V ANGLII PLATÍ ZÁKAZ VSTUPU NEZLETILÝCH DO ŘETĚZCE FAST-FOOD

V ANGLII PLATÍ ZÁKAZ VSTUPU NEZLETILÝCH DO ŘETĚZCE FAST-FOOD 1

Některé provozu fast-food restaurací značek McDonald a KFC zakázaly v Anglii vstup do zařízení osobám mladším 18 let. Reagovali tak na různé incidenty v průběhu tohoto roku, například v Meir-Parku, kde se popralo 20 teenagerů. Během potyčky dokonce zazněly výstřely a policie zatkla osm lidí. V akci byl i vrtulník. Zákaz v této zemi platí již několik měsíců.

Pokud tedy osoba není plnoletá, do restaurace může vstoupit jen v doprovodu jiného, ​​dospělého člověka. Jinak si musí odnést jídlo domů. Opatření jsou podle oficiálního vyjádření McDonald dočasné a mají chránit bezpečnost zákazníků. Společnost zdůraznila, že nechce znevýhodňovat konkrétní skupinu návštěvníků, ale věnovat se problému, který v tomto případě představují lidé věkové kategorie do osmnácti let.

Objevují se hlasy, že se „McDonaldy“ a podniky KFC stávají „kluby mládeže.“ Jakmile skončí vyučování ve škole, děti zamíří do těchto zařízení, kde tráví i několik hodin. Zmíněná oblast Meir-Park je považována za nebezpečnou, protože tam působí dětské gangy. Mnoho lidí vyjádřilo obavy nad tím, v jakém prostředí mají vyrůstat jejich děti. Po výše zmíněných událostech se očekává, že příslušné orgány začnou celý problém řešit intenzivněji, než dosud.