Nejočekávanější hotely a resorty roku 2022

Nejočekávanější hotely a resorty roku 2022 1

Rok 2022 má přinést řadu skvělých designových hotelů po celém světě. A nejen jich.

 

Rock House Turks & Caicos

Ostrovy Turks & Caicos představují oblíbenou destinaci celebrit, jako je Donna Karan nebo Keith Richards, kteří zde vlastní domy. Teď tento karibský ráj získá skvělý nový resort od Shawn Henderson a Coast Architects. Jedná se o sesterské zařízení Grace Bay Club  člena organizace Leading Hotels of the World (Předních hotelů světa), který bude mít design inspirovaný Středomořím s plážovým klubem, restaurací na pobřeží a největším nekonečným bazénem v souostroví Turks & Caicos. Ubytování bude zahrnovat studiové apartmány u bazénu i samostatné čtyřpokojové vily.

Otevření: jaro 2022; rockhouseresort.com

 

The Fifth Avenue Hotel, New York City, USA

Luxusní hotel (také člen Leading Hotels of the World) nacházející se v okrsku NoMadNew Yorku bude kombinací historické rezidence od renomované architektonické firmy McKim, Mead & White s novými 24 patry od firmy Perkins Eastman. Designér Martin Brudnizki stojí za interiéry, které byly inspirovány americkým Pozlaceným věkem s bohatou barevnou paletou a s uměleckými předměty. K dispozici bude 153 pokojů a apartmánů, 4 stylové restaurace a bary, a také taneční sál pro akce, kterých se zúčastní řada hvězd.

Otevření: jaro 2022; thefifthavenuehotel.com

 

Maybourne Riviera, Francie

Maybourne Hotel Group (značka stojící za luxusními hotely Claridge’s, Connaught a Berkeley v Londýně) teď chystá svůj debut na legendární Francouzské riviéře. Čerpali přitom ne od 1, ale hned od 6 designérů – André Fu, Bryan O’Sullivan Studio, Marcelo Joulia, Pierre Yovanovitch, Pascal Goujon a Rigby & Rigby – z nichž každý dá svůj jedinečný styl projektu, který zahrnuje 69 pokojů a apartmánů a řadu kulinářských zařízení. Šéfkuchař Jean-Georges Vongerichten přijde se svojí první restaurací na jihu Francie, zatímco šéfkuchař Hiro Sato dodá špičkové sushi. Ale hlavní hvězdou bude určitě ta šéfkuchaře Mauro Colagreco, jehož restaurace Mirazur ve francouzském Mentonu získala titul „nejlepší restaurace světa 2019“. 

Otevření: jaro 2022; themaybourneriviera.com

 

St. Regis Chicago

Luxusní nová nabídka zabírající 11 pater 101patrového mrakodrapu od architektky Jeanne Gang nadchne hosty svým elegantním designem a výhledy 360° na Chicago a Michiganské jezero. K dispozici bude 192 pokojů a apartmánů, několik restaurací, spa a fitcentrum s krytým bazénem, a také taneční sál o rozloze 465 m² pro konání akcí.

Otevření: jaro 2022; Marriott.com

 

Gleneagles, Edinburgh, Skotsko 

Nejočekávanější hotely a resorty roku 2022 2

Proslulé skotské venkovské útočiště poprvé rozšiřuje svoji značku a otvírá hotel ve městě Edinburghu. Ennismore Studio (stojící také za módní značkou Hoxton) strávilo 5 let restaurováním významné budovy, kde dříve sídlila Skotská banka. Očekávat můžete 33 pokojů, celodenní restauraci, střešní bar, klub pro členy a wellness centrum umístěné ve starém trezoru. Původní resort i budova jsou členy Leading Hotels of the World

Otevření: jaro 2022; Gleneagles.com

 

Hotel La Palma, Capri, Itálie

Italský ostrov Capri má sice dostatek luxusních hotelů, teď ale přibývá další díky řetězci Oetker Collection, značkou stojící za slavnými hotely Hotel du Cap-Eden-Roc na Francouzské riviéře a Lanesborough v Londýně. Představuje přitom proměnu původního hotelu z roku 1822 a je to první hotel od designéra Francise Sultany.  Očekávat můžete vkusné interiéry ve stylu, který je setkáním klasického a současného, s 50 pokoji a apartmány, střešní restaurací a barem, venkovním bazénem, spa a plážovým klubem.  

Otevření: duben 2022; oetkercollection.com

 

R48 Hotel & Garden, Tel Aviv, Izrael

Od týmu stojícího za stylovým Hotelem Montefiore v Tel Avivu přichází teď ultra luxusní hotel v budově ve stylu Bauhaus z roku 1933 v telavivské čtvrti Lev Hair, rušném kulturním centru města. Konzervační práce má na starosti technologie AN+, zatímco interiéry a zařízení jsou dílem studia Liaigre. Zahradní architekt Piet Oudolf, jeden z mistrů stojících za parkem High Line v New York City, má na starosti krajinnou architekturu. Naleznete zde střešní bazén, zařízení brasserie, restauraci s šéfkuchařem a denně se střídajícím menu a stylové salonky.

Otevření: duben 2022

 

Hotel Marcel, New Haven, USA

Průlomový hotel (nazvaný podle Marcela Breuera, architekta původní budovy z roku 1970, kde je hotel umístěn), bude prvním hotelem s certifikací „net-zero“ a „passive house“ v americké části Tapestry Collection Hilton Hotel dává nový život Breuerově slavné budově Pirelli v New Havenu, která byla po celá desetiletí prázdná. Studio Dutch East Design bylo pověřeno tím, aby změkčilo její brutalistickou architekturu teplými zemitými tóny a bohatými texturami v interiérech. Bude zde 165 apartmánů a pokojů, nová americká restaurace a umělecký program zaměřující se na ženy-umělkyně s příklonem k hnutí Bauhaus

Otevření: duben 2022; hotelmarcel.com

 

Rosewood Vienna, Vídeň, Rakousko

Budova z 18. století, v níž dříve byla banka, prochází proměnou v 5. evropský hotel řetězce Rosewood, který bude určitě stát za to. Dohlíží na něj studio BEHF Corporate Architects a interiéry bude mít od londýnské firmy Alexander Waterworth Interiors. Bude nabízet mimo jiné 99 prostorných pokojů a apartmánů, střešní bar s fantastickými výhledy na město, útulnou restauraci v zahradním prostředí a značkové spa.

Otevření: léto 2022; www.rosewoodhotels.com 

 

Passalacqua, Itálie

Rodina DeSantis, která stojí za luxusním hotelem Grand Hotel Tremezzo u Komského jezera, proměňuje pozoruhodnou vilu z 18. století v útulný hotel s 24 pokoji. Rodina úzce spolupracuje s Bamo Studio, aby vrátila vile její někdejší slávu, což zahrnuje zrestaurování fresek, vytvoření skrytých barů a úpravu terasových zahrad s krásnými výhledy na jezero. Žádné dva apartmány nebudou stejné a mezi nimi bude největší apartmán u Komského jezera, kde kdysi skladatel Bellini hrál na piano.

Otevření: červen 2022; passalacqua.it 

 

Six Senses Rome, Řím, Itálie

Hotelová značka Six Senses zaměřující se na wellness se letos chystá učinit svůj debut v Itálii, a určitě přiláká hodně pozornosti. Hotel s 95 pokoji umístěný v paláci z 18. století shlížejícím na rušnou třídu Via del Corso bude dílem Patricie Urquioly. Velkou část bude pochopitelně zabírat spa a římské lázně, ale dalším významným lákadlem bude střešní terasa. V přízemí uvítá hosty trattoria s otevřenou kuchyní nabízející moderní interpretace italské kuchyně.  

Otevření: září 2022; sixsenses.com 

   

AndBeyond Grumeti Serengeti River Lodge, Tanzanie

Poté, co byla safari chata od AndBeyond v tanzanská přírodní rezervaci Grumeti v dubnu 2020 zaplavena vodou, rozhodli se ji znovu vybudovat s novým designem od dlouhodobého spolupracovníka, studia Fox Browne Creative, a designéra Jacka Alexandera. Nový design přivádí hosty ještě blíže neuvěřitelné krajině kolem a díky ní je chata ještě více ekologicky udržitelná: nový solární systém jí umožní fungovat z 80 % na obnovitelnou energii. Apartmány pro hosty budou mít dvojnásobnou velikost, venkovní sprchu a malý bazének na osvěžení se.

Otevření: červen 2022; andbeyond.com 

 

The Pinch, Charleston, USA

Dvě stavby z viktoriánského období v samém srdci Charlestonu má nyní v péči Method Co., společnost z Filadelfie, která stojí za stylovými hotely Wm. Mulherin’s Son Roost Apartment Hotel. Spolupracuje s uznávaným architektem Morrisem Adjmi https://ma.com/   a místní firmou LS3P při proměně budov ve stylový hotel s 26 apartmány s kompletní kuchyní, pračkou a sušičkou. Hned vedle hlavního foyer bude umístěn bar s koktejly a ústřicemi ve stylu přelomu století, kromě romantické restaurace podávající rafinované pojetí kuchyně oblasti Lowcountry v Jižní Karolíně. 

Otevření: začátek zimy 2022; thepinch.com

 

Raffles Boston Back Bay Hotel & Residences, Boston, USA

Budova s 35 patry, první smíšené zařízení od Raffles v Severní Americe, bude novým přírůstkem v bohatém okrsku Back Bay v Bostonu.  Jeho otevřené foyer zabírající 3 patra bude první ve městě a nabídne panoramatické výhledy na nám. Copley Square a okolí. Projekt zahrnuje 146 rezidencí navržených architekty z Rockwell Group, zatímco hotelovou část vytváří Stonehill Taylor. Očekávat můžete fantastické prostory, jako je střešní terasa se zahradou, 5 restaurací a barů nebo spa s krytým bazénem dlouhým 20 m. 

Otevření: 2022; www.raffles.com  

 

Sommerro, Oslo

Luxusní nový člen skupiny Preferred Hotels dá nový život někdejšímu ústředí Oslo Lysverker, původní elektrárenské společnosti města. Design od místní firmy LPO Architects ve spolupráci s GrecoDeco z New Yorku a Londýna vzdá hold odkazu budovy pocházející z 30. let 20. století prostřednictvím detailů Art Deco a obrovské nástěnné fresky a stropní malby zobrazující divy elektřiny. Budou zde 4 restaurace včetně jedné se střešní terasou, která jako první ve městě bude mít také střešní bazén a saunu. Původní veřejné lázně v budově byly zrenovovány a rozšířeny na podzemní wellness centrum o rozloze 743 m² s místnostmi na procedury, římskými lázněmi, infračervenou saunou a malým bazénkem se studenou vodou na zchlazení pro zážitek „severské termoterapie“.

Otevření: září 2022; sommerrohouse.com

Akční nabídka ubytování zde