Rituál pro krásu: napařování s havajskou solí a Ibiškem

Rituál pro krásu: napařování s havajskou solí a Ibiškem 1

Především: pro jakýkoli havajský rituál je nejdůležitější vložit dobrou energii (aloha) do všeho, co děláte, říká Kapua Browning pocházející z ostrova havajského Oʻahu, zakladatelka a ředitelka Honua Hawaiian Skincare.

V havajské kultuře je skutečně důležité vložit do jakékoli tradice či rituálu aloha,” říká. Přitom „alo“ znamená „přítomnost“ nebo „sdílení“ a „ha“ znamená „dech života“, takže „aloha“ znamená ctít myšlenku, že jsme všichni propojeni, protože všichni sdílíme stejný dech života.

 „Havajské produkty jsou mimořádné v tom, že jsou prodchnuty aloha už při pěstování a sklízení, takže jim určitě poděkujte za jejich léčivé účinky, když je smícháte.“  

Návod na tradiční havajské napařování: vezměte havajskou sůl (paʻakai) a hrst sušených lístků ibišku a vložte je do menší dřevěné mísy, která má pro Vás zvláštní význam. Sušený ibišek seženete v mnoha prodejnách s biopotravinami nebo si jej můžete objednat online. Pokud nemáte havajskou sůl, můžete použít i himálajskou. Pak dejte vařit vodu a nalijte ji do dřevěné mísy na ibišek a sůl. Jakmile začne stoupat pára, dejte nad mísu obličej a zakryjte hlavu ručníkem asi na 3 minuty; přitom přivolávejte ducha aloha a mějte stále pozitivní myšlenky.

Havajské ostrovy