10 originálních hotelů ve světě

10 originálních hotelů ve světě 1

Pro cestovatele milující dobrodružství a trochu ztřeštěnosti, kteří se chtějí vyhnout každodenní rutině, je standardní hotel prostě nudný. Pokud k takovým patříte, nebo pokud chcete při své příští dovolené zažít něco jiného a nového, můžete zvážit nezapomenutelný pobyt v některém z následujících 10 nestandardních hotelů.  

 

Jumbo Stay, Švédsko

10 originálních hotelů ve světě 2

Chtěli byste strávit noc v kokpitu skutečného letadla Jumbo Jet stojícího na zemi? Tady máte šanci. Jedná se o vyřazené Jumbo Jet 747-212B z roku 1976, původně vyrobené pro Singapore Airlines a později používané Pan Am. Letadlo dostalo zbrusu novou moderní výzdobu interiéru a nabízí hostům nezapomenutelný zážitek při přenocování. Cenově dostupný hotel Jumbo Stay 2* je určen hlavně pro milovníky aviatiky a rodiny s dětmi, ale ubytovává také obchodníky; nachází se totiž u vchodu na letiště Arlanda ve Stockholmu.

Akční nabídka zde 

*    

Giraffe Manor, Keňa

10 originálních hotelů ve světě 3

Exkluzivní butikový hotel Giraffe Manor 5* je umístěn v jedné z nejironičtějších budov v Nairobi a jeho nadčasová elegance připomíná 30. léta 20. století, kdy první Evropané zamířili na safari do východní Afriky. Díky jeho majestátní fasádě, elegantnímu interiéru, bujně zeleným zahradám a příjemným dvorům hosté často říkají, že si připadají jako ve filmu Vzpomínky na Afriku (1985). Nejvíce fascinující je zde ale stádo místních žiraf Rothschildových, které sem chodí ráno a večer, strkají své dlouhé krky okny dovnitř v naději, že dostanou něco dobrého, a pak se zase vracejí do své lesní rezervace. 

Nejlepší safari v Africe 

*

Treehotel, Švédsko

10 originálních hotelů ve světě 4

Proč nevytvořit hotel, který lidem umožní kontakt s přírodou v korunách stromů, a zároveň poskytne originálně navržené ubytování? Tyto otázky vedly přední skandinávské architekty k vytvoření Treehotelu 4* v lokalitě Harads, kde jsou pokoje zavěšeny 4-6 m nad zemí s krásnými výhledy na údolí řeky Lule, kilometry lesa a mohutnou řeku. Nejzajímavější částí je nepochybně Mirrorcube („Zrcadlová kostka“), která je pokryta zrcadlovými stěnami odrážejícími okolí a přitom skvěle maskujícími. Inspirace pro Treehotel byla čerpána z filmu The Tree Lover („Milovník stromů“) od režiséra J.S. Augustsena.

Akční nabídka zde 

*    

Sun Cruise Resort, Jižní Korea

10 originálních hotelů ve světě 5

Sun Cruise Resort 4* nacházející se na pobřežním útesu v Jeongdongjin, což je turistická destinace známá nejlepšími východy slunce v Jižní Koreji, je také nejvýznamnější turistickou atrakcí. Hotel je umístěn ve speciálně navržené osobní lodí umístěné na pevnině. Nachází se vysoko na okraji hory, takže při procházce po horní palubě se hosté mohou cítit jako na moři, jen bez mořské nemoci. Sun Cruise Resort nabízí 211 pokojů, ať už v hotelovém stylu nebo apartmánů, západní a korejskou restauraci, otáčející se salonek (sky lounge), noční klub, karaoke a bazén s mořskou vodou.

*    

Conrad Rangali Island, Maledivy

10 originálních hotelů ve světě 6

Conrad Maldives Rangali Island 5* vítá hosty na mimořádné zážitky, a to nad i pod hladinou Indického oceánu v první podmořské hotelové vile světa, které se říká Muraka. Vila představuje triumf moderního designu a technologie a skýtá skutečně transformativní zážitek, který nadchne i nejnáročnější cestovatele světa. Je umístěna více jak 5 m pod mořskou hladinou uprostřed Indického oceánu a je vybavena skleněnými stěnami. Muraka je dvouúrovňové akvárium, kde můžete spát, zatímco Vám nad hlavou budou plout ryby, a probouzet se pohledem na pestré houpající se korály.  

Akční nabídka zde 

*

Costa Verde, Kostarika

10 originálních hotelů ve světě 7

Costa Verde Hotel 3* se nachází na pobřežním srázu obklopen deštným pralesem, mezi bujnou zelení Národního parku Manuel Antonio a úžasně modrým Tichým oceánem. Můžete zde najít hotelové apartmány patřící k nejoriginálnějším na světě, umístěné ve zrenovovaném Boeingu 727 (z roku 1965), který předtím dopravoval cestující aerolinií South Africa Air a Avianca Airlines (Kolumbie). Trup letadla Boeing 727 se dvěma pokoji, plně vybavený i se všemi detaily, vyčnívá ze zeleně džungle, přičemž nabízí výhledy, při kterých se budete cítit, jako byste letěli.

Akční nabídka zde 

*     

Palacio de Sal, Bolívie

10 originálních hotelů ve světě 8

Na břehu majestátní solné pláně Salar de Uyuni v Bolívii, jen 25 km od stejnojmenného města, naleznete hotel Palacio de Sal 4* unikátní ve své třídě v tom, že je celý vytvořený se soli: stěny, podlahy, stropy, nábytek, sochy…. prostě vše. Hotel byl vybudován v roce 1998 díky iniciativě aristokrata Juana Quesady Valdy, průkopníka solných hotelů po celém světě. Díky originální architektuře svého druhu nabízí hotel návštěvníkům místo, kde mohou najít rovnováhu s přírodou a užít si příjemné a nezapomenutelné chvíle odpočinku.

Akční nabídka zde 

*    

Icehotel, Švédsko

10 originálních hotelů ve světě 9

Icehotel 3* je první a nejstarší hotel světa vybudovaný z ledu a sněhu. Založen byl v roce 1989, ale každou zimu vzniká v nové podobě ve švédský vesnici Jukkasjärvi, 200 km severně od polárního kruhu. V hotelu se nachází asi 150 teplých a studených místností. Druhé z nich mají ledovou výzdobu a postel z ledu pokrytou sobími kožešinami (spí se v termo spacím pytli). V hotelu je také ledový kostel, ledový bar, ateliér pro sochání z ledu, hala se sloupy, dále 2 vyhřívané restaurace, salonek, 4 konferenční místnosti a 2 kempy v divočině.

Akční nabídka zde 

Nejlepší ledové hotely 

*    

No Man´s Fort, Velká Británie

10 originálních hotelů ve světě 10

No Man’s Fort 3* (úvodní foto), který byl postaven jako obranná linie proti útokům na Solentskou úžinu a město Portsmouth, je největší ze tří pozoruhodných umělých pevností, které společně tvoří komplex Solent Forts v Portsmouthu. Od chvíle, kdy zahlédnete působivou stavbu No Man’s Fort („Pevnost nikoho“ nebo „Neobydlená pevnost“) na obzoru, když se budete přibližovat soukromou lodí, neubráníte se vzrušení a nadšení. Může se chlubit 22 luxusními pokoji a apartmány, přičemž skutečnou atrakcí mimořádného a netradičního hotelu představuje rozsáhlá a různorodá povaha nabízených zařízení a činností.

Námořní pevnosti Mounsell

*

Hotel Marqués de Riscal, Španělsko

10 originálních hotelů ve světě 11

Od svého odhalení v roce 2006 se stal tento hotel, mistrovské dílo architekta Franka Gehryho, velmi vyhledávaným současným luxusním útočištěm. Kombinuje se zde design, umění, gastronomie, víno a zelená krajina, což vytváří prostředí pro nezapomenutelný pobyt mezi středověkými městy v oblasti Elciego. Luxusní interiér Hotel Marqués de Riscal 5* nese nezaměnitelnou pečeť Gehryho designu. Nakloněné stěny, zigzag okna, stopy připomínající svojí výškou katedrálu a spousta detailů vyrobených na míru vytváří dojem ubytování jako uměleckého díla v 43 pokojích a apartmánech.

Akční nabídka zde