Retro gramofon od CoolGeek je vybaven vestavěnými reproduktory a streamováním přes Bluetooth

Retro gramofon od CoolGeek je vybaven vestavěnými reproduktory a streamováním přes Bluetooth 1

Přestože prodej vinylových desek v posledních letech neustále roste, naprostá většina hudby, kterou posloucháme, je poskytována prostřednictvím streamovacích služeb. Hongkongské designové studio CoolGeek spojuje oba formáty a přináší gramofon s Bluetooth, který také obsahuje vlastní zvukový systém.

Jedná se o moderní pojetí starého radiogramu, i když se streamováním přes Bluetooth namísto tradičního rádia. Hudební systém CS-01 all-in-one je zakončen retro-moderním gramofonem s řemenovým pohonem s ramínkem z uhlíkových vláken zakončeným cartridgí Audio Technica Moving Magnet. Rychlosti otáčení 33 a 45 ot./min. se volí tlačítkem na zadní straně a nastavení nabízí poloautomatický provoz, což znamená, že talíř se začne otáčet, když je ramínko zvednuto, ale stylus (jehla) se ručně spustí do drážek. Jeden z dvojice mosazných knoflíků nahoře se používá k zapnutí CS-01 a výběru režimů gramofonu nebo Bluetooth, zatímco druhý ovládá výstupní hlasitost. Pod tím je zvukový systém se 4 reproduktory pro poslech vinylových desek, aniž byste museli systém připojovat k hi-fi komponentům, jako je zesilovač, phono pre-amp (předzesilovač) nebo externí reproduktory – i když jednotka má výstupy RCA line pro uživatelskou flexibilitu. Skládá se ze dvou 15W reproduktorů pro středy a basy (poslední je vylepšen invertovaným basovým portem) a dvou výškových reproduktorů 10W poháněných dvěma zesilovači 30W pro příslib „melodických výšek, teplých středů a dunivé basy.“ Uvádí se, že čtyřpružinové zavěšení pomáhá izolovat gramofon od vibrací způsobených reproduktorovým systémem. A poslední složkou receptu CoolGeek je Bluetooth 5.0, který umožňuje posluchačům streamovat hudbu přes vestavěný zvukový systém z mobilního zařízení.

Stejně jako u hybridního reproduktoru/konferenčního stolku Soundesk společnosti CoolGeek z roku 2019 je hudební systém CS-01 předmětem finanční kampaně Kickstarter. Návrhy na cenu začínají na 329 USD, a pokud vše půjde podle plánu, odhaduje se, že se do prodeje dostane v květnu.