5 nápadů ze dřeva do Vašeho domu

5 nápadů ze dřeva do Vašeho domu 1

V domácnostech a jejich okolí se používá mnoho materiálů a jedním z nejčastěji používaných a žádaných je pravé dřevo. Je ekologicky udržitelné, všestranné, krásné, a lze jej použít v několika oblastech bytového designu. Jiné materiály mohou přicházet a odcházet, ale dřevo má trvalou přitažlivost, která může Vaší nemovitosti přidat skutečnou hodnotu. Následujících 5 nápadů na bytový design využívající dřevo Vám pomůže najít další způsoby, jak můžete do svého projektu začlenit dřevo.

 

Moderní terasa kolem bazénu

Bazén přináší spoustu zábavy do Vaší zahrady během teplejších měsíců roku. I když neplavete, na terase u bazénu se můžete bavit, grilovat, opalovat nebo se prostě těšit z okolí. Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit bazénovou terasu, ale mnohé z tradičnějších materiálů mají své nevýhody. Kámen a beton při vystavení mrazu procházejí cykly zmrazování a tání, zatímco většina tvrdých povrchů se pod nohama zahřívá, což je v horkých letních dnech nepříjemné. Moderní bazénové terasy se začínají vyrábět z udržitelných, upravených měkkých dřev, aby se tyto problémy vyřešily. Upravené dřevo je nejen ekologicky udržitelné, ale také neuvěřitelně odolné, a to nejen vůči slunci a vodě z bazénu, ale i všemu ostatnímu, co klima přináší. Nejlepší na nich je, že dřevěné terasy bazénů lze vytvořit v jakémkoli tvaru nebo velikosti, včetně několika typů odpovídajících doplňků, jako je oplocení, chodník a zastíněná místa.

 

Dřevěné podlahy

Požadovanou položkou číslo jedna na seznamech většiny potenciálních kupců domů jsou podlahy z tvrdého dřeva. Tyto podlahy okamžitě zvyšují hodnotu domu svým vzhledem, stylem a dlouhou životností. Dnes je na trhu mnoho dřevěných podlah, což znamená, že dřevěnou podlahu najdete pro každou místnost Vašeho domova. Můžete si vybrat rustikální ručně škrábané dřevo do obývacího pokoje nebo exotické dřevo do kuchyně. Pokud srovnáváte podlahové krytiny z pravého tvrdého dřeva a krytiny z předpřipraveného dřeva, mějte na paměti, že obojí zvýší hodnotu Vašeho domova. Předpřipravená tvrdá dřeva ale navíc můžete instalovat také pod úrovní země v dokončených suterénech, což umožní začlenit krásu tvrdého dřeva do více oblastí domova.

 

Venkovní terasa

Další položkou na seznamu mnoha potenciálních kupců domů je terasa (paluba) ze skutečného dřeva. I když je dnes na trhu mnoho materiálů nenáročných na údržbu včetně kompozitů, největší návratnosti investice stále dosahují dřevěné paluby, a to přibližně 71,5 % (podle zprávy v Remodeling Magazine). Přidání terasy v jakékoli nemovitosti okamžitě zlepší její přitažlivost na pohled, ale také podobu terénu a potěšení ze zahrady. Terasy pomáhají vytvořit venkovní obytný prostor, který mnoho lidí považuje v domácnosti za velmi atraktivní. Dřevěné terasy nabízejí krásu a všestrannost, kterou nenajdete u žádných jiných materiálů. Dřevo se nezahřívá tak, jak to dělají kompozita, a díky různým druhům dřeva a dostupným mořidlům Vám umožňuje najít styl a barvu, která doplní exteriér Vašeho domova bez ohledu na jeho architektonický typ.

 

Obložení stěn

Existuje několik způsobů, jak ozdobit stěny domu. Použití pravého dřeva, ať už na chatě, jako beadboard nebo v tradičnější instalaci (shiplap), dodává domovu texturu a zajímavost způsobem, který samotná barva nedokáže. Obložení stěn lze ve Vašem interiéru použít několika různými způsoby:

  1. instaluje se jako wainscot do výšky židlí
  2. instaluje se jako vyšší wainscot v šatně nebo u vchodu, do výšky ramen se zabudovanými věšáky
  3. pokrývá stěny od podlahy ke stropu na jedné nebo všech stěnách místnosti, v povrchové úpravě přírodního dřeva
  4. pokrývá stěny od podlahy ke stropu na jedné nebo všech stěnách místnosti, natřené barvou dle Vašeho výběru
  5. instaluje se na stěnu za dřezem v kuchyni

Díky novějším druhům dřeva na dnešním trhu můžete dosáhnout jakéhokoli z těchto vzhledů způsobem, který bude odpovídat Vašemu stylu. Můžete například najít zvětralé dřevo se spoustou barevných variací, které se perfektně hodí jako pozadí v rustikální moderní kuchyni, nebo můžete najít hladká prkna z tvrdého dřeva, která natřete a nainstalujete jako klasické obložení shiplap coby akcentní stěnu ve Vaší ložnici. Možnosti jsou téměř nekonečné a každá z nich je přirozeným způsobem, jak zvýšit vizuální přitažlivost interiéru Vašeho domova.

 

Dřevěné linky a skříňky

Zatímco trendem posledních let je používání bílých kuchyňských skříněk, obvykle vyrobených z melaminu nebo s nanesenou termofólií (Thermofoil), časy se mění a dřevěné skříňky jsou opět na vzestupu. To znamená vytvořit kuchyni navrženou s ohledem na krásu skutečných dřevěných skříní v řadě různých druhů a povrchových úprav. Použití dekorativní překližky na skříňky, dvířka a čela zásuvek Vám umožní zkombinovat různé druhy dřeva v jednom designu. Použijte například tmavé dřevo na spodní skříňky a světlejší dřevo na horní. To vytváří design s mnohem větší hloubkou než předchozí skříňky „bílá na bílé“, které tu byly nedávno. Dřevěné skříňky mohou doplnit jakýkoli designový styl, od současného po tradiční, a mají dlouhotrvající přitažlivost, což znamená, že je nepravděpodobné, že v dohledné době vyjdou z módy.

 

Vylepšete svůj domov dřevem

Těchto 5 nápadů na bytový design využívajících dřevo představuje pouze začátek možností. Zvolte přírodní dřevo pro svůj příští projekt a získejte řadu výhod, které přináší.

10 podlah z teplého dřeva