Pár skleniček a ležíte pod stolem? Víme, proč se rychle opijete

Pár skleniček a ležíte pod stolem? Víme, proč se rychle opijete 1

Někdy zvládnete vypít více než Rus a jindy vám na to, abyste opili stačí jen málo. Podívali jsme se na to, co způsobuje výkyvy v alkoholové výdrži nejčastěji.

Šetříte
Česká mentalita a naše platy vás nutí šetřit ve všech směrech, a to i při konzumaci alkoholu. Opít se co nejlevněji, znamená pít nápoje s co nejvyšším obsahem alkoholu, které vás odrovnají již po malé dávce.

Jste nemocný
Chcete léčit chřipku či nachlazení něčím tvrdým, můžete dopadnout hůře než očekáváte. Počítejte s tím, že vaše tělo je kvůli nemoci dehydratované, což způsobuje, že alkohol se vstřebává do krve mnohem rychleji, než když máte dostatek vody. Samozřejmě, nezapomínejte že alkoholovou medicínu netřeba mísit s pilulkami.

shutterstock_72485890

Zhubli jste
Když shodíte nějakých pár kileček, může se to odrazit i na vaší hospodské výdrži. Úbytek na váze snižuje i množství vody, kterou vaše tělo obsahuje a tedy méně vody, na kterou se vypitý alkohol může vázat a tedy vyšší koncentraci alkoholu v krvi.

Málo jste spali
Pokud jste unavení, vaše mentální procesy se zpomalí a celé vaše myšlení i jednání je přibrzděno. Pokud si do toho dáte nějakou tu skleničku s alkoholem (která má sedativní účinky), vyčerpanost se znásobí a budete se cítit opilejší, než ve skutečnosti jste.