Nejlepší bary v Amsterdamu

Nejlepší bary v Amsterdamu 1

K hlavním lákadlům Amsterdamu podle nás stále patří stará dobrá návštěva hospod.

Nizozemská metropole je proslulá svými divokými párty a nočním životem, ale zdejší hospody téměř vždy vítězí nad kluby. Za to mohou především bruin cafés („hnědé kavárny“), tradiční taverny, které po celá staletí tvoří srdce holandské pijácké kultury a místními jsou milovány dodnes. Také kreativní nálevny v centru města, venkovní bary v loděnici ve čtvrti Noord a další moderní podniky čerpají inspiraci z bohatého dědictví města. Zde uvádíme náš výběr nejlepších barů a hospod v Amsterdamu

 

Amsterdam Roest – nejlepší plážový bar

Plážový bar plný akce, který je v Amsterdamu skutečně jedinečný, byste si neměli nechat ujít. V Amsterdam Roest, kdysi prostoru průmyslové loděnice, dnes najdete písek, houpačky a lenošení. Také zde mají klub ve skladišti a restauraci, kde místní kolektiv umělců často pořádá párty.

In’t Aepjen – nejlepší bruin café 

Nejlepší bary v Amsterdamu 2

Jedna z nejstarších amsterdamských bruin café, In’t Aepjen, je místem setkávání lidí typu Jacka Sparrowa už od roku 1519. Tehdy to byl hostinec pro námořníky, kteří vyměňovali živé opice na ubytování (což vysvětluje memorabilie související s opicemi všude kolem i název taverny „V opicích“). Dnes sem chodí stálí hosté popíjet jenever (holandský gin) a poslouchat jazz (a určitě si také někdy opici odnesou 🙂  ).

Cut Throat

Cut Throat kombinuje tradiční holičství s restaurací a barem (nebojte se, holiči neslouží jako barmani). O vlasy a vousy se zde starají ve stylovém prostoru z 30. let 20. století s cihlovou klenbou a lustry, zatímco jídelní prostor nabízí street food a koktejly s karibskou inspirací, jako jsou burgery jerk a alkoholické colady. Velmi se doporučuje mít rezervaci, od holičství až po brunch.

Hoppe –  nejlepší pro studenty

Jít „na jedno či dvě“ je forma kreativního vyjádření v amsterdamské instituci Hoppe. V této bruin cafe se místní štamgasti otáčejí na barových stoličkách a pijí své korbely už od roku 1670. O slunečných víkendech bývá dav mladých hostů tak velký, že sahá až ven na náměstí Spui.

Duke of Tokyo – nejlepší karaoke bar

Duke of Tokyo nacházející se v oblíbené uličce gayů v Amsterdamu Vás přenese do karaoke podniků v tokijské čtvrti Harajuku. Žádné dvě pěvecké kabiny nejsou navržené stejně, zatímco stěny podniku zdobí prvky, jako je nápadný neon, graffiti a anime art. Silné koktejly, saké a bohatý vinný lístek přispějí k tomu, že se jistě brzy také odvážíte přijít k mikrofonu.

De Ysebreeker

Staré se nenásilně mísí s novým ve zrekonstruované bruin café De Ysbreeker. Hospoda otevřená už v roce 1702 byla vybavena stylovými industriálními bodovými světly, kováním a dlouhým mramorovým barem. Styloví pijáci se ukrývají v elegantních kójích, zatímco malá terasa u kanálu umožňuje popíjení růžového vína a pozorování proplouvajících říčních člunů.

SkyLounge – nejlepší střešní bar

SkyLounge má elegantní atmosféru a možná nejúžasnější výhledy na Amsterdam. Střešní bar nabízí panoramatický výhled 360° z hotelu DoubleTree by Hilton Amsterdam Centraal Station 4*. Během léta se venkovní  SkyTerrace vzpírá obvyklému amsterdamskému nenápadnému přístupu díky bublinám, DJ se zrychlenými rytmy a hostům patřícím k nejstylověji oblékaným ve městě.

Door 74 – nejlepší koktejlový bar

Nejlepší bary v Amsterdamu 3

Door 74 je nálevna ve stylu americké prohibice, kde snobská atmosféra projde zkouškou už u (neoznačených) dveří. V prostředí ve stylu art deco míchají mladí nadšení barmani obměny klasických koktejlů za použití starožitných pomůcek. Místo si rezervujte sms nebo na WhatsApp (je možná pouze rezervace na stejný den). Na místě pak najdete zdánlivě prázdné průčelí obchodu porostlé révou, kde zazvoníte na zvonek.

Tales & Spirits

Usedněte v působivém vícepatrovém baru v Amsterdamu a připravte se na chuť něčeho zcela nového. Tales & Spirits vytváří odvážné koktejly z domácích nálevů, sirupů a rostlin na bázi octa a podává je v originálních retro sklenicích.

Café de Ceuvel

Café de Ceuvel je venkovní nálevna s živou atmosférou a dobře provedeným konceptem ekologické udržitelnosti, umístěná v bývalé loděnici. Bar vybudovaný z recyklovaných materiálů v tropickém stylu podává místní řemeslné pivo a domácí limonády, takže přitahuje stylové lidi na koncerty alternativní/indie hudby, workshopy zabývající se fermentací a další kreativní dění.

Rosalie’s Menagerie

Půvabný koktejlový bar s útulnou atmosférou čajovny, Rosalie’s Menagerie, je útočištěm, kam se můžete ukrýt před světem. Bar je plný výstředních drobností a barokního čalounění, byl pojmenován po majitelově babičce a skýtá jasně patrnou nostalgii a dětskou zasněnost. Koktejly evokují holandské dědictví díky ingrediencím, jako je jenever a místní bylinky.

Café de Dokter

Café de Dokter o rozloze méně než 18 m² je evidentně nejmenší hospoda v Amsterdamu, zato s největším charismatem. Bar, který provozuje stejná rodina už 6 generací, se v průběhu desetiletí příliš nezměnil, od chvějících se svíček po jazz z vinylových desek, s ideální vrstvou prachu na vitrážových oknech a starožitných kuriozitách. Speciality domu je whiskey a gerookte runderworst (uzená hovězí klobása).

De Drie Fleschjes

Hospoda De Drie Fleschjes z roku 1650 (jejíž název v překladu znamená „3 láhve“) představuje časovou kapsli a specializuje se na likéry, jako je ten s příchutí bitterkoekjes (mandlové holandské sušenky), a jenever. Nejlepší místa najdete u baru, vedle sudů vyrobených loďaři a sbírky kalkoentjie (lahviček s ručně malovanými portréty někdejších starostů) u přepážky.

Wynand Fockink

Za chladných dnů tato maličká hospůdka „na stojáka“ v podloubí představuje skvělé místo, kde se můžete zahřát panákem jeneveru nebo něčeho podobného – a přitom se přitulit k cizímu člověku. O víkendech nabízí Wynand Fockink 45minutové prohlídky destilerie s ochutnávkami, jejíž historie sahá až do roku 1679.

’t Smalle – nejlepší v okrsku Jordaan

t´Smalle, umístěný v bývalé destilerii jeneveru pocházející z roku 1786, představuje jednu z nejrušnějších bruin café v Amsterdamu. Terasa u kanálu je oblíbená místními i návštěvníky, kteří si zde dávají pivo a kuličky bitterballen, zatímco kolem proplouvají lodě. Při nepříznivém počasí nabízí pijácké doupě v patře útulné sentimentální prostředí.

Brouwerij Troost Westergas – nejlepší pivovarský bar

Nejlepší bary v Amsterdamu 4

Westergasfabriek, industriální komplex bývalé plynárny proměněný v kulturní a společenské centrum, si při návštěvě Amsterdamu nesmíte nechat ujít. A když zde budete, nevynechte asi Brouwerij Troost Westergas. Řemeslný pivovar vaří skvělá lehká piva, ale také používá své nádrže k destilování vlastního ginu. K neformální stylové atmosféře patří live jazz ve středu a spousta mladých místních téměř každý večer.

Brouwerij de Prael – nejlepší v Okrsku červených luceren

V tomto poněkud skrytém výčepu ve Čtvrti červených luceren můžete popíjet bio pivo s dobrým pocitem navíc. Vedlejší pivovar De Prael totiž založily 2 psychiatrické zdravotní sestry a zaměstnávají lidi s duševní nemocí. Útulné pohovky, velké dřevěné stoly a živá hudba činí z  víceúrovňové hospody skvělé místo, kde můžete relaxovat v jinak chaotické části města.

t’ Arendsnest – nejlepší pivo

V bruin café t´Arendsnest můžete ochutnávat holandské pivo, co srdce ráčí. Když budete sedět na vysoké barové židli, můžete dostat závrať už ze samotného výběru více jak 100 druhů (včetně mnoha z malých pivovarů), z nichž asi polovina se střídá na čepu.

Canvas

Bar Canvas v 7. patře Volkshotelu slibuje klidnou atmosféru a k tomu pěkné výhledy na Amsterdam. Představuje oblíbený bar digitálních nomádů a technomilů, takže zde většinou najdete stylový přátelský dav. V neděli v zimě mohou hosté, kteří nejsou ubytováni v hotelu, požádat o návštěvu vířivky na střeše. 

10 originálních hotelů v Amsterdamu

Akční nabídka ubytování

Pro cestovatelské tipy a triky jak najít levné ubytování a ušetřit peníze klikněte sem nebo vyzkoušejte tento srovnavač Hotelscombined.com,  kde můžete porovnat všechny ceny jednoho a toho samého hotelu na jednom místě.