užívat hojnost jídla a skvělé víno v lehkém vánku. Další úroveň nabízí vstřícný prostor se třemi dalšími kajutami, všechny en-suite a vyzdobené paletou přírodních barev. Celkem mohou čtyři prostorné kajuty na jachtě Dalmatino ubytovat až 12 hostů. Jachta je vybavena osmičlennou posádkou, která diskrétně pracuje v pozadí, takže Vy a Vaši hosté můžete relaxovat v naprostém pohodlí.

 

Doporučený program trasy

Nádherné dalmatské pobřeží s asi 1200 ostrovy si nejlépe prohlédnete při plavbě plachetní jachtou, která Vám dá spoustu příležitostí hledat odlehlé zátoky a prázdné pláže. Jedna z nejoblíbenějších tras vede ze Splitu na ostrovy Kornati a zpět. Kornati jsou skupina 140 ostrovů, kde většina z nich tvoří Národní park Kornati. Jsou zde ostrovy neobydlené, divoké a drsné, ale také velmi klidné a krásné.

Akční nabídka ubytování zde 

Od tradičních guletů až po luxusní plachetní jachty

Turecké čluny známé jako gulety jsou odjakživa rozšířené ve východním Středomoří. Ale v nedávných letech získávají na popularitě také luxusní plachetní jachty chorvatské výroby se třemi stěžni. Svým způsobem jsou větší než gulety – mají vyšší standard a specifikaci a lepší vybavení. Tyto jachty plují, když je vítr příznivý, ale mají také elektrický motor, což je kombinace, díky níž jsou ideální pro jachtaře i rekreanty.

Ať už si budete chtít pronajmout tradiční gulet pro menší rodinu nebo prostornější luxusní plachetní jachtu pro větší skupinu lidí, společnost Goolets.net je povolaný odborník a je tu pro Vás. Je to největší charterový operátor guletů v Chorvatsku a má k dispozici obrovskou flotilu guletů a plachetních jachet pro každý rozpočet. To vše za podpory týmu profesionálů, který pilně pracuje, abyste mohli prožít úžasnou dovolenou ve Středomoří. Jachta Dalmatino je nepochybně jednou z jejich nejlepších možností, protože loď nabízí vynikající hodnotu za Vaše peníze. Proto ji také zákazníci udělili ohodnocení „Nejlepší hodnota za peníze.“

Největší jachty 

Proč si vybrat plachetní jachtu?

  • Plachetní jachta je větší a má lepší standard než tradiční ekonomický gulet. Kajuty na plachetní jachtě jsou podobné svým standardem tomu, co můžete očekávat v 5* luxusním hotelu: jsou pohodlné, prostorné, s prostornou sprchou a se splachovací toaletou.
  • Plachetní jachty spoléhají na větrné podmínky, ale pro případ potřeby mají také elektrický motor. Proto nabízejí lepší hodnotu a jsou ekologičtější než plně motorizované jachty. Např. pronájem luxusní jachty, jako je Dalmatino, vyjde na asi 48 EUR týdně, zatímco za stejnou částku získáte pouze menší motorovou jachtu, na kterou se vejde méně lidí.
  • Plachetní jachty mají jisté romantické kouzlo. Taková jachta nespěchá z místa na místo, ale ladně klouže po hladině a dává Vám spoustu času vychutnat si každý klidný moment.

V případě zájmu o další information o plachetních jachtách v Chorvatsku i na dalších částech Středomoří kontaktujte Goolets.net . Zvláštní pozornost zde věnují Vašim potřebám a skýtají vynikající zákaznickou podporu při plánování tras, aktivit, jídla a pití, aby Vaše dovolená byla opravdu mimořádná. Také se můžete podívat na stránky Dalmatino, kde naleznete další informace o této fantastické jachtě. 

Přístav pro superjachty v chorvatském Šibeniku