Takto vidí přírodu zvířata, a nyní můžete i vy

Takto vidí přírodu zvířata, a nyní můžete i vy 1

Milovníci přírody pozor: je tu pro vás nová šance, jak vidět svět ze zcela nové perspektivy. Umělci se spojili s technikou a vytvořili dílo s názvem „Očima zvířat“. Díky němu se můžete dozvědět, jak vypadá pobyt v lese z pohledu mnoha jeho obyvatel.

Futuristický projekt je dílem londýnského designového studia Marshmallow Laser Feast. Ve virtuální realitě se mu podařilo spojit přírodu s technologií a nabídnout lidem zážitek, na který tak brzy nezapomenou.

 
Image: 0022050999, License: Rights managed, Restrictions: **WORLD RIGHTS**, WORTHING, UK: This incredibly detailed photo of a Fuchsia seen in a dewdrop hanging on a blade of grass is taken by amateur photographer Brian Valenbtine at his home in Worthing, UK. Keen photographer Brian Valentine has taken these amazing photographs in his back garden using a macro lense., Place: United Kingdom, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Barcroft Media

Stačí si nasadit na hlavu helmu a cesta přes Grizedaleský les ve Velké Británii může začít. Na okolí můžete hledět díky technologii s názvem LIDAR. Pracovníci studia les nejprve oskenovali pomocí LIDAR-u a záběry pak spojili s fotografiemi, videi a skeny získanými pomocí dalších technologií.

Výsledkem jsou scény, díky kterým je možné hledět na svět očima zvířat. Dokonce i zvuky jsou nahrány tak, aby navodili pocit, že jste opravdu letícím či chodícím živočichem. Pro ​​lepší představu se podívejte na video pod článkem. Zjistíte, že příroda očima zvířat je zcela jiná, než jak ji znáte.