VÝBĚR technologických vychytávek roku 2022 2/2

VÝBĚR technologických vychytávek roku 2022 2/2 1

Klávesnice Logitech Ergo K860

Vypadá to, že práce z domova (home office) bude i nadále hrát klíčovou roli, což znamená investovat do technologií, která věci usnadňují. Ergonomická klávesnice Logitech K860 je nutností pro lidi, kteří chtějí zlepšit své držení těla a odvrátit druh svalové námahy, kterou může standardní nastavení způsobit. Za to vděčí zakřivenému, rozdělenému klíčovému rámu, šikmému tvaru a polštářované opěrce zápěstí; ta je potažena odolnou pleteninou, pod níž jsou vrstvy paměťové pěny s vysokou hustotou. Klávesnice je ze 71 % vyrobena z recyklovaného plastu.

Klávesnice Logitech Ergo K860, 109,99 GBP

 

Bezdrátová sluchátka Marshall Motif A.N.C.

Britští rockoví mistři, společnost Marshall, vědí, jak vyrobit dobře vypadající sluchátka, a drobná sluchátka Motif A.N.C. čerpají z dědictví značky. Čím se však odlišují, jsou prémiové možnosti potlačení hluku, které si můžete upravit podle svých představ. Jsou také citlivé na dotek, to znamená, že můžete plynule přepínat mezi hudbou a hovory (má rovněž vestavěné duální mikrofony). Špičková sluchátka Motif A.N.C. navíc mají velmi rozumnou cenu – což je pravděpodobně důvod, proč je tak těžké je sehnat.

Marshall Motif A.N.C. True Wireless Earbuds, 179,99 GBP

 

Pec na pizzu Roccbox

Právě dochází k velké změně v oblasti vaření, kdy byl gril odstrčen ze své pozice krále venkovního vaření. Pec Roccbox od Gozney je kompaktní, ale dostatečně velká na to, aby její vysoká kupole poskytla Vaší pizze rovnoměrné konzistentní propečení, a její kamenná podlaha silná 19 mm odvádí vlhkost, takže Vám zanechá svěží a lehký základ. Navíc má zabudovaný teploměr. A díky izolačnímu silikonovému plášti je mnohem méně nepříjemné stát poblíž. Vybrat si můžete plynový nebo duální pohon, pokud byste pizzu raději pekli tradičně na dřevě.

Gozney, 399 GBP

 

CarLock – aplikace pro sledování Vašeho auta

Sledujte své auto kdykoli během dne a z jakéhokoli místa prostřednictvím smartphonu. Aplikace CarLock (dostupná pro Android i iOS) Vám umožňuje sledovat, kdy se Vaše vozidlo pohybuje, kdy je nastartován motor a zda se nevyskytují nějaké neobvyklé vibrace, a může dokonce poskytnout informace o baterii Vašeho auta. Pak je tu podrobná funkce GPS, která Vám pomůže sledovat, kam vozidlo jede (v případě, že bylo odcizeno) nebo kam předtím jelo. Celý balíček předplatného vyjde na 6,95 GBP měsíčně.

CarLock, 59,90 GBP

 

Sluchátka Beats Studio Buds

Bezdrátová sluchátka Studio Buds od Beats se  mají dostat do prodeje letos v létě a už teď můžeme říct, že jsou celým svým balením výjimečná. Jsou super pohodlná, malá, ale bezpečná a dobře navržená, a tím vhodná pro cvičení/manické sprinty, abyste stihli vlak. Kvalita zvuku je skvělá, stejně jako schopnost aktivního potlačení hluku, a možná nejdůležitější je cena: sluchátka jsou mnohem dostupnější než mnoho jejich konkurentů s podobnými specifikacemi. Navíc mají elegantní nabíjecí pouzdro.

Beats Studio Buds, 129,99 GBP

 

Nolii Set Battery

Podle londýnské značky Nolii se jedná o první modulární systém plug and power bank na světě, což znamená, že zcela odstraňuje potřebu samostatných nabíjecích kabelů. Silikonová zástrčka se magneticky připojuje k powerbance, která sama o sobě má vestavěný kabel lightning (a také port USB-A pro případy nouze, které nesouvisejí s iPhonem). Je to chytrý nápad: kolikrát jste už zvedli powerbanku v šíleném úprku ze dveří a zjistili, že jí došla šťáva? Navíc Nolii také vytváří některé z navržených doplňků k telefonu.

Nolii Set Battery, 59,99 GBP

 

Domácí projektor Philips NeoPix Prime 2

Prime 2 od Philips, řadící se mezi nejlepší dostupné projektory na trhu, produkuje živé barvy, které dosahují až 200 cm ze vzdálenosti méně než 2 metrů od stěny. Překvapivě nízká spotřeba energie je šetrná k životnímu prostředí, což znamená, že přístroj vydrží až 20 let. K dispozici je také sdílení obrazovky Wi-Fi a operační systém nabitý aplikacemi pro streamování.

Domácí projektor Philips NeoPix Prime 2, 199,99 GBP

 

Sluchátka Amazfit Powerbuds Pro

Řadu cenově dostupných gadgetů Amazfit můžeme jen doporučit. Sluchátka Powerbuds Pro od této značky poskytují 4 různé režimy potlačení hluku, hudební ekvalizér, který Vám umožní přepínat mezi 10 hudebními styly, a také monitorování srdečního tepu, sledování sportovních dat a hlasová upozornění v reálném čase prostřednictvím speciální aplikace pro chytré telefony. To znamená, že jsou ideální pro návštěvníky posilovny, kteří nechtějí obětovat kvalitu zvuku. Jsou také IP55 odolné proti prachu a vodě, běží až 30 hodin a poskytují připomínky, abyste upravili své držení těla, pokud jste např. nepohnuli páteří déle než 40 minut.

Amazfit Powerbuds Pro, 112,31 GBP

 

Bezdrátový reproduktor Audio Pro P5

Nový bezdrátový reproduktor P5 švédské značky Audio Pro měří pouze 22×10 cm a váží půl kila, a je stejně kompaktní a přenosný jako výkonný, se skvělým zvukem a širokou podporou souborů (včetně FLAC). Je IPX4 odolný proti větru a dešti, vydrží až 18 hodin a lze jej spárovat s jiným zařízením P5. Jinými slovy, je to perfektní volba pro všechna setkání v parku a grilovací párty, které plánujete.

Bezdrátový reproduktor Audio Pro P5, 140 GBP

 

Sluchátka Marshall Major IV

Renomovaná britská společnost Marshall je na vrcholu v oboru audio už 55 let, ale teprve před 10 lety se rozhodli pustit se do sluchátek. Retro inspirovaná řada Major je nyní ve své páté iteraci a jde o jednu z nejlepších dostupných možností „velkých“ sluchátek na trhu: nabízí 80+ hodin bezdrátového hraní, bezdrátové nabíjení a vylepšený skládací design; o kvalitním zvuku nemluvě. Jsou stejně nenápadná jako působivá.

Sluchátka Marshall Major IV, 129,99 GBP

 

Chytré hodinky Honor Band 6

Chytré hodinky jsou každým rokem sofistikovanější – a ceny tomu často odpovídají. Ale co když chcete jen ty nejzákladnější fitness funkce? Existuje spousta levných modelů, které nabízejí právě to, a my doporučujeme Honor Band 6. Jeho design je nenápadný, decentní a super pohodlný, s dotykovým displejem AMOLED 1,47″ a výběrem barevných možností řemínku. Pokud jde o funkce, automaticky vybírá typ cvičení, na kterém právě pracujete, a nabízí výběr plánů, zatímco senzory kyslíku v krvi, spánku a srdečního tepu pohlídají Vaše zdraví. Výdrž baterie je 14 dní (nebo 10 dní při intenzivním používání), což je také docela působivé.

Honor Band 6, 41,76 GBP

 

Bezdrátová lampa Tech Bar Momax IoT

Vypadá to, že home office s námi zůstane. Prosincová studie Pew Research zjistila, že téměř 90 % lidí chce od budoucna pracovat od svého vlastního stolu alespoň několik dní v týdnu, což znamená nutnost vybavit ho správnými pomůckami. Minimalistická nastavitelná bezdrátová lampa od The Tech Bar je nejen chytře navržená, ale také může na základně nabíjet Váš telefon (pokud ten podporuje bezdrátové nabíjení). Můžete ji dokonce ovládat pomocí aplikace a nastavit ji podle plánu (v rámci „chytré domácnosti“).

Bezdrátová lampa Tech Bar Momax IoT, 129,95 GBP

VÝBĚR technologických vychytávek 1/2