Místa, kde najdete nejkrásnější koupání na světě

Místa, kde najdete nejkrásnější koupání na světě 1

Bazény jsou často využívány k tomu, aby zvýšily cenu nemovitosti, ať už se jedná o rodinný dům, velké sídlo nebo drahé rekreační letovisko. Nádherný bazén s křišťálově čistou lesknoucí se vodou má kouzlo, které těžko něco předčí. Některé bazény jsou přitom přepychovější než jiné; neznamená to nutně větší nebo lepší, ale spíše nádherně okázalejší a přepychovější. Ať už se nacházejí vedle oceánu, u deštného pralesa nebo v podzemní jeskyni, nejluxusnější bazény světa jsou prostě úžasné. Zde uvádíme 12 luxusních bazénů a míst na koupání, které představují naprostý vrchol, jsou přístupné veřejnosti a platí se do nich vstupné.

 

Lake Manyara Serena Safari Lodge, Tanzánie

Takhle si Afriku obvykle nepředstavujete: obrovský bazén je netradičním centrálním bodem safari chaty v Tanzanii. Je obklopen chatami ve tvaru afrických chýší-rondavelů a apartmány, je zde bar u bazénu a další zařízení. Letovisko využívá obvyklý trik nekonečných bazénů a přitahuje zrak k mizejímu obzoru za ním. Výhledy jsou kouzelné, stejně tak jako plavání ve zvláštním a přitom úžasném bazénu v Africe, který – narozdíl od přirozených vodních nádrží – nebudete sdílet s divokými zvířaty, hrochy a krokodýly.

Akční nabídka ubytování zde 

.

Nekonečné bazény v hotelu Grace Santorini, Řecko

Je téměř nemožné rozlišit oceán od bazénu, takže si budete připadat, že se vznášíte v ráji, když budete plavat v nádherném nekonečném bazénu v luxusním hotelu Grace Santorini na řeckých Kykladách. Hotel s bazénem leží vysoko na sopečné kaldeře, odkud budete mít fantastické výhledy na Středozemní moře. Komplex je považován za jednu z nejluxusnějších destinací světa, který byste za svůj život určitě měli navštívit.

Akční nabídka ubytování zde 

.

Delamore Lodge, ostrov Waiheke, Nový Zéland

Nekonečno pro Vás dostane nový význam, když spatříte úžasný nekonečný bazén v hotelu Delamore Lodge na ostrově Waiheke u pobřeží Severního ostrova jen 19 km od Aucklandu. Vyhřívaný bazén nabízí naprostý luxus spolu s dechberoucími výhledy na moře a na malebný záliv s kotvícími jachtami. Ať už budete jen tak relaxovat nebo plavat v křišťálově čisté vodě, budete mít výhled do nekonečna – a ještě dál. A protože je voda vyhřívaná, bazén je příjemný i v chladnějším počasí nebo když v létě zaprší.

Akční nabídka ubytování zde 

.

Amirandes Grecotel Exclusive Resort, Kréta, Řecko

Bazén olympijské velikosti s mořskou vodou, který je součástí ultra luxusního letoviska na řeckém ostrově Kréta, vypadá jako by byl součástí mínojského paláce. Je exkluzivní, exotický, luxusní a sahá až o okraji vody, takže za jasného dne splývá s jasnou modrou barvou moře. Je to skutečně místo snů. A aby to nebylo všechno, kromě něj zde naleznete ještě více než 60 dalších soukromých bazénů, kde mohou hosté relaxovat.

Akční nabídka ubytování zde 

.

Jeskynní bazén v Domus Civita, Itálie

Domus Civita, který se nachází v Civita di Bagnoregio, úžasném středověkém městečku ležícím asi 100 km letiště v Římě, je destinace odlišující se od všech ostatních. Zdejší jeskyně a tunely jsou dobře známé, avšak běžní kolemjdoucí je nevidí – stejně tak jako nádherný bazén v Domus Civita vybudovaný hluboko v jeskyních. Zařízení ubytovává maximálně 8 lidí, což ještě zvyšuje zážitek z plavání v tomto fantastickém jeskynním bazénu.

.

Hotel Oberoi Udaivilas, Udaipur, Rádžasthán, Indie

Chcete se na dovolené cítit jako členové královské rodiny? V rozlehlém bazénu u luxusního hotelu ve městě Udaipur v Indii se skutečně můžete cítit jako král, královna, princ či princezna. Samotné letovisko leží na březích jezera Pichola a svojí architekturou se podobá královskému paláci. V netradičním bazénu se můžete jen krátce namočit, vznášet se ve vodě, hrát si nebo si zaplavat na udržení kondice. Podmínkou však je, že budete ubytováni v některém z luxusních apartmánů Hotelu.

Akční nabídka ubytování zde 

.

One & Only Reethi Rah, Maledivy

Maledivy patří k nejkrásnějším oblastem světa a táhnou se až do Lakadivského moře uprostřed Indického oceánu. At zavítáte kamkoli, všude Vás bude obklopovat voda, a to i když budete plavat v některém z bazénů, které zde byly vybudovány. Nejluxusnější z nich naleznete v letovisku One & Only Reethi Rah, kde je mnoho soukromých vil s vlastním bazénem. Je zde také atraktivní „bazén v bazénu“, který vypadá jako by byl v moři.

Akční nabídka ubytování zde 

.

Hotel InterContinental, Hongkong

Místa, kde najdete nejkrásnější koupání na světě 2

Úžasný bazén, který je přístupný pouze hostům ubytovaným v luxusním hotelu InterContinental, vypadá jako by byl součástí rušného hongkongského zálivu Victoria Harbor, ale přitom je – na rozdíl od lodí – naprosto bezpečný. Ti, kdo nechtějí plavat, zde mají k dispozici tři luxusní vířivky umístěné v modrém mozaikovém bazénu. Pokud jste dosud považovali Hongkong za jiný svět, pak to určitě platí v oblasti bazénů.

Akční nabídka ubytování zde 

.

Kempinski Hotel Ishtar, Jordánsko

Návštěvníci mířící k Mrtvému moři se především chtějí těšit ze zdravotních výhod, které jeho vysoká salinita přináší. Kromě toho však mohou v Jordánsku také obdivovat výhled z některého z 9 nádherných bazénů v komplexu Kempinski Hotel Ishtar. Některé mají umělé vodopády a další prvky, a také je zde nekonečný bazén. V Hotelu naleznete největší lázeňský komplex na celém Blízkém východě.

Akční nabídka ubytování zde 

.

Hotel Caruso, Amalfitánské pobřeží, Itálie

Obrovský nekonečný bazén, který se nachází na nejvyšším místě italského města Ravello na Amalfitánském pobřeží, má eliptický tvar a vypadá jako by byl zavěšený na nebi s obláčky. Naleznete ho v Hotelu Caruso a můžete se zde také těšit se z vůně růží, které lemují stezku vedoucí k bazénu. Jeden dlouhý okraj mírně vyhřívaného bazénu imituje pláž a Vy zde budete mít pocit, že plavete v nádherném moři.

Akční nabídka ubytování zde 

.

Plovoucí bazén, Komské jezero, Itálie

Říkají mu „voda na vodě“ – plovoucí bazén u pláže leží na hladině Komského jezera jako lesknoucí se luxusní oáza. Nabízí přehlídku barev a koupání v něm je nezapomenutelný zážitek. Stačí však i sedět a dívat se na nádhernou vodní plochu. V Grand Hotel Tremezzo sice najdete další tři bazény, tenhle z nich nejvíce vyzařuje luxus.

Akční nabídka ubytování zde 

.

Letovisko Hanging Gardens Ubud, Bali, Indonésie

Krásný patrový nekonečný bazén v letovisku Hanging Gardens Ubud („Visuté zahrady v Ubudu“) na Bali je luxusní, nádherný a působí dojmem, že je zavěšen na skále nad deštným pralesem. Obložen byl místním kamenem a zavěšen nad korunami stromů a bujnou zelení, přičemž patří k nejfotografovanějším bazénům na světě. Hosté v něm plavající tak mají pocit, jakoby se vznášeli v jiném prostoru. Horní úroveň je nejblíže realitě a vede od hotelového baru, zatímco spodní teresa je prakticky schovaná a nabízí krásné soukromí. 

Akční nabídka ubytování zde 

8 nejluxusnějších bazénů světa