Irakleia – řecký ostrov

Irakleia - řecký ostrov 1

Irakleia leží mezi ostrovy Naxos a Ios v Malých Kykladách, a přestože se nachází mezi dvěma turisticky oblíbenými ostrovy, kvůli své malé rozloze si nadále uchovává poklidnou atmosféru mimo davy turistů. Je to ideální destinace, kde si můžete užít klid a soukromí. 

Pláže na ostrově nejsou organizované a většinou se na ně dostanete pouze pěšky, takže je ostrov skvělým místem pro pěší túry a volné táboření. Turistických zařízení je na jen ostrově málo, ale stačí na to, aby se postarala o omezený počet návštěvníků, který sem zavítá. Na ostrově Irakleia můžete strávit celou dovolenou nebo ho jen navštívit při jednodenním výletu z ostrova Naxos. Dostanete se sem trajektovým spojením z Naxosu i z dalších ostrovů Malých Kyklad.

 

Ubytování

Na ostrově nejsou žádné velké hotely, protože zůstává masovou turistikou nedotčen. V blízkosti přístavu však naleznete řadu malých tradičních jednopokojových apartmánů a krásných penzionů.  Ty bývají obvykle ve stylu tradiční kykladské architektury, mají prosté zařízení a vedou je místní lidé. Jsou to nejvhodnější místa, kde se můžete na ostrově ubytovat.

Akční nabídka ubytování: Aiolos Hotel 2*

 

Co dělat a na co se podívat

Irakleia je ostrov ležící v Egejském moři a jedná se o tiché a odlehlé místo. Nacházejí se zde dvě vesnice: Panagia v centru ostrova a Agios Georgios, která slouží jako hlavní přístav. Obě vesnice nabízejí tradiční architekturu, ale Agios Georgios je turisticky rozvinutější a naleznete zde pár jednopokojových apartmánů k pronájmu a pár rybích taveren. Irakleia nabízí mnoho krásných pláží a několik možností aktivit, kromě plavání. Na některé z pláží se dostanete pěšky, zatímco jiné jsou odlehlejší a pěší stezka k nim je náročnější. Nejznámější je působivá pláž Livadi, dlouhý úsek písku s křišťálově čistým mořem ležící na východní straně ostrova. Pláž Agios Georgios je však oblíbenější a více navštěvovaná díky své blízkosti přístavu.  

 

Některé atrakce ostrova Irakleia:

Agios Georgios – přístav a pláž; vesnice Panagia; pláž Livadi