Místa, kde najdete nejkrásnější koupání na světě

Místa, kde najdete nejkrásnější koupání na světě 1

Bazény jsou často využívány k tomu, aby zvýšily cenu nemovitosti, ať už se jedná o rodinný dům, velké sídlo nebo drahé rekreační letovisko. Nádherný bazén s křišťálově čistou lesknoucí se vodou má kouzlo, které těžko něco předčí. Některé bazény jsou přitom přepychovější než jiné; neznamená to nutně větší nebo lepší, ale spíše nádherně okázalejší a přepychovější. Ať už se nacházejí vedle oceánu, u deštného pralesa nebo v podzemní jeskyni, nejluxusnější bazény světa jsou prostě úžasné. Zde uvádíme 12 luxusních bazénů a míst na koupání, které představují naprostý vrchol, jsou přístupné veřejnosti a platí se do nich vstupné.

 

Lake Manyara Serena Safari Lodge, Tanzánie

Takhle si Afriku obvykle nepředstavujete: obrovský bazén je netradičním centrálním bodem safari chaty v Tanzanii. Je obklopen chatami ve tvaru afrických chýší-rondavelů a apartmány, je zde bar u bazénu a další zařízení. Letovisko využívá obvyklý trik nekonečných bazénů a přitahuje zrak k mizejímu obzoru za ním. Výhledy jsou kouzelné, stejně tak jako plavání ve zvláštním a přitom úžasném bazénu v Africe, který – narozdíl od přirozených vodních nádrží – nebudete sdílet s divokými zvířaty, hrochy a krokodýly.

 

Nekonečné bazény v hotelu Grace Santorini, Řecko

Je téměř nemožné rozlišit oceán od bazénu, takže si budete připadat, že se vznášíte v ráji, když budete plavat v nádherném nekonečném bazénu v luxusním hotelu Grace Santorini na řeckých Kykladách. Hotel s bazénem leží vysoko na sopečné kaldeře, odkud budete mít fantastické výhledy na Středozemní moře. Komplex je považován za jednu z nejluxusnějších destinací světa, který byste za svůj život určitě měli navštívit.

 

Delamore Lodge, ostrov Waiheke, Nový Zéland

Nekonečno pro Vás dostane nový význam, když spatříte úžasný nekonečný bazén v hotelu Delamore Lodge na ostrově Waiheke u pobřeží Severního ostrova jen 19 km od Aucklandu. Vyhřívaný bazén nabízí naprostý luxus spolu s dechberoucími výhledy na moře a na malebný záliv s kotvícími jachtami. Ať už budete jen tak relaxovat nebo plavat v křišťálově čisté vodě, budete mít výhled do nekonečna – a ještě dál. A protože je voda vyhřívaná, bazén je příjemný i v chladnějším počasí nebo když v létě zaprší.

 

Amirandes Grecotel Exclusive Resort, Kréta, Řecko

Bazén olympijské velikosti s mořskou vodou, který je součástí ultra luxusního letoviska na řeckém ostrově Kréta, vypadá jako by byl součástí mínojského paláce. Je exkluzivní, exotický, luxusní a sahá až o okraji vody, takže za jasného dne splývá s jasnou modrou barvou moře. Je to skutečně místo snů. A aby to nebylo všechno, kromě něj zde naleznete ještě více než 60 dalších soukromých bazénů, kde mohou hosté relaxovat.

 

Jeskynní bazén v Domus Civita, Itálie

Domus Civita, který se nachází v Civita di Bagnoregio, úžasném středověkém městečku ležícím asi 100 km letiště v Římě, je destinace odlišující se od všech ostatních. Zdejší jeskyně a tunely jsou dobře známé, avšak běžní kolemjdoucí je nevidí – stejně tak jako nádherný bazén v Domus Civita vybudovaný hluboko v jeskyních. Zařízení ubytovává maximálně 8 lidí, což ještě zvyšuje zážitek z plavání v tomto fantastickém jeskynním bazénu.

 

Hotel Oberoi Udaivilas, Udaipur, Rádžasthán, Indie

Chcete se na dovolené cítit jako členové královské rodiny? V rozlehlém bazénu u luxusního hotelu ve městě Udaipur v Indii se skutečně můžete cítit jako král, královna, princ či princezna. Samotné letovisko leží na březích jezera Pichola a svojí architekturou se podobá královskému paláci. V netradičním bazénu se můžete jen krátce namočit, vznášet se ve vodě, hrát si nebo si zaplavat na udržení kondice. Podmínkou však je, že budete ubytováni v některém z luxusních apartmánů Hotelu.

 

One & Only Reethi Rah, Maledivy

Maledivy patří k nejkrásnějším oblastem světa a táhnou se až do Lakadivského moře uprostřed Indického oceánu. At zavítáte kamkoli, všude Vás bude obklopovat voda, a to i když budete plavat v některém z bazénů, které zde byly vybudovány. Nejluxusnější z nich naleznete v letovisku One & Only Reethi Rah, kde je mnoho soukromých vil s vlastním bazénem. Je zde také atraktivní „bazén v bazénu“, který vypadá jako by byl v moři.

 

Hotel InterContinental, Hongkong

Místa, kde najdete nejkrásnější koupání na světě 2

Úžasný bazén, který je přístupný pouze hostům ubytovaným v luxusním hotelu InterContinental, vypadá jako by byl součástí rušného hongkongského zálivu Victoria Harbor, ale přitom je – na rozdíl od lodí – naprosto bezpečný. Ti, kdo nechtějí plavat, zde mají k dispozici tři luxusní vířivky umístěné v modrém mozaikovém bazénu. Pokud jste dosud považovali Hongkong za jiný svět, pak to určitě platí v oblasti bazénů.

 

Kempinski Hotel Ishtar, Jordánsko

Návštěvníci mířící k Mrtvému moři se především chtějí těšit ze zdravotních výhod, které jeho vysoká salinita přináší. Kromě toho však mohou v Jordánsku také obdivovat výhled z některého z 9 nádherných bazénů v komplexu Kempinski Hotel Ishtar. Některé mají umělé vodopády a další prvky, a také je zde nekonečný bazén. V Hotelu naleznete největší lázeňský komplex na celém Blízkém východě.

 

Hotel Caruso, Amalfitánské pobřeží, Itálie

Obrovský nekonečný bazén, který se nachází na nejvyšším místě italského města Ravello na Amalfitánském pobřeží, má eliptický tvar a vypadá jako by byl zavěšený na nebi s obláčky. Naleznete ho v Hotelu Caruso a můžete se zde také těšit se z vůně růží, které lemují stezku vedoucí k bazénu. Jeden dlouhý okraj mírně vyhřívaného bazénu imituje pláž a Vy zde budete mít pocit, že plavete v nádherném moři.

 

Plovoucí bazén, Komské jezero, Itálie

Říkají mu „voda na vodě“ – plovoucí bazén u pláže leží na povrchu Komského jezera jako lesknoucí se luxusní oáza. Nabízí přehlídku barev a koupání v něm je nezapomenutelný zážitek. Stačí však i sedět a dívat se na nádhernou vodní plochu. V Grand Hotel Tremezzo sice najdete další tři bazény, tenhle z nich nejvíce vyzařuje luxus.

 

Letovisko Hanging Gardens Ubud, Bali, Indonésie

Krásný patrový nekonečný bazén v letovisku Hanging Gardens Ubud („Visuté zahrady v Ubudu“) na Bali je luxusní, nádherný a působí dojmem, že je zavěšen na skále nad deštným pralesem. Obložen byl místním kamenem a zavěšen nad korunami stromů a bujnou zelení, přičemž patří k nejfotografovanějším bazénům na světě. Hosté v něm plavající tak mají pocit, jakoby se vznášeli v jiném prostoru. Horní úroveň je nejblíže realitě a vede od hotelového baru, zatímco spodní teresa je prakticky schovaná a nabízí krásné soukromí. 

8 nejluxusnějších bazénů světa