10 nejlepších luxusních hotelů v Paříži

10 nejlepších luxusních hotelů v Paříži 1

Hotel Plaza Athenee 

Hotel  Plaza Athenée (úvodní foto), který je součástí The Dorchester Collection, od roku 1913 vítá hosty na třídě Montaigne, která je srdcem haute couture. Hotel má vynikající polohu především pro ty, kdo chtějí poznávat butiky módních návrhářů ve městě. Hosté jsou zde ubytováni v luxusním pohodlí s výhledem buď na Eiffelovku, nebo na pěkný dvůr s charakteristickými červenými markýzami, který je ideálním místem na letní večeře venku, zatímco v zimě zde bývá ledové kluziště. Na hotelovou kuchyni dohlíží Alain Ducasse, světoznámý šéfkuchař s několika michelinskými *. Užívat si naprostého klidu můžete v jediném spa Dior Institute v Evropě, což je další významná atrakce hotelu, která nabízí exkluzivní lázeňské procedury ve stylovém prostředí, včetně speciálního prostoru na manikúru a pedikúru.

Akční nabídka ubytování: Hotel Plaza Athenee

Park Hyatt Paris Vendome

10 nejlepších luxusních hotelů v Paříži 2

Atraktivní poloha Park Hyatt Paris Vendome přináší město až k Vašemu prahu, s výhledem na módní ulici Rue de la Paix a v docházkové vzdálenosti od nám. Place Vendôme a Opéry Garnier. Hotel, který byl přijat do prestižní skupiny Palace Hotels Group, je jedním z vizuálně nejúchvatnějších luxusních hotelů v Paříži. Pozoruhodná směsice současné architektury a klasického designu je dílem renomovaného designéra Eda Tuttle, který hotelu propůjčil smyslnou nedoceněnou eleganci, jež proniká vším, od honosných apartmánů až po společenské prostory a působivá místa pro setkávání. Hotel se může chlubit krásnými bary a restauracemi patřícími k nejlepším v Paříži, jako je restaurace Le Pur, držitelka michelinské *.  

Akční nabídka ubytování: Park Hyatt Paris Vendome

.

Le Bristol Paris

10 nejlepších luxusních hotelů v Paříži 3

Le Bristol Paris, člen Oetker Collection, se nachází na prestižní ulici Rue du Faubourg Saint-Honoré v samém srdci pařížského okrsku módy a umění, kde vítá své vážené hosty už od roku 1925. Jeho 188 pokojů a apartmánů prošla rozsáhlou renovací a jsou prostorné a světlé, vyzdobené v klasickém stylu 18. století. Spa Le Bristol značky La Prairie zabírá tři patra a má 8 místností na procedury, včetně 2 dvojitých místností, dále tělocvičnu, kadeřnictví a rozsáhlý dětský koutek Les Amis d’Hippolyte. Epicure, hotelová gastronomická restaurace se 3 michelinskými *, vítá své hosty v nově vyzdobeném prostředí s arkýřovými okny, která se otevírají do krásné hotelové zahrady ve francouzském stylu.

Akční nabídka ubytování: Le Bristol Paris

.

Mandarin Oriental Paris

10 nejlepších luxusních hotelů v Paříži 4

Na Rue Saint-Honoré, jedné z nejmódnějších ulic světa v samém srdci Paříže, naleznete Mandarin Oriental Paris. Hotel je obklopen haute couture a jen pár kroků od Louvru, přičemž vyzařuje nadčasovou eleganci a má nádherné současné interiéry. Krásně navržených a luxusně zařízených 138 pokojů a 39 apartmánů patří k nejstylovějším a nejprostornějším ve městě. Hotelový bar a restaurace nabízející špičkovou kuchyni, vynikající lehké pokrmy a lákavé koktejly v kultivovaném prostředí, které se řadí k nejlepším v Paříži. Klidné spa, které je oázou pohody značky Mandarin Oriental, nabízí špičkové kúry, terapeuty světové úrovně a zařízení k odpočinku.

Akční nabídka ubytování: Mandarin Oriental Paris

.

Le Royal Monceau, Raffles Paris

10 nejlepších luxusních hotelů v Paříži 5

Jen pár kroků od bulváru Champs Elysées a Triumfálního oblouku stojí Le Royal Monceau, který je ztělesněním pařížského lesku a elegance. Současné mistrovské dílo Philippe Starcka  nabízí 149 prostorných pokojů a apartmánů, kinosál pro 99 osob a exkluzivní soukromou sbírku umění. Étericky bílé spa s nejdelším bazénem v pařížských hotelech nabízí ultimátní útočiště pro naprostou relaxaci a požitky. Od moderní japonské kuchyně v Matsuhisa po oslavu italských regionálních specialit v restauraci Il Carpaccio s michelinskou *, jídlo v restauracích hotelu Le Royal MonceauRaffles Paris představuje skutečně nezapomenutelný zážitek. Dokonalým zakončením luxusní večeře jsou dezerty, které vytváří cukrářský mistr Pierre Hermé.  

Akční nabídka ubytování: Le Royal Monceau, Raffles Paris

.

Four Seasons Hotel George V

10 nejlepších luxusních hotelů v Paříži 6

V Paříži je sice řada luxusních palácových hotelů, ale Four Seasons Hotel George V je možné nejzajímavější z nich: umělecký ředitel Jeff Leatham rozmisťuje svá květinové aranžmá po celém hotelu a krásném mramorovém dvoře. Jen pár kroků od Champs-Elysées v srdci pařížského Zlatého trojúhelníku (Triangle d’or) se nachází tento velkolepý luxusní hotel umístěný v původní památkové budově z roku 1928 ve stylu art deco, která rovněž nabízí vybranou sbírku umění. Celkem 244 nově vyzdobených pokojů a apartmánů vytváří jedinečnou atmosféru luxusních pařížských apartmánů, včetně fantastických výhledů z několika teras. Celkem 3 hotelové restaurace přinesly společně hotelu 5 michelinských *, takže nabízí jedinečné kulinářské zážitky pro ubytované hosty i pro místní gurmány.  

Akční nabídka ubytování: Four Seasons Hotel George V

.

The Ritz Paris

10 nejlepších luxusních hotelů v Paříži 7

Ikonická „velká dáma“ mezi pařížskými hotely, kde princezna Diana strávila svoji poslední noc, byl znovu otevřen v roce 2016 poté, co byl zrestaurován do své původní secesní krásy, což uznávanému architektovi Thierry W. Despontovi zabralo 4 roky. Většina ze 71 pokojů a 71 apartmánů, které jsou vyzdobeny jemnými pastelovými odstíny a mají vybrané dřevěné prvky, zahrnuje vlastní stinnou terasu nabízející výhled na krásné hotelové zahrady ve francouzském stylu. Názvy a výzdoba 15 prestižních apartmánů připomínají slavné hosty, kteří v hotelu bydleli v minulosti, např. Marcel Proust, Coco Chanel nebo vévoda z Windsoru (britský král Eduard VIII.). Po dni stráveném poznáváním města se mohou hosté věnovat relaxaci v krytém bazénu nebo cvičení v moderní tělocvičně, anebo využít hotelové spa. V The Ritz Paris je soukromí zaručeno, kdy diskrétní podzemní tunel umožňuje neviděné příchody a odchody pro hosty, kteří si cení maximální diskrétnosti.   

The Peninsula Paris

10 nejlepších luxusních hotelů v Paříži 8

V srpnu 2014 se luxus v hongkongském stylu dostal i do Města světel, kde byl otevřen hotel The Peninsula Paris). Jeho vytváření trvalo 6 let, kdy byli vybráni někteří z nejlepších řemeslníků Francie, aby provedli renovaci pozdně klasické haussmannovské budovy z 19. století a proměnili ji v luxusní hotel. Instituce se nachází v centru Paříže na 19 Avenue Kléber, jen pár kroků od Triumfálního oblouku a v docházkové vzdálenosti od některých nejslavnějších památek, muzeí a luxusních nákupních okrsků. Celkem 200 pokojů a apartmánů je navrženo s ohledem na maximální komfort, takže dobrý odpočinek v noci je prakticky zaručen. Každý pokoj vyzařuje smysl pro klid a modernost, s vyžehleným povlečením., mramorovými koupelnami se speciálním náladovým osvětlením a typickou technologií značky Peninsula, včetně bezplatného vysokorychlostního bezdrátového připojení k internetu pro všechny hosty.

Akční nabídka ubytování: The Peninsula Paris

.

Shangri-La Hotel Paris

10 nejlepších luxusních hotelů v Paříži 9

Shangri-La Paris byla vybudována v roce 1896 jako sídlo pro prince Rolanda Bonaparteho (Napoleonova prasynovce) a je ikonou stylu a elegance. Renomovaný architekt Richard Martinet a interiérový designér Pierre-Yves Rochon https://www.pyr-design.com/  hotel zrekonstruovali a ten nyní spojuje smysl pro historii a velkolepost s kultivovaným pohodlím a servisem, takže skýtá jedinečný zážitek z francouzské metropole. Dechberoucí výhledy na Eiffelovku potvrzují status hotelu coby jednoho z nejlepších v Paříži, zatímco jeho poloha v centru v 16. okrsku zajišťuje, že jsou nejslavnější atrakce města snadno dostupné. Starosvětská elegance jeho 101 pokojů vyzdobených skvělou prací řemeslníků odráží město, které leží přímo pod Vámi. Únavy se můžete zbavit v hotelovém bazénu, který patří k největším v metropoli. Nenechte si ujít návštěvu zdejší Shang Palace, jediné čínské restaurace s michelinskou * ve Francii.

Akční nabídka ubytování: Shangri-La Hotel Paris

.

Hôtel de Crillon, a Rosewood Hotel, Paris

10 nejlepších luxusních hotelů v Paříži 10

Hôtel de Crillon, a Rosewood Hotel původně vybudovaný v roce 1758 se těší jedinečné poloze, kdy shlíží na nám. Place de la Concorde. Instituce byla znovu otevřena v roce 2018 jako Rosewood Hotel poté, co prošla rozsáhlou čtyřletou renovací, přičemž její minulost skýtá bohaté pozadí pro její moderní příběh. Během uzavření hotelu neúnavně pracovali mistři řemeslníci, umělci a designéři, aby dosáhli promyšlené a jemné rovnováhy mezi konzervací a proměnou. Celkem 78 pokojů, 36 apartmánů a 10 speciálních apartmánů ztělesňuje obytný styl, které je stejně tak hřejivý jako rafinovaný. Renomovaný designér Karl Lagerfeld ke konci svého života vyzdobil 2 výjimečné apartmány nazývané „Les Grands Appartements“, které nesou jeho osobní a uměleckou vizi francouzského šarmu a modernity. Hôtel de Crillon také nabízí dobré restaurace, pěkný bazén a intimně působící spa.  

Akční nabídka ubytování: Hôtel de Crillon, a Rosewood Hotel

.