Peking – turistické atrakce a ubytování

Peking - turistické atrakce a ubytování 1

Peking, který může zastínit jedině Šanghaj, pokud jde o velikost, je nejen politickým centrem Číny (tuto pozici si drží už více jak 800 let), ale také hraje významnou roli v kulturním, ekonomickém, vědeckém a akademickém životě země. Leží na severozápadě Velké čínské nížiny nedaleko západních svahů pohoří Yan (Yanshan) a představuje skvělé místo, ze kterého se můžete vydávat poznávat tuto dynamicky se rozvíjející zemi díky jeho husté síti silnic, železnic a leteckému spojení s ostatními významnými metropolemi. Peking samotný nabízí řadu jedinečných památek a pamětihodností. Nacházejí se zde některé z nejznámějších turistických atrakcí země včetně úseku Velké čínské zdi u průsmyku Badaling. K mnoha historickým a kulturním atrakcím města patří Císařský palác, Beihai Park, Jingshan Park a Chrám nebes, z nichž většina je v dobře zachovalém historickém centru města. K dalším možnostem aktivit patří prohlídky mamutího náměstí Tiananmen, řady významných chrámů, a také nových staveb, které přinesla rostoucí prosperita města a významné události, jako byly Olympijské hry v Pekingu roku 2008. A až budete mít dost prohlížení pamětihodností, využijte skvělých restaurací a možností nakupování ve městě. 

 

Palácové muzeum a Zakázané město

Císařský palác, známý také jako Zakázané město, je nejvýznamnější atrakce čínské metropole a jeho počátky spadají do doby dynastie Yuan (Jüan) ve 13. století. Jeho obrovská rozloha je výsledkem rozšiřování za dynastie Ming v letech 1406-1420 poté, co sem byla přesunuta metropole z města Nanking. Krásný palác byl sídlem 24 císařů dynastií Ming a Čching, kdy získal svojí přezdívku Zakázané město kvůli tomu, že běžní občané neměli povolen vstup. Komplex zabírá 720 000 m2 a celý je obklopen hradbou vysokou 10 m s věžemi ve čtyřech rozích a příkopem širokým 50 m. Je rozdělen na část sloužící pro ceremoniální a správní účely a na soukromou část, kde kdysi žil císař a jeho konkubíny. K hlavním atrakcím patří Meridiánová brána (Wumen) z roku 1420, mosty přes Zlatou řeku (5 bohatě zdobených mostů z bílého mramoru) a Síň přetrvávající harmonie, která fungovala jako císařova hodovní síň. K dalším zajímavým stavbám patří Palác nebeské čistoty, nejvyšší síň vnitřního dvora, a Síň vojenské odvahy, stálá rezidence a soukromá audienční síň císařů. Impozantní Síň nejvyšší harmonie vysoká 35 m je největší dochovaná dřevěná budova v zemi a ukrývá nádherně zdobený zlacený císařský trůn. Jen kousek pěšky od Palácového muzea stojí historická Císařská akademie (Guozijian). Založena byla v roce 1287 Kublaj-chánem a uzavřena v roce 1900, přičemž tato krásná stavba sloužila jako národní univerzita, kterou často císaři navštěvovali, aby se dále vzdělávali. Komplex má rozlohu více jak 10 000 m2 a většinu si můžete prohlédnout.

Adresa: 4 Jingshan Front Street, Dongcheng, Peking

 

Velká čínská zeď

Peking - turistické atrakce a ubytování 2

Peking je vzdálen jen hodinu cesty od nejznámější historické stavby v zemi, Velké čínské zdi. V průsmyku Badaling byla turistům zpřístupněna první část zdi v 50. letech 20. století a se dnes v těchto místech můžete projít po značném úseku, který pochází z 16. století a tyčí se do výšky až 8 m. Během cesty můžete využít řadu věží a říms nabízejících skvělé výhledy na okolní dramatickou scenérii. Cesta je kopcovitá, ale můžete se svézt lanovkou nahoru na Zeď. Jedná se o často navštěvovaný úsek Zdi, takže zde bývá rušno, proto se pokud možno snažte naplánovat svoji cestu tak, abyste na místo přijeli brzy. Ještě lepší je vydat se sem s organizovaným zájezdem. Výlet zahrnující Velkou čínskou zeď u Badalingu a hrobky dynastie Ming nabízí skvělý pohled na historii a především představuje velmi snadný způsob, jak slavnou památku navštívit. Dalším oblíbeným místem pro návštěvu Velké zdi je Mutianyu, část, která pochází z 6. století. V průběhu staletí byla přestavována a rozšířena a dnes je oblíbená díky fantastickým výhledům, obzvlášť krásným na jaře a na podzim.

 

Náměstí Tiananmen

Náměstí Tiananmen (Náměstí Nebeského Míru) je největší náměstí uprostřed města na světě. Bylo navrženo tak, aby mohlo pojmout až milion lidí, a zbudováno na oslavu 10. výročí Čínské republiky v roce 1958. Symbolický význam náměstí, které bývá považováno za centrum komunistické Číny, se odvozuje od data 4. května 1919, kdy studenti demonstrovali proti čínským opatřením ve Versailleské smlouvě. K nejzajímavějším částem patří Památník lidových hrdinů (Rénmín Yingxióng Jìniànbei), obelisk vysoký 38 m vytvořený z 17 000 kusů žuly a mramoru, a nádherná brána Tiananmen známá jako Brána nebeského klidu. Dokončena byla v roce 1417 a kdysi představovala hlavní vstup do Císařského města. Další významnou branou je Zhengyangmen (Qianmen), nejjižnější brána na náměstí Tiananmen. Původně pocházela z počátku 15. století a přebudována byla na počátku 20. století, takže dnes tato impozantní stavba (v překladu „Brána Správného světla“) představuje jeden z nejvýznamnějších symbolů města. Dále za pozornost stojí Muzeum čínské revoluce s expozicemi přibližujícími fáze čínské revoluce od roku 1919 a rozvoj komunistické strany, a potom Mauzoleum Mao Ce-tunga, kde leží tělo tohoto vůdce v křišťálovém sarkofágu.

Adresa: Dongcheng, Peking

 

Park Beihai (Pej-chaj)

Jen kousek od Císařského paláce leží Park Beihai (Pej-chaj), jedna z nejstarších dochovaných císařských zahrad v Pekingu. Krásný otevřený prostor, který byl navržen na počátku 10. století, byl pojmenován podle nedalekého Severního jezera (Beihai) a nabízí mnoho dobrých důvodů pro návštěvu. K nejvýznamnějším stavbám v parku patří Kulatá pevnost pocházející z období dynastie Yuan v letech 1271-1368, a pozoruhodná Síň osvícení. Byla postavena v roce 1690 a uvnitř se nachází socha Buddhy vysoká 1,5 m vytesaná z jednoho kusu bílého nefritu a velká váza z černého nefritu z počátku 12. století. Zajímavá je také honosná rezidence Song Qingling, vdovy po zakladateli republiky Sunjatsenovi, která zde žila posledních 18 let až do své smrti (dnes je zde umístěno muzeum). Také byste se měli podívat na rezidenci Mei Lanfanga (Mei Lanfang Guju), slavného pěvce Pekingské opery, který se specializoval na hraní ženských rolí. Dále můžete navštívit rezidenci Kuo Mo-žo; právě zde v domě postaveném v tradičním čínském stylu žil tento známý spisovatel, historik a politik od roku 1963 až do své smrti v roce 1978. Za pozornost stojí rovněž krásná Bílá pagoda ze 17. století  stojící na Ostrově nádherného nefritu.

Adresa: 1 Wenjin St, Xicheng, Peking 

 

Chrám nebes

Chrám nebes (Tiantán) pochází z roku 1420 a zahrnuje skupinu budov patřící k nejposvátnějším v Pekingu. Krásné staré chrámy a svatyně obklopené bohatou vegetací se nacházejí ve dvou sekcích, jedné obdélníkové a druhé polokruhové, které dohromady symbolizují nebe a zemi. Právě zde v den zimního slunovratu vystoupil císař na Nebeský oltář při vznešeném obřadu, kdy se modlil za dobrou sklizeň a nabízel obětiny v pestře zdobené Síni modliteb za dobrou sklizeň (Qinian Dian). Síň byla zbudována v roce 1420 v obvyklém čínském stylu ze dřeva bez jediného hřebíku, přičemž stojí na třístupňové mramorové terase s balustrádami má střechu pokrytou 50 000 modrými glazovanými kachlemi (mramorová deska na podlaze představuje draka a fénixe, symboly císaře). Další atrakcí je Síň nebeské klenby (Huangqiong Yu), která byla zbudována v roce 153 n.l. a může se chlubit kónickou střechou z modrých kachlí, přičemž sloužila k uložení ceremoniálních desek Nebe a Úředníků. Nenechte si ujít Stěnu ozvěny, která odráží i nejtišší hovor, což ještě zvyšuje umístění 3 neobvyklých kamenů.

Adresa: 1 Tiantan E Road, Dongcheng, Peking

Chrámy na Taiwanu

Letní palác 

Peking - turistické atrakce a ubytování 3
Mramorová loď

Letní palác (Yíhé Yuán) je vzdálen 30 minut cesty autem, autobusem či taxi z centra Pekingu a jeho návštěvu si nesmíte nechat ujít. Pochází ze 12. století, zabírá rozlohu přes 700 akrů a stojí na krásném místě, které odpovídá jeho královskému statusu, přičemž se může chlubit velkým umělým jezerem (vytvořeným před 700 lety) a krásnými zahradami. Často bývá součástí programu organizovaných prohlídek města a při jeho návštěvě byste si neměli nechat ujít především Mramorovou loď (Shifang), Síň pohody a dlouhověkosti (Renshou Dian) s okázalým trůnem a krásné nádvoří přiléhající k Síni štěstí a dlouhověkosti (Leshou Tang). Také byste si měli prohlédnout působivé Velké divadlo z 19. století, kde můžete shlédnout představení, jako jsou tradiční čínské hry a hudba. Pokud budete mít dostatek času, nenechte si ujít příjemnou plavbu v malém člunu (děti ocení loďky s tématikou draků), které dopravují turisty k palácovým chrámům, a také procházku kolem tradičních obchodů na břehu řeky na Suzhou Market Street.

Adresa: 19 Xinjiangongmen Road, Haidian, Peking

 

Národní stadion v Pekingu 

Peking - turistické atrakce a ubytování 4
Water Cube akvapark

Národní stadion (Guójia tiyùchang), kterému se také přezdívá Ptačí hnízdo, je celosvětově uznávaný díky své roli na velkolepých Letních olympijských hrách v Pekingu v roce 2008. Byl postaven s velkými náklady a pozoruhodná stavba vděčí za svůj unikátní design vlivům tradiční čínské keramiky. Od olympiády stadion hostil různé velké kulturní akce a představení včetně opery, koncertů pop music a fotbalových zápasů, zatímco v zimě se proměnil v největší krytý lyžařský svah na světě. K dispozici jsou prohlídky v angličtině i samostatné prohlídky.

Další nedalekou atrakcí je Pekingské národní plavecké centrum. Je známé také jako Water Cube kvůli působivé noční show, kdy bývá nasvíceno a působí jako obrovská kostka ledu. Kromě toho, že zde probíhaly olympijské plavecké disciplíny, byla část budovy proměněna v zábavní park Watercube Waterpark. Poté se vydejte na procházku po příjemném Olympijském parku, zeleném prostoru s mnoha významnými budovami, které sloužily během olympiády v roce 2008.

Adresa: 1 National Stadium S Road, Chaoyang

 

Chrám Yonghe (Chrám lámů) 

Peking - turistické atrakce a ubytování 5

Chrám Yonghe, známý také jako Chrám lámů, je jeden z nejatraktivnějších a nejlépe zachovaných chrámů v Pekingu. Dokončen byl v roce 1745 a budova posloužila politickému účelu tím, že poskytla lámaismu, náboženství právě anektovaného Tibetu, oficiální sídlo v metropoli. Postaven byl se štědrými proporcemi a vybaven mnoha cennými uměleckými díly. Nejzajímavější částí je Síň nebeských králů (Tian Wang Dian) se sochou Buddhy obklopenou čtyřmi králi, kteří nesou symbolické předměty (ropucha, meč, had a štít). Za pozornost stojí rovněž socha Weituo, ochránce v buddhismu, který drží železnou zbraň. K dalším významným budovám patří Pavilon stély se čtyřmi jazyky (Yubi Ting), kde se nachází stéla z roku 1792 s historií lámaismu (tibetského buddhistmu) v čínštině, mandžuštině, tibetštině a mongolštině, a Síň buddhistického kola (Falun Dian), vyučovací a shromažďovací síň kláštera, jejímuž interiéru dominuje socha vysoká 6 m, 2 trůny a řada posvátných rukopisů. Nenechte si ujít také největší budovu v Chrámu lámů, Pavilon čtyř tisíc bohatství (Wangfu Ge) s obří sochou ze santalového dřeva vysokou 18 m.

Adresa: 12 Yonghegong Street, Dongcheng, Peking

 

Muzeum metropole Pekingu a Národní centrum múzických umění

Milovníci umění a kultury si v Pekingu opravdu přijdou na své. Zaměřit by se měli na vynikající Muzeum metropole Pekingu, jedno z předních muzeí v zemi. Otevřeno bylo v roce 1981 a může se chlubit rozsáhlou sbírkou artefaktů včetně starověkých předmětů z porcelánu a bronzu, tradiční kaligrafie a umění, spolu s mnoha sochami z čínské a z dalších asijských kultur. K dalším zajímavým částem patří sbírka více jak 200 000 významných kulturních artefaktů, z nichž mnoho pochází z Pekingu a jeho okolí, včetně obrovské stély císaře Čchien-lunga o hmotnosti více jak 40 tun a vysoké téměř 7 m, kterou pokrývají starověké texty. Další zajímavou institucí moderního Pekingu je Národní centrum múzických umění (Guójia dà jùyuàn), kterému se přezdívá Obří vejce. Bývá považováno za jednu z nejlepších oper v Asii, budova byla otevřena v roce 2001 a od té doby hostila mnoho předních operních pěvců světa (návštěva je obzvlášť cenná, pokud zároveň budete moct shlédnout představení).

Adresa: 16 Fuxingmen Outer St, Xicheng, Peking

 

Stará observatoř v Pekingu

Stará observatoř v Pekingu (Beijing Gu Guanxiàngtái), která připomíná spíše pevnost a byla dokončena v roce 1442, stojí ve východní části města nedaleko velvyslanecké čtvrti a byla nepřetržitě používána až do roku 1929. Bývá považována za jednu z nejstarších observatoří tohoto typu na světě. Instituce zabírající plochu 10 000 m2 ukrývá mnoho pozoruhodných nástrojů z doby před teleskopy, jako je nebeský globus z roku 1673 a armilární globus z 18. století znázorňující planety (ty, které byly v té době známy) spolu s řadou velkých bronzových nástrojů, které navrhl jezuitský misionář Ferdinand Verbiest. Vysoká cihlová budova, která kdysi byla součástí starých městských hradeb, dnes slouží jako muzeum nabízející pohled na překvapivé množství vědomostí o hvězdách a planetách, které byly v té době čínským učencům známy.

Adresa: 2 Dongbiaobei Hutong, Jian Wai Da Jie, Dongcheng, Peking

.

Chrám Fayuan

Chrám Fayuan (Fayuan Sì), známý také jako Zdroj chrámového práva, pochází z roku 645 n.l. a skládá se z několika síní, kde je uchováváno mnoho starých kamenných nápisů, z nichž nejstarší pochází ze 7. století. Chrám byl svědkem mnoha významných historických událostí v Pekingu včetně toho, že ve 12. století sloužil jako vězení pro císaře Chuej-cunga, probíhaly zde zkoušky nejvyšších státních úředníků, a také zde byla botanická zahrada. Dnes je chrám náboženským místem a sídlem Buddhistické akademie, nejvýznamnějšího vzdělávacího zařízení v Číně. K dalším atrakcím patří Věž zvonu a Věž bubnu na prvním nádvoří, Síň nebeských králů s pěknými sochami, Síň Mahavira s obrazy Buddhy minulosti, přítomnosti a budoucnosti, a také jeden z nejcennějších předmětů, keramická socha z doby dynastie Chan (25-220 n.l.) v Síni Dabianjue Tang. Další buddhistická památka, která stojí za návštěvu, je chrám Zhihua. Pochází z roku 1444 a představuje jeden z nejvýznamnějších původních komplexů z období Ming v pekingském starém městě. Za pozornost stojí především dvoupatrová Síň Tathagata (Rulai Dian), která byla pojmenována podle sochy transcendentálního Buddhy (je známá také jako Síň 10 000 Buddhů kvůli mnoha malým postavám Buddhy zdobícím stěny).

Adresa: 7 Fayuansi Front St, Xicheng, Peking

 

Park Jingshan (Ťing-šan)

Park Jingshan (Ťing-šan) ležící přímo naproti Severní brány Císařského paláce nabízí výhledy na Peking patřící k nejlepším, především na jezero v parku Beihai a na Zakázaný palác. Jeho název odkazuje na uhlí, které zde kdysi bylo skladováno pro císaře dynastie Ming, a je to z velké části umělý kopec (jakých je v Pekingu několik), který začal vznikat kolem roku 1416 při stavbě Císařského paláce. Po letech, kdy sem byla dopravována suť ze starých městských hradeb a velké množství zeminy vykopané při hloubení příkopu kolem paláce, vyrostla kdysi přírodní vyvýšenina do současné výšky. Kromě mnoha krásných zahrad a cest je zde k vidění stará akácie, na které se údajně v roce 1644 oběsil poslední císař dynastie Ming.

Adresa: 44 Jingshan W St, Xicheng, Peking

 

Pekingský chrám Konfucia 

Peking - turistické atrakce a ubytování 6

Jen kousek pěšky od Chrámu lámů v pěkné vedlejší uličce ohraničené zdobenými branami se nachází Konfuciův chrám v Pekingu. Postaven byl v roce 1302 a věnován velkému filosofovi a učiteli Konfuciovi, jehož učení po celá staletí v zemi převládalo ve veřejném i v soukromém životě. Pekingský chrám, který patří k nejznámějším Konfuciovým chrámům v Číně, býval kdysi místem mnoha složitých ceremoniálů na počest Konfucia pod vedením císaře. Přední nádvoří obsahuje 198 stél s nápisy uvádějícími všech 51 624 konfuciánských učenců, kteří po roce 1416 úspěšně složili nejvyšší státní zkoušky až do jejich zrušení v roce 1904. Nejzajímavější je přitom Velká síň úspěchů (Dacheng Dian). Spatřit zde můžete řadu svatostánků věnovaných Konfuciovi, jeho studentům a dalším konfuciánským filosofům, a také mnoho starých hudebních nástrojů a dalších rituálních předmětů používaných při slavnostech, které se odehrávají na velké terase před síní. Další náboženská lokalita, která stojí za pozornost kvůli svému pěknému exteriéru (ne-muslimové nemají povolen vstup dovnitř), je Mešita Niu Jie Čchingzhen Si zbudovaná v roce 995 n.l.. Je to nejstarší a největší mešita v Pekingu, nachází se v muslimské čtvrti a zahrnuje minaret, šestihrannou věž pro pozorování měsíce a 2 pavilony s mnoha stélami s čínskými a arabskými nápisy.

Adresa: 15 Guozijian Street, Dongcheng, Peking

 

Pekingské zoo

Pekingské zoo (Beijing dòng wù yuán) se nachází v severozápadní části města, zabírá rozlohu více jak 220 akrů a bylo zřízeno v roce 1906, takže patří k nejstarším zoo v Číně. Může se chlubit působivou sbírkou téměř 15 000 zvířat 1000 druhů, takže je největší v zemi a zahrnuje mnoho vzácných místních druhů, jako je tygr čínský, levhart sněžný (irbis), opice langur čínský a pandy, spolu s méně vzácnými, např. jeřáb mandžuský s červenou korunkou nebo jelen milu. Zastoupeny jsou zde druhy z celého světa včetně slonů, lvů a jaguárů, to vše na pozemcích, které připomínají klasickou čínskou zahradu s hustým lesem, loukami, řekami, potoky a jezery, a také s několika příjemnými altánky a terasami. Zoo zahrnuje také dobře vybavené akvárium.

Adresa: 137 Xizhimen Outer St, Xicheng, Peking

 

Starý letní palác v parku Yuanmingyuan

I když je převážně v ruinách, Starý letní palác (Yuanmingyuan) v parku Yuanmingyuan na severozápadě Pekingu stojí za to, abyste jej navštívili. Kdysi sloužil jako rezidence císaře Čchien-lunga a v době svého postavení v 18. století byl považován za jeden z nejpozoruhodnějších úspěchů čínské architektury a zahradního designu označovaný jako „Zahrada všech zahrad“.  Palác byl vyrabován a zničen Brity a Francouzi během Druhé opiové války v roce 1860, protože ukrýval rozsáhlou a významnou sbírku umění a starožitností, a stovkám vojáků trvalo 3 dny, než ho zničili a spálili. Dnes lokalita slouží jako oblíbený veřejný park a staré ruiny jsou příjemným místem k průzkumům. Abyste si mohli udělat obrázek, jak velkolepý byl starý palác kdysi, podívejte se do malého muzea na místě, kde najdete jeho rekonstrukce a modely.

 

798 Art Zone

798 Art Zone, známý také jako umělecký okrsek Dashanzi, je jedinečná umělecká komunita a patří k méně obvyklým místům, která můžete v Pekingu navštívit. Vyrostl v dřívějším vojenském výrobním komplexu a kolem a dnes slouží zcela mírovým účelům; ve starých továrnách a skladech najdete vše od galerií přes ateliéry až o výstavní prostory, kde se konají akce věnované umění. Jedná se o zajímavé místo k průzkumům, kde na každém kroku najdete zajímavé umění od autorů z celé Číny i z různých zemí světa. I když je stále především centrem uměleckého snažení, v posledních letech 798 Art Zone stále více podléhá gentrifikaci a dnes je také místem lákajícím na stylové nakupování (najdete zde knihkupectví, galerie i butiky módních návrhářů) spolu se skvělými kavárnami a restauracemi.

Adresa: 2 Jiuxianqiao Road, Chaoyang, Peking

 

Čínské národní muzeum

Impozantní Národní muzeum Číny, které zabírá velký kus východního úseku náměstí Tiananmen, je druhé nejnavštěvovanější muzeum umění na světě (po Louvru v Paříži), a také jedno z největších. Muzeum bylo otevřeno v roce 2003 a kompletně zrenovováno v roce 2011, takže dnes slouží jako místo vzdělávání v oblasti bohaté historie země se zvláštním zaměřením na expozice spojené s kulturou a uměním. Počítejte s tím, že zde strávíte mnoho hodin, protože každá ze 48 expozičních hal nabízí mnoho zajímavého. Mezi více jak milionem artefaktů v muzeu je obzvlášť zajímavý obrovský Simuwu Ding, nejtěžší starověký předmět z bronzu na světě, a také sbírky vzácných zlatých, nefritových a keramických artefaktů z různých dynastií v průběhu věků. Další zajímavé expozice se zabývají prvním lidským osídlením v Číně nebo založením komunistického státu. Pokud byste plánovali delší návštěvu, k dispozici je kavárna a čajovna s občerstvením. Kromě toho zde platí přístné pravidlo nepoužívat selfie tyče, takže pokud ji máte, musíte ji nechat v hotelu nebo v šatně.

Adresa: 16 E Chang’an Ave, Dongcheng, Peking    

***

Peking - turistické atrakce a ubytování 7
smog v Pekingu…

KDE SE UBYTOVAT

Luxusní hotely: pokud pro Vás peníze nepředstavují problém, uděláte nejlépe, když se ubytujete v luxusním Four Seasons Hotel Beijing 5*. Elegantní hotel nabízí výběr dobře vybavených apartmánů a pokojů se stylovou výzdobou, a také zařízení, jako je několik restaurací a luxusní spa. Další skvěle hodnocenou možností je nádherný Waldorf Astoria Beijing 5* oblíbený díky své poloze v centru, velkým koupelnám a ještě větším apartmánům, spolu se zařízením, jako je fitcentrum, vana s horkou vodou a krytý bazén. Za zvážení stojí rovněž The Peninsula Beijing 5* jen s apartmány, který se může chlubit prostorným ubytováním s oddělenou obytnou a spací částí, to vše vyzdobeno krásnými čínskými tématy.

Akční nabídka ubytování:

Hotely střední třídy: Renaissance Beijing Capital Hotel 5* je oblíbený výškový hotel střední třídy, který má příjemný současný design, pokoje s velkými okny od podlahy ke stropu, několik restaurací, krytý bazén a saunu. Shichahai Shadow Art Performance Hotel 4* je další skvělá možnost v této kategorii, skýtající příjemné veřejné prostory s čínskými tématy, pokoje různé velikosti (od útulných jednolůžkových až po prostorné rodinné apartmány) a spoustu zařízení včetně kavárny a služby concierge (a také stínové loutkové představení v ceně). Pokud byste si přáli ubytování v blízkosti historického okrsku Huguosi Hutong, Sofu Hotel 4* je vynikající volba s moderními pohodlnými pokoji a salonky, to vše jen kousek pěšky od skvělých restaurací a možností nakupování.

Akční nabídka ubytování:

Ekonomické hotely: Double Happiness Beijing Courtyard Hotel 3* je příjemný a může se chlubit vynikajícím personálem a autentickým čínským dojmem, spolu s nábytkem v tradičním stylu v pokojích, z nichž některé skýtají výhled na zelený dvůr. V této kategorii oblíbený je rovněž Nostalgia Hotel Beijing Xidan 3* jen kousek pěšky od pekingského metra má (jak název naznačuje) nostalgickou atmosféru a výzdobu v čínském retro stylu. Dobrou volbou pro mladší páry a přátele cestující společně je Beijing Downtown Travelotel, který nabízí čisté a pohodlné ubytování spolu s řadou možností prohlídek památek, jen pár kroků od Císařského města.

Akční nabídka ubytování:

***

TIPY A VÝLETY

Jednodenní prohlídka Pekingu: pokud budete moct věnovat poznávání hlavních atrakcí Pekingu pouze jeden den, měli byste si zajistit služby kvalifikovaného průvodce (turistickou kancelář), který se postará o plánování a provede Vás městem. Soukromé prohlídky zahrnují to nejlepší z Pekingu, kdy si prohlédnete nejdůležitější pamětihodnosti, jako je Císařský palác a Zakázané město, Letní palác, a také (možná nejdůležitější část Vašeho dobrodružství) návštěva Velké čínské zdi. Můžete očekávat 8 nabitých hodin, ale soukromý průvodce mluvící anglicky může prohlídku přizpůsobit, aby zahrnovala místa, která chcete vidět (včetně vyzvednutí z hotelu a dopravy zpět).

Návštěva Velké čínské zdi: pokud budete v Pekingu dostatečně dlouho, abyste si mohli prohlédnout jeho četné atrakce klidnějším tempem, určitě si vyhraďte čas na výlet k Velké čínské zdi u Badalingu a hrobkám dynastie Ming. Celodenní výlet s průvodcem Vám umožní získat co nejvíce z času, který strávíte lezením po nejnavštěvovanějším úseku Zdi a krásného průsmyku Badaling, zatímco se dozvíte mnoho o její historii. Zahrnuty jsou skvělé hrobky dynastie Ming, z nichž nejzajímavější je hrobka Chang Ling. Celodenní výlet zahrnuje tradiční čínský oběd, dopravu, vyzvednutí z hotelu a dovezení zpátky.

Pokud byste měli čas pouze na návštěvu Velké čínské zdi, můžete zvážit prohlídku části zvané Mutianyu. Nejstarší část Velké zdi pochází z 6. století a nabízí scenérii patřící k nejdramatičtějším. Kromě služeb anglicky mluvícího průvodce se můžete těšit na autentický čínský oběd, dopravu, vyzvednutí z hotelu a dovezení zpátky.