Kde najít nejlepší ubytování v Římě

Kde najít nejlepší ubytování v Římě 1

1. Kde se ubytovat, pokud chcete navštěvovat památky

Přímo na Piazza Navona nedaleko Pantheonu a rušného tržiště na nám. Campo de‘ Fiori se nachází hotel Rhea Silvia Navona 3* s elegantními klimatizovanými pokoji se satelitní TV, s kávovary a s chromoterapeutickými sprchami. Nedaleký Boutique Hotel Campo de Fiori 3* má střešní zahrádku s výhledem na pestrý denní trh dole. Je to jeden z nejtradičnějších okrsků ležící v blízkosti Pantheonu, Palatinu a Vatikánu. Balkony v Albergo del Senato 3* nabízejí výhled přímona Pantheon a snadno se odtud dostanete pěšky ke Koloseu, Zahradám Borghese, do Vatikánu i Trastevere. Fontána di Trevi jen vzdálena jen 5 minut od hotelu a v okolí je několik dobrých restaurací. Pár bloků od Kolosea se nachází Hotel Capo d’Africa 4*  v okrsku Monti, který je plný malých restaurací. Také v Monti blízko Kolosea a Fora je Hotel Fori Imperiali Cavalieri 3*, obklopený restauracemi a možnostmi nakupování.

Akční nabídka ubytování:

 

Chcete si dopředu naplánovat exkurzi nebo průvodce? Nechcete čekat ve frontách na památky a mít další slevy na dopravu a restaurace? Rezervujte si tedy online lístky u dvou největších poskytovatelů cestovatelských zážitků po celém světě Viator nebo Get Your Guide.

Co nabízejí:

  • Okamžité potvrzení
  • Živá podpora 24/7
  • Bezplatné zrušení 24 hodin předem

2. Luxusní ubytování

Snídani ve střešní restauraci luxusního Palazzo Manfredi – Relais & Chateaux 5* (s výhledem na další hotel Sofitel Rome Villa Borgheseníže) se tyčí vysoko nad městem na okraji Zahrad Borghese. Díky své výšce nabízí fantastické výhledy na město s kopulí baziliky sv. Petra, především ze střešní terasy a restaurace.  Deko Rome 4* nevypadá jako hotel, protože je ukrytý v kancelářské budově; ale jakmile uvidíte velké dobře vybavené pokoje, bude Vám jasné, proč je hosty vyhledáván. Dalším butikovým hotelem je Mario de‘ Fiori 37 4* hned přes ulici, jen pár kroků od slavných kostelů San Clemente a San Pietro in Vincoli. Výhledy ze střešní terasy, kde se podávají snídaně, v The Inn at the Roman Forum 5* sahají přes Fórum ke Koloseu, a římská ruina je součástí hotelu samotného. Nachází se v Monti na poloviční cestě mezi kostelem San Pietro in Vincoli a nám. Piazza Venezia. V tiché ulici hned u Via del Corso je umístěn skvěle hodnocený butikový hotel J.K. Place Roma 5* s vynikající polohou pro luxusní nakupování a v blízkosti Španělských schodů. V ceně je zahrnuta snídaně ala carte. Portrait Roma 5*, butikový hotel s balkony svých luxusních apartmánů shlížejícími na módní nákupní ulici, podává snídani na terase s výhledem na Španělské schody.

Akční nabídka luxusního ubytování:

Podívejte se na nejkrásnější muzea a paláce v Římě 

3. Ubytování s nejlepší hodnotou

Přímo naproti přes ulici od vchodu do Vatikánských muzeí a 20 minut pěšky od baziliky sv. Petra se nachází Alimandi Vaticano/Tmark Hotel Vaticano 4*, elegantní a krásně opravená stará budova, v jejíž blízkosti jsou restaurace a možnosti nakupování. Přes ulici od Opery (Teatro dell’Opera) v Monti je iQ Hotel Roma 4* s krytou střešní terasou a moderním dekorem. Mezi Koloseem a nám. Piazza Venezia hned před Císařskými fóry stojí dobře hodnocený Nerva Boutique Hotel 3*, který dává pobytu v Římě osobní dotek prostřednictvím pozorného personálu, pěkně vyzdobených místností a domácích snídaní. Bettoja Massimo D’Azeglio Hotel 4* je snadno pěšky dostupný od nádraží Roma Termini, od Opery, a také Kolosea, Fora a baziliky Santa Maria Maggiore. Řekněte si o jejich program pěších prohlídek města, který je pro hosty zdarma.

Akční nabídka ubytování:

Tipy na jednoduché výlety z Říma 

4. Ekonomické ubytování

Okrsek Monti je dobrou volbou, pokud jde o hodnotu získanou za Vaše peníze, a proto také pro ekonomické cestovatele. Obklopeny restauracemi a obchody mezi Fórem a Operou jsou Hotel Artorius 2* a Hotel De Monti 2*, vzdálené 20-30 minut pěšky od Fora, Kolosea, Fontány di Trevi a několika muzeí. I když okrsek Trastevere není tak blízko všem atrakcím, je jedním z nejpestřejších ve městě, kde můžete uniknout davům turistů a přitom stále být v docházkové vzdálenosti od nejslavnějších památek. Na západním břehu Tibery jižně od Vatikánu se nachází Cassiodoro 19 2*, jeden z mála hotelů v Trastevere obklopených tradičními restauracemi a obchody. Cestovatelé, kteří přijedou vlastním autem, a ti kterým nebude vadit cestování hotelovou kyvadlovou dopravou či tramvají do centra, najdou dobrou hodnotu za své peníze v A.Roma Lifestyle Hotelu 4*. Kromě bezplatného parkování stylový současný hotel nabízí bazén, prostorné pokoje, Wi-Fi připojení a spa. Veřejná doprava je vzdálená jen 5 minut pěšky od hotelu.

Akční nabídka ekonomického ubytování:

Návštěva katakomb v Římě i jinde v Itálii 

5. Romantické ubytování pro páry

Kde najít nejlepší ubytování v Římě 2

Řím je město spojené s romantikou, takže není divu, že je oblíbeným cílem pro novomanžele na svatební cestě a páry slavící jubilea. K dispozici je dokonce chocolatier, který vytvoří čokoládovou krabičku ve tvaru srdce, do níž pak vložíte prsten. Romantický Barocco Hotel 4* s krásnými výhledy na nám. Piazza Barberini ze svých pokojů nemohl být na lepším místě v blízkosti metra (zastávka je přímo přes ulici) a zastávky turistického autobusu (hned u vchodu). Snídaně v ceně ubytování nabízí omelety připravené podle přání a další pokrmy z vajec. Fontána di Trevi a Španělské schody jsou jen kousek pěšky odtud.

Při opravdu speciální příležitosti si můžete rezervovat podkrovní novomanželský apartmán v Hotelu Artemide 4* s obrovským patiem a vanou s teplovou vodou; hotel má také střešní restauraci. Romantický butikový Lifestyle Suites Rome 5* patří k nejlépe hodnoceným hotelům ve městě s velkými okny s výhledem na rušné Piazza Navona; je vzdálený jen kousek pěšky od Pantheonu a Campo de‘ Fiori. V tiché ulici v kosmopolitním okrsku Monti se nachází The Fifteen Keys Hotel 4* s individuálně zařízenými pokoji pro hosty, který podává bohaté snídaně i odpolední svačiny. Koloseum a hlavní vlakové nádraží Roma Termini jsou jen kousek pěšky odtud.

Akční nabídka ubytování pro páry:

 

6. Ubytování pro rodiny s dětmi

Děti jistě uvítají polohu Hotelu San Carlo 3*, v blízkosti prodejců zmrzliny u Španělských schodů. Rodiny zde najdou vítané rozptýlení v podobě nedalekých Zahrad Borghese s poníky a plavbou na šlapadlech, s loutkovým divadlem a s dětskými hřišti. Nedaleko odtud je Fontána di Trevi, kam byste neměli zapomenout hodit minci.

The Inn at the Spanish Steps 4* umístěný ve významném domě z 19. století, kde kdysi bydlel H. Ch. Andersen, má pokoje a rodinné apartmány na modní ulici Via Condotti. Střešní terasa shlíží na Španělské schody, stejně tak jako některé balkony.

Hotel střední úrovně Hotel Navona má prostorné pokoje rodinné velikosti hned u Piazza Navona, oblíbeného místa pro děti, které zde najdou pouliční baviče a prodejce zmrzliny. Odtud je to jen 2 minuty pěšky k Pantheonu a 10 minut do Trastevere s jeho pizzeriemi či Campo de‘ Fiori s tržištěm, a jen o něco dál ke Koloseu a Foru. Le Meridien Visconti Rome 4*, vzdálený 5 minut pěšky od Vatikánu a Svatopetrského náměstí a a 15 minut pěšky od srdce města, nabízí pokoje vhodné pro rodiny s dětmi. Když přejdete řeku, budete jen kousek na Piazza Navona a Pantheonu.

Akční nabídka ubytování pro rodiny s dětmi:

Další turistické atrakce Itálie 

7. Ubytování v blízkosti Španělských schodů

Milovníci nakupování jistě budou chtít být blízko hlavních nákupních tras, aby se snadno mohli s nákupem vrátit a pak vyrazit nanovo (i když některé prestižní obchody na Via dei Condotti Vám dovezou zakoupené zboží až do hotelu). Následující hotely s dobrým hodnocením se nacházejí v blízkosti Via dei Condotti, ale také butiků a specializovaných obchodů na Via Vittorio Veneto a Via Bocca di Leone. Jen 10 minut pěšky od slavných schodů je Sofitel Rome Villa Borghese 5* tyčící se vysoko nad městem na okraji Zahrad Borghese. Díky své vyvýšené poloze nabízí fantastické výhledy na město s kopulí baziliky Sv. Petra, především ze střešní terasy a restaurace. Deko Rome 4* jako hotel vůbec nevypadá, protože se skrývá uvnitř kancelářské budovy, ale až uvidíte velké dobře zařízené pokoje, bude Vám jasné, proč ho hosté tak dobře hodnotí. Další butikovou možnost představuje hotel Mario de´ Fiori 37 4* s elegantními současnými pokoji v městském domě ze 17. století. Snídani si můžete dát na střešní terase.

Akční nabídka ubytování :