Místa, kde můžete zakusit nadpřirozené síly

Místa, kde můžete zakusit nadpřirozené síly 1

Elfové na Islandu

Island není domovem pouze lidí, ale také elfů – mnoho místních totiž věří, že v lávových polích po celé zemi žijí elfové. V roce 2013 dokonce islandský nejvyšší soud zastavil projekt dálnice, která měla procházet lávovým polem Gálgahraun nedaleko Reykjavíku. Aktivisté považovali toto dávné lávové pole, především zdejší skálu dlouhou 3,6 m, za legendární Ofeigskirkja, „Elfí kostel“ z pohanské severské mytologie. Projekt nakonec pokračoval až poté, co místní věštec obstaral „pakt mezi elfy a lidmi“ a úřady souhlasily s přesunutím kamene na jiné místo s dalšími podobnými „obydlími elfů“.

Zatímco senzační zprávy týkající se incidentu kolem dálnice přinesly islandským elfům mezinárodní slávu, určitě se nejednalo o ojedinělý případ. Lidé na Islandu odedávna staví silnice a domy mimo posvátné skály a kameny, které podle nich mají nadpřirozený význam.

Snadno si dovedeme představit, proč si elfové zvolili za svůj domov právě dávná lávová pole na Islandu. Sopky byly součástí života na ostrově odjakživa a pozůstatky erupcí před tisíciletími nadále vytvářejí zdejší krajinu a porůstají měkkým mechem, který chrání lávové kameny. V tomto odlehlém koutě země není těžké uvěřit, že nadpřirozené síly stále vládnou. K nejlepším lávovým polím, která na Islandu můžete navštívit, patří Eldhraun, Geirlandshraun a Skaftáreldahraun. Ale prosíme, respektujte elfy, jinak se Vám může stát něco nepěkného!  

Hora Kirkjufell

Národní park Vatnajökull 

 

Spící draci v Číně

Psst – drak spí i pod dnešními rušnými ulicemi Šanghaje. V největším čínském městě Šanghaji stojí sloup ozdobený devíti draky na křižovatce silnic North-South Elevated Road a Yan’an Elevated Road. Vypráví se, že při stavbě křižovatky v roce 1993 stavbaři najednou nemohli pohnout zemí v místě křižovatky, kde dnes stojí pilíř. Protože si nevěděli rady, povolali čestného opata Chrámu nefritového Buddhy na Anyuan Road nedaleko křižovatky. Po dlouhé modlitbě je opat informoval, že probudili draka spícího pod staveništěm, a kvůli tomu teď drak brání v pokračování práce. Na usmíření draka byl proto vytvořen zdobený lesknoucí se pilíř, zemí bylo opět možné hýbat a stavbu dokončit.

Při té příležitosti však opat také řekl, že protože prozradil toto tajemství nebes, obává se, že jeho čas na zemi brzy vyprší. Shodou okolností zemřel za necelé 2 roky po vyřčení první modlitby…

Ať už věříte v draky nebo nevěříte, vysoký pozlacený pilíř zdobený krásnými devíti draky určitě stojí za to, abyste si k němu udělali zajížďku.

 

Ostrov panenek v Mexiku

Ostrov panenek (La Isla de las Muñecas) leží v jezerní oblasti Xochimilco jen 28 km jižně od metropole Mexico City a je to místo, kam byste se v noci neměli vydávat. Po celém ostrově jsou rozvěšené panenky, většinou rozbité a v různých stádiích rozpadu. Podle místních první panenku pověsil Don Julian Santana Barrera na památku holčičky, která se v jednom z kanálů utopila. Poté ho prý nějaká neznámá síla změnila a on začal slyšet výkřiky utonulé holčičky. Aby usmířil její duši, sbíral a věšel panenky po celém ostrově až do své smrti; o 50 let později byl nalezen utopený na tom samém místě.

Po smrti Santany Barrery se ostrov stal turistickou atrakcí a nadšení místní ho dokonce označují za krásné místo. Pokud byste se sem chtěli vydat, je třeba plout lodí ze zastávky Embarcadero Cuemanco nebo Embarcadero Fernando Celada; ale pamatujte na to, že pověrčiví lodníci mohou odmítnout Vás tam odvézt.

Nejpodivnější místa v Mexico City

 

Kruhy v obilí v Anglii

Podivné velké obrazce v noci záhadně vznikají – k nelibosti zemědělců se – v obilných polích v Anglii. Obrazce jsou někdy poměrně jednoduché a jindy velmi složité, ale jedno mají společné: jsou vytvořeny s chirurgickou přesností. Protože se objevují přes noc, existuje řada teorií jejich vzniku. Někteří lidé tvrdí, že je vytvářejí mimozemšťané nebo nějaké nevysvětlitelné síly, zatímco jiní věří, že jsou dílem lidí, kteří se v noci namáhají, aby obrazce „ušlapali“.

V září 1991 dokonce dva Britové, Doug Bower a Dave Chorley, veřejně prohlásili, že jsou zodpovědní za mnohé z kruhů v obilí, které se objevily v jižní Anglii. Prý používali pouze desky o délce 1,2 m s popruhy, které přesunovali ručně. Jejich přiznání však bylo přinejmenším kontroverzní. Mnozí tvrdí, že tato jednoduchá technika stačí na vytvoření menších a jednodušších obrazců, ale nelze s ní vytvořit velká komplexní díla. Také způsob, jak bylo obilí položeno, a zvýšené údaje záření v některých kruzích naznačují, že za vším mohou být nějaké neviditelné síly.

V jižní Anglii, především hrabství Wiltshire, se objevuje různých mnoho obrazců v obilí. Někdy se objeví v dubnu a v květnu v řepkových polích, v květnu a červnu v ječmeni nebo od června do začátku září v pšenici. Bližší podrobnosti o aktuální situaci zjistíte v centru Crop Circle Exhibition and Information Centre v Pewsey, Wiltshire.

 

Spojení s duchy v Peru

Pokud se chcete spojit s nadpřirozenými silami na hlubší úrovni, např. prožít zážitky mimo tělo (out-of-body experience) nebo se vznést do neznámého světa, pak podnikněte 90 minutový let z peruánské metropole Limy do města Iquitos, které je hlavní branou do nedotčené divočiny peruánské Amazonie. Nebojácní cestovatelé sem přicházejí vyhledat šamany či kouzelníky, u kterých chtějí absolvovat léčebný rituál s rostlinou ayahuasca, z jejíchž listů a lián se připravuje čaj obsahující psychotropní látky. Seance s ayahuascou trvá 3 dny až týden a každý šaman má vlastní recept, jak ayahuascu připravit. Protože látky v ní obsažené mění stav vědomí, účinky se liší od člověka k člověku. Nejde však jen o smích a euforii, ale také o halucinace nebo nebo intenzivní emoce, které jsou tak silné, že pláč a zvracení bývají běžnou součástí.

Kromě ayahuascy mohou návštěvníci peruánské Amazonie poznat také další léčivé rostliny, jako je ajo sacha, která prý odblokuje proudění energií a léčí artritidu. Další oblíbenou rostlinou je paico, z níž se připravuje čaj, který prý zničí střevní parazity, pokud se pije po 3 dny.

Akční nabídka ubytování zde