Další vánoční trhy a atrakce

Další vánoční trhy a atrakce 1

Rothenburg ob der Tauber, Německo

Uvádíme méně známé německé město Rothenburg ob der Tauber místo oblíbených trhů v Kolíně nad Rýnem, Norimberku nebo Drážďanech proto, že středověká architektura a kamenné uličky Rothenburgu ve svitu historických pouličních lamp a vánočních světýlek představují ztělesnění vánočního kouzla. Dopoledne můžete strávit v Německém muzeu Vánoc (Deutsches Weihnachtsmuseum), které mapuje historii a rozmanitost vánočních ozdob a výzdoby. Poté se podívejte vedle do prodejny Käthe Wohlfahrt, která bývá považována za „matku všech vánočních prodejen“. Večer navštivte půvabné stánky na hlavním náměstí a ochutnejte dokřupava opečené klobásy (Bratwürste), slaný koláč Flammkuchen (podobný pizze) nebo vánoční perník (Lebkuchen), a pak si dopřejte svařené víno (Glühwein).

Kdy: od 25. listopadu do 23. prosince 2022

10 originálních vánočních trhů

Kodaň, Dánsko

Pokud Vaše představy o vánočním trhy zahrnují světelné projekce pohybující se za zvuků Čajkovského Louskáčka, zamiřte do Tivoli Gardens v Kodani, kde zažijete skvělou dánskou vánoční atmosféru. Kromě pěkných vánočních stánků nabízejících řadu zboží zde uvidíte Santu a jeho soby, spolu s osvětlením a ohňostroji, takže si každý z rodiny přijde na své.

Kdy: od 19. listopadu do 31. prosince 2022

 

Vídeň, Rakousko

Historie vánočních trhů v Rakousku sahá až do roku 1298, když král Albrecht I. Habsburský povolil obyvatelům Vídně pořádat prosincový trh (Krippenmarkt). Akce se v průběhu času rozvíjela a ve Vídni se dnes koná asi 20 vánočních trhů. Můžete se pokusit navštívit je všechny, ale určitě si nenechte ujít hlavní z nich, Vánoční trh Vídeňský sen na nám. Rathausplatz, s velkolepým pozadím v podobě budovy Vídeňské radnice. S ohledem na ekologickou udržitelnost zde nenajdete mnoho stánků s levnými plastovými hračkami. Místo toho můžete očekávat asi 100 chatek nabízejících kvalitní řemeslné výrobky a kulinářské lahůdky.

Kdy: od 19. listopadu do 26. prosince 2022

 

Helsinki, Finsko

Jak se dá očekávat, domovská země Santa Clause oslavuje svátky s velkým nadšením a je obrovská šance, že přitom bude ležet vrstva sněhu. Více jak 100 dřevěných chatek na Senátním náměstí v centru Helsinek prodává ručně vyráběné zboží za překvapivě rozumné ceny. Zahřejte se finským svařeným vínem glögi, které bývá často doplněno trochou mandlí, rozinek a také vodky. Kromě vánočního trhu najdete vánoční osvětlení na Aleksanterinkatu, oficiální vánoční ulici, která je mimořádně malebná a fotogenická.

Kdy: od 1. prosince do 22. prosince 2022

 

Valkenburg, Nizozemsko 

Další vánoční trhy a atrakce 2
Fluweelengrot, Valkenburg

Valkenburg, menší město na jihu Nizozemska, má dvě vánoční jeskyně, kterými mohou návštěvníci procházet a prohlížet si krásně nazdobené stánky, dobře chránění před počasím a živly venku. První z jeskyní je Fluweelengrot (Sametová jeskyně); nachází se pod zříceninou hradu Valkenburg a mívá asi 50 stánků. Druhá je Gemeentegrot (Městská jeskyně), se zdánlivě nekonečným labyrintem s vánočními stánky a výzdobou.

Kdy: od 18. listopadu do 30. prosince 2022 (ale zavřeno 25.12.)

 

Bolzano, Itálie

V letech 1813-1918 bylo Bolzano, menší město v provincii Jižní Tyrolsko na severu Itálie, součástí Rakouska Uherska. Poté, co připadlo Itálii, se zdejší německy mluvící komunita zmenšila, ale její láska k Vánocům zůstává natolik silná, takže se v Bolzanu koná jeden z největších vánočních trhů v Itálii. Prostředí mívá kouzelné. V týdnech před Vánoci se malebné nám. Piazza Walther a okolí promění v zimní říši divů s roztomilými osvětelnými dřevěnými domky, kde se prodávají nejlepší jihotyrolské řemeslné výrobky a skvělá místní vína. Pokud máte víno rádi, nenechte si ujít zdejší druhy Lagrein a St Magdalener.

Kdy: od 24. listopadu 2022 do 5. ledna 2023

 

Bath, Anglie

Také se můžete letos přidat k davu návštěvníků v pěkných georgiánských ulicích kolem kostela Bath Abbey v centru anglického Bathu. Zdejší vánoční trh představuje tradiční britské výrobky, jako jsou foukané vánoční koule, místní druhy ginu nebo bio sýry. Po večeru stráveném světlým jídlem a pitím můžete pokračovat ve sváteční zábavě na kluzišti Bath on Ice, nebo na Glow Golf, miniaturním golfovém hřišti vyzdobeném světýlky.

Kdy: od 24. listopadu do 11. prosince 2022

 

Bratislava, Slovensko

Ponořit se vánočního ducha můžete také v Bratislavě, metropoli Slovenska. Zdejší Hlavné námestie je epicentrem předvánočních oslav se stovkami stánků prodávajících krásné řemeslné výrobky a ozdoby, a také místní lahůdky. Kromě toho naleznete programy s vánoční tématikou na Františkánském náměstí, Primaciálním náměstí a v koncertní síni Klarisky; všechny jsou dobře pěšky dostupné od Hlavního náměstí.

Kdy: od 24. listopadu do 22. prosince 2022

 

Seville, Španělsko

Pokud toužíte po vánočních nákupech v příjemně teplém počasí, pak je španělská Saville, s průměrnou denní teplotou v prosinci 17 °C, ideálním cílem pro Vás. Tak jako mnoho dalších evropských měst má Seville své vánoční trhy. Vánoční řemeslný trh v Seville (Mercado Navideño de Artesanía de Sevilla) na nám. Plaza Nueva je nesporně nejlepší trh pro zakoupení ručně vyráběného zboží, zatímco Betlémský trh (Feria del Belén) na třídě La Avenida de la Constitución prodává figuríny a materiál pro pozadí na výrobu betlémů. 

Vánoční řemeslný trh: od 15. prosince 2022 do 5. ledna 2023
Betlémský trh: 5. listopadu do 23. prosince 2022

Betlémy v Jižní Americe

Akční nabídka ubytování