Byla otevřena nová pěší turistická stezka mezi italskými městy Bargamo a Brescia

Byla otevřena nová pěší turistická stezka mezi italskými městy Bargamo a Brescia 1

Metropolemi kultury pro rok 2023 jsou Bergamo a Brescia v Itálii, které tuto poctu získali díky své rozsáhlé kulturní nabídce.

Přitom cestovatelé, kteří chtějí pojat svou návštěvu regionu více outdoorově, mohou využít novou pěší turistickou stezku spojující obě města. Na trase budou míjet 2 lokality na seznamu UNESCO, 34 obcí, 3 vinařské regiony a mnoho dalšího.

Po překlenutí pandemie covid-19 znamenalo udělení titulu kulturní metropole těmto městům symbol znovuzrození a naděje, přičemž je v plném proudu velké množství projektů připravených na rok 2023. Nedávno byla otevřena nová pěší stezka („camino“), která nabízí zhruba týden dlouhou poklidnou túru mezi oběma městy, která jinak leží asi hodinu cesty autem od sebe.

Oficiální název nové trasy zní Via delle Sorelle, což znamená „Trasa sester“ a má zdůraznit podobnosti a propojenou historii měst Bergamo a Brescia (čte se Breša). Trasu ohraničují 2 památky na seznamu UNESCO: klášterní komplex San Salvatore–Santa Giulia v Brescii a středověká čtvrť Città Alta v Bergamu s benátskými hradbami z 16. století. Přesto atrakce trasy sahají také mimo tato dvě města. Trasa dlouhá 130 km provede pěší turisty 34 různými obcemi v severovýchodním koutu Lombardie, z nichž každá má vlastní kulturní památky. A k tomu je nutné přičíst krásu krajiny, kterou budete procházet. Trasa vede přes 4 různé parky a rezervace v oblasti zelených kopců svažujících se k Isejskému jezeru. To je sice méně známé než jeho slavní sousedé Gardské a Komské jezero, ale představuje skrytý klenot, který nyní můžete objevovat.

Cesta do Itálie by samozřejmě nebyla kompletní bez ochutnávky vynikajícího vína. I na tohle Via delle Sorelle pamatuje: trasa prochází 3 samostatnými vinařskými regiony DOC a DOCG: Valcalepio, Terre del Vescovado a Franciacorta, z nichž poslední produkuje stejnojmenné perlivé víno.

Kromě výhledů a bublinek nabízí Via delle Sorelle stálá umělecká díla rozmístěná podél trasy, kdy každým rokem přibývají další. Via delle Sorelle má celkem 6 úseků a je navržena tak, aby ji turisté prošli celou, ale také je možné absolvovat jen kratší úseky. V závislosti na Vašem tempu může její zdolání trvat asi týden, kdy každý úsek je dlouhý 25-30 km.  Navíc se na trase snadno vyznáte, protože Via delle Sorelle nabízí vlastní dobře rozeznatelné značení.  Kromě toho je trasa poseta recepčními zařízeními a podniky s jídlem, kde si můžete odpočinout. Via delle Sorelle má také své vlastní pověření k potvrzení času stráveného na trase a za malý poplatek Vám nabídne slevy a výhody v různých zařízeních podél cesty.

Akční nabídka ubytování 

Pro cestovatelské tipy a triky jak najít levné ubytování a ušetřit peníze klikněte zde nebo vyzkoušejte tento srovnavač Hotelscombined.com, kde můžete porovnat všechny ceny jednoho a toho samého hotelu na jednom místě.