10 nejlepších hotelů a resortů na Bali

10 nejlepších hotelů a resortů na Bali 1

Indonéský ostrov Bali, ležící mezi Jávou a Lombokem a často přezdívaný „Ostrov bohů“, je oprávněně ve světě považován za ostrovní ráj, i když jeho obliba si už na některých místech vybrala svou daň. Různorodá vulkanická krajina se skalnatým pobřežím, písčitými plážemi a zelenými rýžovými terasami skýtá malebné pozadí pro pestrou, hluboce spirituální a jedinečnou kulturu na ostrově. Zdejší 5* resorty patří k nejlepším hotelům na světě, kdy většinu z nich naleznete v regionech Nusa Dua, Seminyak a Ubud. Hotely v Ubudu se zaměřují na ty, kdo dávají přednost spa a kulturním zájmům, zatímco surfování a další plážové aktivity naleznete v kultivovaných plážových městečkách Nusa Dua a Seminyak.

Hlavní turistické atrakce Bali

Jumana Bali Ungasan Resort, Uluwatu

10 nejlepších hotelů a resortů na Bali 2

Jumana Bali Ungasan Resort (dříve Banyan Tree) leží 70 m nad mořem na jižním výběžku Bali blízko slavného chrámu Uluwatu a shlíží na pláž se zlatavým pískem a na modré vody Indického oceánu. Většina ze 73 vil podobných paláci se těší výhledu na moře a je vybavena malým bazénkem na osvěžení se, venkovní vanou a stahovacím oknem od podlahy ke stropu, které pokoj okamžitě promění ve venkovní přístřešek cabana. V interiérech se mísí tradiční balinéské akcenty a moderní asijská výzdoba, které spolu s dřevořezbami a soškami dolaďují propracovanou estetiku značky Banyan Tree. Resort zahrnuje několik vynikajících restaurací (neměli byste si nechat ujít grilování přímo ve vile připravené šéfkuchařem) a spa světové úrovně.

Akční nabídka ubytování: Jumana Bali Ungasan Resort

.

Amandari, Ubud

10 nejlepších hotelů a resortů na Bali 3

Amandari inspirovaná tradiční vesnicí je orámovaná džunglí a rýžovými terasami v kulturním srdci Bali. Domy se střechou z traviny alang-alang (lalang), některé s bazénem a všechny se soukromou tropickou zahradou, hýčkají hosty pod bambusovým stropem, kde jsou apartmány elegantně vyzdobeny teakovým a kokosovým dřevem. Areál pobočky Aman v Ubudu je však zároveň posvátný a má zásadní význam pro místní rodiny: děti sem chodí na hodiny tance a pravidelně tudy procházejí náboženské průvody vedoucí dolů ke schodům pod Amandari ke kamenné soše tygra ze 7. století, což je motiv opakující se v celém komplexu. Hosté se mohou vydat po silnici na pěší túru či cyklistický výlet do smaragdově zelené krajiny, nebo zamířit dále do vesniček řemeslníků, ke skrytým chrámům a palácům & butikům v Ubudu. 

Akční nabídka ubytování: Amandari

.

Bvlgari Resort Bali, Uluwatu

10 nejlepších hotelů a resortů na Bali 4

V době otevření druhého hotelu prestižní skupiny Bvlgari leží Bvlgari Resort Bali na vrcholu fantastického útesu vysokého 150 m a svažujícího se dolů k Indickému ocránu. Krásná soukromá pláž vhodná pro dlouhé procházky po břehu a se soukromým plážovým klubem je přístupná šikmým výtahem. Všech 59 individuálních vil, samostatně stojících a soukromých, má venkovní pavilon, terasu a vlastní malý bazének, přičemž vily v první řadě skýtají pozoruhodné výhledy na oceán. Ve vilách je každý přírodní prvek vyleštěn tak, aby zářil: jsou to podlahy z indonéského dřeva, stěny z přírodní lávy a prosklené stěny od podlahy ke stropu odhalující udržované tropické rostliny.  

Akční nabídka ubytování: Bvlgari Resort Bali

.

The St Regis Bali Resort, Nusa Dua

10 nejlepších hotelů a resortů na Bali 5

The St Regis Bali Resort, který vyzařuje plážovou eleganci, je pozoruhodná destinace nabízející honosnost a rafinovaný luxus pro nejnáročnější cestovatele světa. Komplex se nachází v Nusa Dusa, prestižní enklávě resortů vybudované za účelem skýtat turistům pohodlný prostor pro bezstarostnou dovolenou a odpočinek. Prostorný luxus je hlavní definicí 123 krásně zařízených apartmánů a vil, každá s ručně vyráběným balinéským uměním, balkonem a mramorovou koupelnou. Všechny pokoje mají přístup ke klidné laguně vhodné na plavání a službám soukromého komorníka od St. Regis. Na místě se rovněž nachází cenami ověnčené restaurace, bary, spa Remède, fitncentrum a dětské výukové centrum.

Akční nabídka ubytování: The St Regis Bali Resort

.

Six Senses Uluwatu, Bali

10 nejlepších hotelů a resortů na Bali 6

Six Senses Uluwatu leží v regionu Pecatu na nejjižnějším výběžku Bali, kde se nachází „Pura Uluwatu”, posvátný chrám považovaný za jeden z klíčových duchovních pilířů na ostrově.  Krásný resort Uluwatu na útesu nabízí nepřerušené výhledy na oceán z každého úhlu. Resort zahrnuje 103 apartmánů a vil inspirovaných místním designem, obracejících se k přírodě a skýtajících každé představitelné pohodlí. Six Senses Spa nabízí místní speciální ošetření, vícedenní integrované wellness programy a ranní lekci jógy jako bonus. Resort zahrnuje několik bazénů, místo na konání akcí pod širým nebem, konferenční prostory, 3 restaurace včetně „stolu šéfkuchaře“, kuchařské kurzy a rozsáhlou bio zahradu a farmu. 

Akční nabídka ubytování: Six Senses Uluwatu

.

Alila Villas Uluwatu

10 nejlepších hotelů a resortů na Bali 7

Alila Villas Uluwatu se nachází v suché krajině savany na poloostrově Bukit na jihu ostrova. Leží na vyvýšené plošině, která se setkává s vápencovými útesy sahajícími až dolů k Indickému oceánu, takže výhled odtud je skutečně dechberoucí. Architektura hotelu, která ladí s mimořádným okolím, spojuje přednosti tradičního balinéského pavilonu a venkovské krajiny s moderním dynamickým provedením prostoru a formy. Mimořádné, a zároveň klidné, pokoje s otevřeným plánem mají minimalistický interiér a jejich cílem je skýtat pohodlí a prostor.

Akční nabídka ubytování: Alila Villas Uluwatu

.

Four Seasons Resort Bali at Sayan, Ubud

10 nejlepších hotelů a resortů na Bali 8

Four Seasons Resort Bali at Sayan, který se v roce 2018 umístil na 1. místě mezi hotely světa v časopise Travel + Leisure, zahrnuje to nejlepší z filosofického a oduševnělého Bali: je to nádherné útočiště na svahu kopce, kde se člověk, lidstvo a příroda sjednocují s nejčistším úmyslem. Jen 10 minut autem od stylových butiků, ateliérů umělců & řemeslníků a stylových podniků s jídlem v boho-hippie Ubudu představuje  Four Seasons Sayan inspirativní základnu, z níž můžete poznávat kulturní srdce Bali nebo se uchýlit do meditativní náruče přírody. Hosté sem přicházejí po dramaticky působícím mostě (úvodní foto), pod nímž se rozprostírá tropické údolí řeky Ayung. Od střešního lotosového bazénu popírajícího gravitaci se komplex svažuje dolů po svahu až k dvouúrovňovému bazénu konzolami připevněnému nad řekou, a přes půvabný les, v němž se ukrývá 60 apartmánů a vil.

Akční nabídka ubytování: Four Seasons Resort Bali at Sayan

.

Mandapa, a Ritz-Carlton Reserve, Ubud

10 nejlepších hotelů a resortů na Bali 9

Mandapa, a Ritz-Carlton Reserve, jehož jméno je odvozeno od sanskrtského slova „chrám“, se podobá tropickému svatostánku věnovanému vlastnímu . Hotel obrácený čelem k řece Ayung nedaleko džungle v Ubudu je rekonstrukcí tradiční balinéské vesnice i se skutečnými rýžovými políčky. Předvádí architekturu a řemeslný um oblasti, kdy každý z 60 luxusních apartmánů a vil zahrnuje soukromý venkovní prostor (někde i s bazénem) s výhledy na řeku nebo okolní scenérii. Celkem 4 restaurací podává zdravou kuchyni čerpanou z bio zahrady, ale můžete si také zařídit romantickou večeři s výhledem na řeku nebo rýžovou terasu. Spa nabízí výběr programů zaměřených na tělesnou i duševní pohodu.

Akční nabídka ubytování: Mandapa, a Ritz-Carlton Reserve

.

Four Seasons Resort Bali at Jimbaran Bay

10 nejlepších hotelů a resortů na Bali 10

Luxusní vilová enkláva Four Seasons Resort Bali at Jimbaran Bay, navržená jako tradiční balinéská vesnice, zabírá rozlohu 14 ha na pobřeží Bali, takže nabízí hostům přímý přístup na pláž na úrovni moře. Resort nabízí 147 vil mezi bujně zelenými tropickými zahradami. Luxusní vily, každá s malým bazénkem na osvěžení se, jsou rozmístěny jako terasy na svahu kopce s pestrými květinami a balinéskými chrámy. Můžete se zde ponořit do místní kultury, relaxovat při procedurách v holistickém spa a vybírat si z řady podniků s jídlem, jako je nábřežní restaurace Sundara. Další smyslové radosti na Vás čekají ve venkovní restauraci Taman Wantilan, kde večeři podobnou představení přináší tým specializovaných šéfkuchařů v 9 kulinářských show nebo v předváděcích kuchyních.

Akční nabídka ubytování: Four Seasons Resort Bali at Jimbaran Bay

.

Amankila

10 nejlepších hotelů a resortů na Bali 11

Sopka Agung tvoří dramatické pozadí pro resort Amankila („Poklidný kopec“), odlehlý pobřežní komplex shlížející na Lombocký průliv a spravovaný řetězcem Aman, což je jedna z nejexkluzivnějších hotelových značek světa. Celkem 34 samostatně stojících apartmánů s doškovou střechou nabízí výjimečné výhledy ze svého místa na svahu kopce a je spojeno se zařízením resortu prostřednictvím vyvýšených chodníků. Hosté mohou rovněž relaxovat kolem tříúrovňového bazénu nebo v plážovém klubu na pláži se stříbřitě černým pískem a tyrkysovým mořem. Amankila se od ostatních luxusních hotelů na Bali liší tím, že se nachází v Karangasem, jednom z nejvíce tradičních regentských sídel na Bali, a nabízí snadný přístup k původní venkovské krajině, místním řemeslům a královské minulosti regionu.  

Akční nabídka ubytování: Amankila