Thasos

Thasos 1

Thasos (Thassos) je bujně zelený ostrov s čistými plážemi ležící na severu Egejského moře velmi blízko pevniny. Je ideální destinací pro rodiny s dětmi a pro poklidnou dovolenou, přičemž nabízí nádherné pláže, organizované i přírodní.

V odlehlých horských vesnicích ve vnitrozemí spatříte tradiční architekturu s kamennými domy, dlážděnými ulicemi a šedými střechami z tašek. Okolní krajina je skvělá pro pěší turistiku a zdejší stezky vedou na opuštěná místa, ke zříceninám hradů a k jeskyním. K nejzajímavějším památkám na ostrově patří starověká agora a Klášter Archanděla Michaela, který nabízí fantastické výhledy na Egejské moře.

 

Ubytování

Protože se jedná o dobře rozvinutý ostrov v blízkosti řecké pevniny, ubytování na Thasosu zahrnuje širokou škálu možností. Mnoho hotelů a jednopokojových apartmánů se soustřeďuje ve vesnicích Limenas a Limenaria a v plážových letoviscích Potos a Skala Potamias.  Kolem mnoha pláží naleznete rodinné hotely, apartmány s vlastní stravou a pokoje k pronájmu, ale také romantickými apartmány a vily s luxusnějším vybavením. Na Thasosu jsou k dispozici také luxusní letoviska s velkými bazény, vířivkami (jacuzzi), tělocvičnou a lázeňskými kúrami. Obecně řečeno řeckýThasos nabízí možnosti ubytování jak pro rodiny s dětmi, tak luxusní.

 

Co dělat a na co se podívat

Thasos je nejsevernější ostrov v Egejském moři a nabízí návštěvníkům nádherné pláže, ke kterým patří mj. Rajská pláž, Zlatá pláž, Alyki, Makryammos, Metalia a Livadi. Po dlouhém dni stráveném na pláži můžete ochutnat místní pokrmy v některé z přímořských restaurací. Na ostrově naleznete mnoho zátok, kde si každý přijde na své. Kromě krásných pláží nabízí ostrov turistům také tradiční vesnice na svazích, z nich vycházejí pěší stezky vedoucí k ruinám hradu, na vrcholy kopců a do zátok. K nejzajímavějším památkám na ostrově patří starověká agora nad Limenas a Klášter Archanděla Michaela

Některé atrakce ostrova Thasos:

  •         Rajská a Zlatá pláž (Paradise Beach, Golden Beach)
  •         Alyki, Makriammos, Metalia, Livadi – pláže
  •         starověká agora
  •         Theologos – vesnice s Folklorním muzeem 
  •         Klášter Archanděla Michaela
  •         pěší túry na horu Ipsarion
  •         Město Thasos (Limenas) – metropole  
  •         Limenaria – letovisko
  •         Potos, Skala Potamias – plážová letoviska

Akční nabídka ubytování: