Strašidelný ostrov v Sargasovém moři

Strašidelný ostrov v Sargasovém moři 1

Už samotné Sargasové moře je opravdový fenomén, protože to je moře, které nemá žádný břeh. Je to totiž moře uprostřed Atlantického oceánu mezi Bermudami a Azor, které je ohraničeno pouze oceánskými proudy.

A právě zde se v roce 1956 odehrál nevšední úkaz, který je ještě i dnes těžké vysvětlit. Náhle se zde objevil obrovský ostrov, který vystrašil námořníky americké lodi Yamacraw. Co se tam vlastně v roce 1956 odehrálo?

Na obzoru neznámý ostrov
Americká loď Yamacraw, která sloužila pobřežní hlídce, ale používala se i na pokládání kabelů a využívali ji i výzkumníci, se 8. srpna roku 1956 nacházela nedaleko Sargasového moře. Operátor radaru náhle na své obrazovce spatřil něco, co vypadalo jako obrovská pevnina přímo ve směru kurzu lodi ve vzdálenosti asi 28 námořních mil.

S neznámou pevninou byl seznámen i kapitán lodi, který se chtěl ze zvědavosti podívat na tuto neznámou pevninu, kterou ukazoval radar, a která předtím v těchto místech nikdy nebyla. Po pár hodinách se loď skutečně přiblížila k obrovské mase, která byla podle všeho opravdu zemí, tak jak ukazoval radar.

Co však bylo překvapivější, neznámý ostrov se tyčil do neskutečné výšky, a navíc se ještě i vznášel nad vodní hladinou, proto nebylo možné neznámý ostrov prozkoumat. Kapitán se proto rozhodl vplout do tohoto podivného vznášejícího se ostrova.

 
ostrov

Strašidelný ostrov
Když loď Yamacraw vplula do tajemné masy nad hladinou moře, ihned zhaslo na palubě všechno světlo. Podle výpovědí námořníků to vypadalo tak, jako kdyby něco všechno světlo na lodi vysálo – silné světlomety na lodi jen velmi slabě světélkovaly.

To však nebylo vše, stroje na lodi přestávali postupně fungovat, a celá posádka lodi se začala cítit velmi špatně. Loď se stávala zcela neovladatelnou, a proto se kapitán ihned rozhodl tajemnou oblast opustit.

Změnit kurz však nebylo vůbec jednoduché, námořníci jeden po druhém odpadávaly, přístroje fungovaly mizerně nebo nešly vůbec. Nakonec se jim podařilo vznášející se ostrov s vypětím posledních sil opustit.
Strašidelný ostrov bylo na obrazovce radaru vidět ještě i druhý den ráno.

Pak však náhle zcela zmizel kdy po něm nezůstalo nejmenší stopy.O tajuplném ostrově se po příjezdu lodi Yamacraw dozvěděli i různí odborníci, ale nikomu se nepodařilo uspokojivě vysvětlit tento fenomén. Někteří odborníci objeven ostrov vysvětlovali jako shluk sirných par nebo průmyslových exhalací, což mělo vysvětlovat to proč se „ostrov“ tyčil až do nebe.

Tato teorie však byla zamítnuta, protože žádné průmyslové exhalace nedosahují takovou hustotu, aby je bylo vidět na radarech. Jiná teorie zase mluvila o tom, že podivná masa, která vytvářela ostrov, pocházela z vesmíru, a do moře spadla. Kde však tak obrovský ostrov tyčící se do velké výšky tak náhle zmizel je záhadou, jak je záhadou i to jak se tak náhle mohl objevit v Sargasovém moři.