Hlavní atrakce Kapského města

Hlavní atrakce Kapského města 1

Díky pozoruhodné scenérii a bohatému kulturnímu dědictví představuje Kapské město vynikající destinaci pro odpočinek, ale nezapomeňte ochutnat také zdejší kvalitní vína a kapské malajské pokrmy.

Kapské město ležící na jižním výběžku afrického kontinentu je výjimečně krásné město s úžasnou scenérií téměř na každém kroku. Ať se vydáte kamkoli, nejspíš budete mít v pozadí mohutnou Stolovou horu a lesknoucí se oceán, který se táhne kolem pobřeží až k obzoru. Až Vás omrzí obdivování přírodních scenérií, město nabízí rovněž spoustu historických lokalit, vinic a vynikajícího jídla.

 

Nejlepší doba pro návštěvu

Kapské město se těší teplému počasí po celý rok, takže nejlepší doba k návštěvě závisí na Vašich aktivitách.

  • Jaro (září-říjen) přináší kvetoucí luční květiny a příjemné teploty 15-17 °C. Vezměte si však také bundu, protože ke konci jara se objevuje silný vítr („kapský doktor“), který odstraňuje znečištění.
  • Léto (listopad-únor) je dlouhé, horké a suché, takže je dobré uniknout z města na písečné pláže. Počítejte s tím, že za balíčkovou rekreaci v prosinci či lednu zaplatíte více.
  • Podzim (březen-duben) znamená pokles turistiky, i když počasí je stále krásné. Je to dobrá doba pro cestovatele, kteří hledí na rozpočet.
  • Zima (květen-srpen) bývá mírná, s teplotami kolem 17 °C. Vezměte si však deštník, protože se jedná o nejvlhčí období.

 

Cestování po městě

Většina návštěvníků používá auto z půjčovny nebo cestuje taxi. Žluté autobusy Golden Arrow a autobusy MyCiTi Vás dopraví na klíčová místa, jako je nábřeží Waterfront, pláž Queens Beach, předměstí Camps Bay a Stolová hora.

Hlavní atrakce Kapského města 2
V&A Waterfront

Hlavní atrakce

Stolová hora

Hlavní atrakce Kapského města, mohutná Stolová hora, se nachází ve stejnojmenném národním parku. Nasedněte na okružní lanovku, která Vás odveze na vrchol skýtající panoramatické výhledy, nebo se tam vydejte pěšky po některé z nespočtu stezek, kde během cesty můžete obdivovat bohatou místní flóru a faunu.

Nábřežní okrsek V&A Waterfront

Zchátralá viktoriánská skladiště byla proměněna v rušné centrum kultury a obchodu. Můžete se vydat na vyhlídkovou plavbu lodí, projít se, navštívit Two Oceans Aquarium („Akvárium dvou oceánů“) nebo se posadit a ochutnat místní speciality, jako je malva pudding, v některé z mnoha nábřežních restaurací.

Ostrov Robben

Nelson Mandela strávil 18 let (z 27, na které byl odsouzen) ve vězení na ostrově Robben. Je vzdálen jen 12 km od nábřeží V&A Waterfront, takže se tam vydejte na výlet a prohlédněte si pozoruhodnou lokalitu.

 

Méně obvyklé atrakce

District Six Museum

District 6 je okrsek, kam bylo v době apartheidu nastěhováno 60 000 osob, a dnes zde najdete působivé muzeum & živý památník.

Company’s Gardens

V klidných zahradách Company’s Gardens v centru města najdete nejstarší kultivovanou hrušeň v JAR. Zahrady táhnoucí se mezi budovami parlamentu a katedrálou sv. Jiří nabízejí asi 8000 druhů rostlin, jezírko s rybami a ptačí voliéru.

 

Hlavní speciality

  • biltong – typ sušeného masa jerky, typicky hovězího
  • boerwors – klobása z hovězího a vepřového masa ochucená koriandrem, hřebíčkem a muškátovým oříškem 
  • malva pudding – pečený řez, který se podává se zmrzlinou nebo vanilkovým krémem
  • rooibos – bylinný čaj bez teinu připravený z listů keře rooibos (čajovec kapský)
  • jihoafrické víno – pro JAR je typická odrůda pinotage

Spropitné: obvykle se očekává spropitné 10-15 % u ceny.

 

Hotely v Kapském městě

Kapské město nabízí výběr různých druhů ubytování, od ekonomických hostelů až po luxusní hotely. V nábřežním okrsku V&A Waterfront najdete některé z nejstylovějších hotelů, jako je One&Only 5*. Na opačném konci spektra se nachází Daddy Long Legs 3* na Long Street, dobrá volba pro cestovatele, kteří hledají levný a čistý pokoj.

Akční nabídka ubytování:

Další možnosti ubytování najdete zde.

Noční život v Kapském městě

Obyvatelé Kapského města se umí bavit a město má živou scénu nočního života pro všechny typy vkusu. Long Street je poseta bary a kluby vyzařující charakteristickou afro-evropskou atmosféru. Shimmy Beach Club je místní instituce s klientelou, která jakoby vystoupila z časopisu Vogue.

Hlavní atrakce Kapského města 3 

Nakupování v Kapském městě

Ulice Long Street a Church Street stojí za návštěvu, pokud Vás zajímá retro oblečení, staré knihy, starožitnosti a africké řemeslné výrobky. Široký výběr nezávislých obchodů najdete v nákupním komplexu Old Biscuit Mill. K dalším nákupním lokalitám patří St George’s Mall,V&A Waterfront, Heritage Square a Bree Street.

 

Víza

Občané Austrálie, Kanady, Velké Británie a USA mají vstup do JAR bez víza na dobu až 90 dní. Cestovní pas při vstupu musí mít platnost minimálně dalších 30 dní po plánovaném datu odjezdu. Požadavky na vízum pro občany EU jsou různé, takže je potřeba si před cestou ověřit situaci na ambasádě Jihoafrické republiky.