33 moderních nápadů do koupelny

33 moderních nápadů do koupelny 1

Jak vytvořit krásný současný prostor ve Vaší koupelně. 

Od nádherných nových trendů u obkladů pro inspiraci ke zcela novému vzhledu až po rychlé a snadné změny, naše nápady do moderní koupelny Vás chtějí nadchnout pro to, abyste aktualizovali prostor Vaší koupelny. Ať už máte rádi elegantní jednobarevné schéma nebo chcete být s designem odvážnější, zde pro Vás máme možnosti bez ohledu na styl nebo velikost Vaší koupelny. Výraz „moderní“ dnes může znamenat mnoho různých věcí. Samozřejmě zahrnuje uhlazený elegantní styl, (to, co se tradičně označuje jako současná koupelna), ale často najdete koupelny, které mají vintage nádech nebo osobitý maximalistický nádech. V zásadě stačí hrát rychle a volně s nálepkou „moderní“ a nechat se inspirovat následujícími nádhernými koupelnami pro vytvoření prostoru, který působí stylově a originálně.

 

Grafické linie

Jedním z hlavních letošních trendů pro moderní koupelny je použití grafických linií. Nechte se tedy inspirovat nádhernou růžovou koupelnou od newyorského Crosby Studios. Silné geometrické tvary, které vyzařují postmoderní atmosféru, a všestranné černobílé koupelnové prvky lze zkombinovat s téměř všemi dalšími barvami. Natření zadní stěny světlejším odstínem vytváří dojem hloubky a perspektivy.

 

Industriální styl s betonovými povrchy

Máme rádi syrový vzhled s texturou, který nabízí beton v koupelně. K stanovení tónu a industriálního tématu stačí jediná betonová krytá zeď – nebo ji můžete použít k vytvoření kontrastu k leštěnějšímu koupelnovému nábytku a součástem vybavení. Vana ve stylu bateau a mosazné kohoutky v této koupelně působí výrazně na pozadí z prostého betonu a zjemňují industriální dojem materiálu.

„Klíčovým faktorem pro vytvoření moderní koupelny je udržet vše minimální.“ vysvětluje Juan Pillay, odborník na koupelny z Crosswater. „Vyměňte barevné stěny nebo složité tapety za mramorové obložení, dřevěné obklady, čisté stěny nebo neutrální dlaždice. Zajistěte také dostatek skrytého úložného prostoru, aby byla Vaše koupelna uklizená a bez nepořádku. A zkuste se vyvarovat vyplňování prostoru dekorativními doplňky. Místo toho nechejte ´prohlášení´ na pevných prvcích a dalším vybavení.“

 

Zelený mramor jako obměna tradičního

Mramorové koupelny jsou nadčasové, klasické a elegantní – v žádném případě se nejedná o nový koncept. Letos ale můžeme vidět, že se novým horkým trendem stává zelený mramor, který se objevuje v luxusních koupelnách po celém světě. Je ideální pro dosažení klidu jako v lázních. Najdeme ale také několik velmi přesvědčivých příkladů nepravého mramoru. K nejlepším příkladům, s nimiž jsme se setkali, patří dámská šatna od Flack Studio, zatímco ten od Alternative Bathroom je tak přesvědčivý, že působí úplně jako tapeta Aqualunae.

 

Grafický kachlový vzor

Nové kolekce dlaždic obsahují více grafických linií, které se spojují a vytvářejí moderní grafické nebo geometrické vzory. Hodí se k téměř všem současným trendům, od růžových šestihranných dlaždic se vzorem Lily Pad až po černé baterie a sprchovou zástěnu ve stylu Crittall, takže výsledkem je skutečně moderní sprchový prostor.

„Ti, kteří mají velmi malou koupelnu, budou muset zapomenout na vanu a místo toho učinit sprchu ústředním bodem místnosti,“ říká Juan. „Sprcha walk-in je nejlepším řešením pro malé prostory. Kombinuje funkci a styl a – co je důležité – nevyžaduje mnoho prostoru, aby vynikla. Chcete-li dát svému interiéru moderní nádech, rozhodněte se pro odhalené sprchové armatury s moderním povrchem, jako je např. kartáči ošetřená mosaz, nerezová ocel nebo matná černá.“‘

 

Nástěnná mozaika

33 moderních nápadů do koupelny 2

Chcete-li skutečné prohlášení, pokud jde o obklady v koupelně, zvažte nástěnnou mozaiku nebo vytvoření hlavní stěny. Zeď je Vaše plátno – z mozaikových dlaždiček lze vytvořit mapu světa, podmořský výjev nebo klasický portrét.

 

Rýhovaný nábytek

V nových kolekcích nábytku i v domácnostech se objevuje rýhovaný nábytek nebo nábytek s texturou, a nyní vstupují také do koupelen. Přidáte tak do koupelny krásnou jemnou texturu a zajímavost, což představuje perfektní kontrast k elegantním mramorovým obkladům.

 

Tmavé schéma

Koupelnové schéma v kouřově modré může působit velmi dospěle, zvlášť v kombinaci se sofistikovaným toaletním stolkem a s akcenty ve stylu Crittall. Díky bílým stropům, lištám a okenním rámům přitom vypadá čerstvě.

 

Podlahový vzor

Koupelnové podlahové dlaždice představují výborný způsob, jak do Vaší moderní koupelny vnést vzor. Geometrické tisky jsou právě teď trendem, a pokud se rozhodnete pro jednoduchou barevnou paletu, jako je schéma šedé a černé, nebudou působit příliš rušně. Přitom je můžete kombinovat s vzorovanými kachlemi/obklady na stěně nebo s mramorem s krásnou texturou. Dlaždice jsou také skvělým způsobem, jak přimět oko, aby si myslelo, že malá koupelna je větší, protože si můžete vybrat chytré vzory, které prostor opticky rozšíří.  

 

Spojení s venkovním prostředím

Opravdu skvělý způsob, jak přivést přírodu dovnitř, je propojit světlík se sklepní koupelnou pomocí prosklených dveří od podlahy ke stropu. Obdivujeme tuto super elegantní koupelnu, od vířivé vany až po atmosféru, která kombinuje interiér a exteriér a kterou světlík vytváří.

 

Moderní lustr jako luxusní prvek

Výrazné koupelnové osvětlení přináší konečný dotek do smyslného luxusního schématu této nádherné tmavě šedé koupelny. Ve spojení s minimální moderní volně stojící vanou vytváří dokonalý kontrast mezi současností a tradicí.

 

Současná závěsná světla

Vynechte tradiční nástěnná svítidla do koupelny a místo toho sáhněte po nízko visících moderních závěsných světlech po obou stranách koupelnového zrcadla. Jediné černé závěsné světlo v této moderní koupelně protíná měkký teplý prostor a dodává okamžitý prvek modernosti.

 

Sprchový kout walk-in

33 moderních nápadů do koupelny 3

Sprchové kouty typu walk-in dávají koupelně luxusní nádech, a přestože bývají spojovány s velkými elegantními koupelnami, mohou ve skutečnosti fungovat i v menších koupelnách. Nemusíte totiž rozbíjet prostor objemným sprchovým koutem, a přitom bude působit otevřeně a vzdušně. Tento sprchový kout je orámován bílým mramorem. Nenápadný schodek v mramorové podlaze udržuje zbytek koupelny v suchu, zatímco výklenky v mramorové stěně vytvářejí prostor pro toaletní potřeby.

 

Moderní dveře od Crittall

Skvělý nápad do moderní koupelny říká oddělit koupelnu od hlavní ložnice dveřmi Crittall – bude však kvůli soukromí potřeba přemístit toaletu do samostatné místnosti. V této nádherné moderní koupelně oddělují vroubkované dveře od Crittall sprchu a WC od umyvadla umístěného v ložnici. Když stropy natřete stejným barevným odstínem jako stěny, získají místnosti soudržný útulný dojem, zatímco výrazné černé linie dodají současný kontrast.

 

Sprchová stěna ve stylu Crittall

Pro jednodušší a dosažitelnější vzhled, který můžete využít v každé moderní koupelně, vyměňte svůj současný sprchový kout za design ve stylu Crittall. Trendy ve sprchových zástěnách se odklonily od redukovaného a sotva neviditelného vzhledu. Vytvoření linií je jedním ze způsobů, jak vdechnout do minimalismu koupelny nový život díky elegantním čistým profilům.

 

Úzké dlaždice položené ve vlnovkovém vzoru

Dlaždice ve vlnovkovém vzoru (ševron) jsou nejen ideální pro přidání textury do minimalistického schématu koupelny, ale tento vzor je rovněž skvělý do menších prostor. V této koupelně jsou obdélníkové obklady uspořádány v moderním vzoru ševron a vytvářejí v černobílém prostoru nápadné ohnisko. Barevné schéma pak doplňují černé radiátory.

 

Tóny tělové růžové

Leštěná omítka je v současnosti vidět všude a je to opravdu praktická volba také do moderní koupelny, zvláště pokud chcete na stěnách něco skutečně jednoduchého (dlaždice by působily příliš rušně). Nechte se inspirovat moderním nápadem do koupelny a růžovou omítku na stěnách zkombinujte s mramorovými obklady a mosazným kováním, čímž vznikne nádherná kombinace.

 

Styl Japandi

33 moderních nápadů do koupelny 4

Styl Japandi, což je spojení japonského minimalismu a skandinávské elegance, existuje už nějakou dobu, ale v letošním roce získal na popularitě pravděpodobně kvůli svým uklidňujícím zenovým vibracím. Pokud jde o výběr materiálů, Japandi hledá inspiraci v přírodě. Bambusový a ratanový nábytek, ložní prádlo a doplňky s přírodní povrchovou úpravou se postarají o dokonalý základ, zatímco dojem dotvářejí japonské prvky, jako jsou rohože tatami a stínítka origami. Zkuste použít kombinaci dřevěných tónů a začleňujte kusy se zakřivenými i rovnými liniemi, které koupelně dodají jedinečný pocit textury.

 

Zabudovaná lavice ve sprše

Chcete-li dosáhnout luxusního vzhledu, vybudujte ve sprchové místnosti lavice ze stejného materiálu, z jakého jsou ostatní stěny a podlaha. V této moderní koupelně pokračuje umyvadlo ze zeleného mramoru přes skleněnou sprchovou přepážku a stává se z něj posezení ve sprše.

 

Nástěnná toaletní jednotka pro současný vzhled

Hluboké zásuvky v této nástěnné toaletní jednotce poskytují dostatek místa na ručníky a toaletní potřeby, zatímco její zavěšený „plovoucí“ styl umožňuje uvolnit plochu podlahy. Je to ideální úložiště pro malé koupelny, protože plovoucí styl může vytvářet iluzi většího prostoru.

 

Do malé moderní koupelny použijte útlý nábytek

Tento nápad do malé moderní koupelny je světlý a jasný, s dlaždicemi ve stylu „metro“ od podlahy ke stropu a s prostorově úsporným umyvadlem s nohama, takže se vyhnete objemnému toaletnímu stolku/skříňce a poskytne Vám iluzi většího prostoru. Toaleta je připevněná ke stěně a vybavena vestavěnou nádrží, takže vytváří praktickou kachlovou poličku na toaletní papír a koupelnové doplňky. Věšák na ručníky je nainstalován ve výklenku, takže nezasahuje do osobního prostoru.

 

Umyvadlo jako stylové „prohlášení“

Umyvadla do koupelny nemusí být nudná – vyberte něco jasného, barevného, vzorovaného nebo sošného, abyste prostoru dodali styl a dramatičnost. Do malé koupelny je rovněž ideální originální umyvadlo („prohlášení“), protože Vám umožní jednoduchým a praktickým způsobem vnést dramatický styl.

 

Moderní černé kohoutky

Elegantní, hladké obklady a zakřivená moderní umyvadla v kombinaci se zjednodušenými minimálními liniemi matných černých nástěnných světel, zrcadla do koupelny a černých baterií vytvářejí jednoduchý prostor s texturou.

 

Mosazné kohoutky a prvky

Přidání mosazného koupelnového vybavení může „zahřát“ moderní barevné schéma koupelny. Jak říká Emma Joyce z Perrin & Rowe:

Rozšíření dostupných povrchových úprav v posledních letech způsobilo, že se mosaz stala častější designovou volbou do koupelen. Méně lidí nyní upřednostňuje chrom před ostatními povrchovými úpravami. Chcete-li mít něco s dopadem na celkový styl místnosti, podívejte se po výrazné povrchové úpravě, např. zlaté nebo mosazné. Abyste zajistili, že se k sobě budou mosazné kusy hodit, je důležité najít komplexní sortiment od jednoho výrobce, protože žádné dvě mosazné povrchové úpravy nejsou úplně stejné. Pokud je to možné, slaďte také kliky u nábytku, abyste dosáhli opravdu soudržného vzhledu.“

33 moderních nápadů do koupelny 5

Moderní samostatně stojící vana

Tato moderní koupelna je místem, kde se můžete zcela odpojit, relaxovat a dopřávat si. Tmavé stěny a luxusní vana jí dodávají dospělou sofistikovanou atmosféru, zatímco vyvýšená vana z ní činí výstavní kus. Navíc je zde funkční krb, velká parní komora a sprcha.

„Volně stojící vana se zakřivenější siluetou se stala synonymem moderní estetiky koupelny. Tento moderní tvar místnost zjemní a pomůže sem přinášet luxusní vzhled hotelu. Pokud jde o materiály do koupelen, nejvyhledávanějším se stal přírodní kámen. Na dotek měkký saténový přírodní kámen vypadá nejen moderně, ale také poskytuje odolnost a dlouhou životnost. Je také oslavován pro svou schopnost zadržovat teplo, což pomáhá, aby vodě déle zůstala teplá,“ vysvětluje Rebecca Maher z Clearwater.

 

Podlaha z litého betonu

Litá betonová podlaha uzemňuje monochromatické schéma v moderní koupelně. Kromě poskytnutí šedé barvy do prostoru koupelny působí betonová podlaha tepleji pod nohama než dlaždice. Černé kohoutky a pevné součástí přispívají k současnému vzhledu.

 

Zmodernizujte skříňky pomocí zapuštěných rukojetí

Moderní koupelnový úložný prostor tvoří „prohlášení“ v tomto bílém schématu. Skříňky vyrobené na míru se zapuštěnými držadly jemně odrážejí geometrický styl koupelnového zrcadla a osvětlení koupelny.

 

Vytvořte domácí spa s dřevěným obložením

Kdo by nechtěl být hostem v domě, který má tak nádhernou lázeňskou koupelnu? Teplé dřevo, grafické dlaždice a elegantní kování jsou zde krásně zkombinovány.

 

Zapuštěná světla

Jsme nadšeni zapuštěným LED osvětlením v této černobílé koupelně: jsou rozjasňující, osvětlující a moderní. Kararský mramor zkombinovaný s černými kohoutky a mosaznými prvky dodává klasickému designu dramatický prvek.

 

Kombinace mramoru a kovových povrchů

Mramorové podlahy, samostatně stojící měděná vana a nástěnné umění nad tím vytvářejí společně prostor, který působí luxusně a dospěle.

33 moderních nápadů do koupelny 6

Módní růžové schéma

Růžová možná není první barva, po které byste sáhli do moderní koupelny, ale ve skutečnosti je v tuto chvíli velmi módní. Důvod je zřejmý, protože vytváří teplý a zároveň svěží dojem. Společnost Caesarstone spolupracovala s bytovou influencerkou Little Big Bell na výrazném toaletním koutku do koupelny, jehož stěny jsou do poloviny obloženy růžovými šestiúhelníkovými kachlemi a nad toaletním stolkem natřeny jemnějším odstínem růžové.

 

Obdélníkové kachle typu „metro“

Obyčejné obdélníkové dlaždice typu „metro“ nejsou novým nápadem do moderní koupelny – ve skutečnosti se zde tyto dlaždice používají už celá desetiletí. Můžete ale vyzkoušet modernější přístup tím, že se rozhodnete pro šedou nebo jinou barevnou verzi dlaždic.

 

Moderní tapeta do koupelny 

33 moderních nápadů do koupelny 7

Tapeta do koupelny prolíná svým kouzlem náš domov, ale letos se vše ještě o stupínek posouvá díky designům s odvážným vzorem, které se vkrádají také do koupelen. Ikonická tapeta s volavkami od Gucci je ideální pro dramatický dojem do koupelny i šatny.  

„Šatna je částí domova, ke které byste měli přistupovat opravdu odvážně a trochu se zde ´vyřádit´,“ říká designér.

 

Vana v ložnici jako v butikovém hotelu

Vana v ložnici vytváří luxusní atmosféru inspirovanou butikovým hotelem. Tato samostatně stojící vana je orámována elegantním obložením, se sprchovým koutem schovaným za novou dřevěnou stěnou. Jemně růžová barva je přitom dobrou protiváhou k jednoduchým funkčním aspektům místnosti.

***

 

Jak na to, aby koupelna vypadala moderní

Termín „moderní“ může znamenat mnoho různých věcí, ale v koupelně snadný způsob, jak vytvořit moderní prostor, znamená vybrat si jeden originální kus, který vynikne jako „prohlášení“. Může to být elegantní volně stojící vana, báječné svítidlo nebo také odvážné dlaždice či tapeta. Pak Vám poslouží jako základ pro vytváření zbytku moderního designu Vaší koupelny. Pokud toužíte po elegantním tradičně-moderním vzhledu, rozhodněte se pro omezenou paletu barev – v současných prostorách skvěle funguje monochromatické schéma.  To ale neznamená, že moderní koupelnové nápady nemohou být také odvážné a barevné, takže trocha rizika s dekorem je někdy právě to, co dodá prostoru celkově moderní dojem.