Úžasné rekordy z říše zvířat: kolik měří nejdelší had?

Úžasné rekordy z říše zvířat: kolik měří nejdelší had? 1

V Guinnessově knize rekordů nefigurujeme pouze my lidé, ale najdete v ní i množství rekordů ze zvířecí říše.

Pes projel na skateboardu pod nejdelším „lidským“ tunelem.
Anglický buldok Otto vytvořil nový světový rekord v překonání nejdelšího „lidského tunelu“ na skateboardu. Otto statečně bruslil pod nohy 30 lidí, kteří všichni stáli stejným směrem s nohama od sebe, aby Otto mezi nimi projížděl, aniž by ho někdo vedl.

Nejrychlejší želva
Želví rychlík – Bertie – je nejrychlejší želvou na světě. Běží rychlostí asi 0,6 mil za hodinu, což znamená, že je dvakrát rychlejší než průměrná želva. V závodě na sto metrů by jí trvalo šest minut, než by dorazila do cíle. I když s Usainem Boltem by určitě prohrála, nic to nemění na tom, že Bertie žije spokojeně ve svém „luxusním příbytku“ s titulem nejrychlejší želvy a pochutnává si na svých oblíbených jahodách.

Ovce s největším „kabátem“
Více než 40 kilo vlny ostříhali z ovce, žijící nedaleko australského hlavního města Canberra. Ovečka Chris měla více než pět let, přičemž celý život na sobě nosila zmíněný „kabát“. Chris tak překonala rekord ovce Big Ben z Nového Zélandu, která poskytla 29 kilo vlny v roce 2014.

Nejmenší kráva na světě
V roce 2014 se šestiletá kráva Manikyam stala oficiálně nejmenší krávou na světě. Měří jen 61,5 centimetrů, čímž překonala předchozí rekord 69,07 centimetrů. Žije ve městě Athol v jižní části Indie na farmě svého pána, který ji získal jako telátko. Přesto, že ji krmil stejně jako všechny ostatní krávy na farmě, Manikyam nikdy nevyrostla, dokonce je menší než labrador!

Pes s největšíma očima
Bruschi je čtyřletý černo-bílý bostonský teriér, který žije se svou paničkou, Victorií Reed, a druhým bostonským teriérem Tobym v Texasu. Drží světový rekord s titulem „pes s největšíma očima“, které v průměru měří 28 milimetrů! Do knihy se dostal po mnoha ohlasech přátel, rodiny a dokonce i veterináře, kteří ho označili za psa s vypoulenýma očima. Guinness skočil po šanci setkat se s malým Bruschim a udělil mu oficiální titul.

 
823530061178695-19765

Nejdelší had chovaný v zajetí
S délkou 7,67 metrů je Medusa, síťovaná krajta, nejdelším hadem chovaným v zajetí. Plaz starý osm let a vážící 158,8 kilo je chován v strašidelném domě The Edge of Hell jako atrakce. Strava MEDUSA je primárně sestává z králíků, prasat, jelenů, které konzumuje jednou za dva týdny.

Personál strašidelného domu říká, že je nepořádný jedlík a někdy se přihodí, že namísto do večeře, zakousne sám do sebe. Zatímco chování krajty může být divoké a nepředvídatelné, Medusa je k ostatním tolerantní a slušná, dokud ji nikdo nevyrušuje, není hladová nebo ji nevyprovokujete.

Papoušek – basketbalista
Julie a Ed Cardoza jsou majiteli a trenéry Zacate, 25-letého papouška, který je držitelem rekordu v Guinnessově knize rekordů v kategorii umísťování míčků do improvizovaného basketbalového koše. Kromě toho Zac na různých narozeninových oslavách, firemních akcích či školních událostech jezdí na kole, vozí se na koloběžce, skateboardu, vztyčuje vlajku nebo dělá kotrmelce.

Nejvyšší dobytek světa
Téměř dvoumetrová kráva Blossom byla oficiálně uznána jako nejvyšší kráva světa. Blossom zemřela na farmě v severním Illinois 26. května 2015, rok poté, co jí byl přiznán tento titul.