Nejlepší hotely světa – Evropa

Nejlepší hotely světa – Evropa 1

Co mají následující hotely společného? Především každý z nich si své místo v seznamu zasloužil. Každý byl vyzkoušen, otestován, ohodnocen a porovnán s ostatními, čímž vznikl následující seznam. Zadruhé, hotely nabízejí něco mimořádného – ať už je to jejich poloha, služby, styl, duch, design, soukromí, zařízení či romantika. Ale především ovlivní, jak se budete cítit. Proto byste si neměli nechat ujít příležitost si je alespoň jednou v životě vyzkoušet. Tohle je seznam nejlepších hotelů pro rok 2019 podle Telegraph Travel.  

 

Cotton House Hotel, Barcelona, Katalánsko, Španělsko

Renomovaný designér Lázaro Rosa-Violán navrhl divadelně-barokní interiéry neoklasicistické budovy z 19. století, v níž kdysi sídlil cech bavlnářů. Umělecky ztmavená zrcadla sahají od podlahy až ke stropu a dorážejí trsy stylizovaných bavlněných tobolek a bílé pohovky, zatímco majestátní závěsné točité schodiště z 50. let 20. století vede z vestibulu nahoru. Během jediného roku nastavil Cotton House (5*) novou laťku pro hotelový design a pro perfektní služby. V salonu L’Atelier vyzdobeném bavlněnými „koulemi“ si hosté mohou vybírat z vzorníků extra měkkých tkanin a hned si zde z nich nechat ušít na míru třeba košili. Hned vedle v knihovně zdobené freskami a kazetovým stropem pak mohou usednout do křesla tyrkysové barvy u ohniště a požádat o koktejl diskrétní servírku oblečenou v námořnické modré. Restaurace Batuar rovněž nezklame: nabízí pokrmy v katalánském stylu s kreativní obměnou, v létě podávané na terase v koloniálním stylu zastíněné datlovými palmami a slunečníky. V horním poschodí se nachází malý bazén a lehátka skýtající klidnou oázu, z níž můžete obdivovat věže katedrály Sagrada Família. Cena dvoulůžkového pokoje je od 175 GBP.

Akční nabídka zde 

*

Abadía Retuerta LeDomaine, Valladolid, Castilla a Léon, Španělsko

Představte si, že ležíte ve vaně, hledíte přes vinice k horám na obzoru a přitom popíjíte jemné víno Abadía Retuerta; to je jeden ze skvělých způsobů, jak si užít atrakcí hotelu LeDomaine (5*). Románský klášter v regionu Ribera del Duero leží na pozoruhodném místě a ukrývá hotel patřící k nejokázalejším ve Španělsku. Přestože pochází z 12. století, je to místo zařízení pro 21. století, s michelinskou restaurací v někdejším refektáři a se Spa, které nabízí kůry založené na víně dle hostových preferencí. I když jsou budova i okolní pozemek rozlehlé, k dispozici je pouze 30 pokojů a apartmánů, většinou vytvořených z bývalých cel mnichů, pár novějších pak z bývalých stájí. Personál svým počtem převyšuje počet hostů, ale vždy působí tak, aby nerušil. Osobní komorník je k dispozici na zavolání kdykoli. Kdysi klášterní zahrada dnes představuje uklidňující místo, kde si můžete dát intimní snídani, zatímco kapitulní dům byl proměněn v bar, kam můžete večer zavítat na míchaný drink. Kostel představuje příjemné místo pro pořádání svateb; při té příležitosti zde novomanželské páry také stráví svatební „cestu“. Cena dvoulůžkového pokoje je od 310 GBP.

Akční nabídka zde 

*

Finca Cortesin Hotel Golf & Spa, Malaga, Andalusie, Španělsko

Především příjemný klid nabízí hotel Finca Cortesín (5*), idylické zařízení v Andalusii s vzduchem provoněným jasmíny a růžemi. Nachází se v podhůří pohoří Sierra Bermeja mezi městy Marbella a Sotogrande a představuje region Costa del Sol bez obvyklého ruchu, zato s jeho nedoceněným půvabem. Hotel, který stojí na rozlehlém pozemku a nabízí vynikající golfové hřiště a Spa, nemá ještě ani 10 let, avšak působí dojmem tradičního venkovského sídla díky renomovanému designérovi Duarte Pinto Coelhovi, který čerpal starožitnosti ze Španělska, Portugalska, Maroka i z dalších zemí. K dispozici je 67 apartmánů a vil se 4 ložnicemi, všechny prostorné a tiché. V okamžiku, kdy host přijede, pozná, že o vše zde bude postaráno, zatímco může sedět v křesle ve stínu starého olivovníku nebo se ponořit do některého z bazénů; ty jsou 4 včetně jednoho dole v Plážovém klubu. Restaurace Kabuki Raw nedávno získala michelinskou hvězdičku a restaurace El Jardín de Lutz se svojí středomořskou kuchyní by si ji zasloužila také. Cena dvoulůžkového pokoje je od 280 GBP.

Akční nabídka zde 

*

Les Fermes de Marie, Megève, Rhône-Alpes, Francie

Když se Jean-Louis a Jocelyne Sibuet procházeli v horách nad městečkem Megève, byli uchvácení venkovským kouzlem starých dřevěných chat rozesetých na vysokohorských pastvinách. O několik let později v roce 1989 zde otevřeli svůj první hotel v Megève, Les Fermes de Marie (5*) vytvořený z materiálů čerpaných ze zdejších horských chat, které sem byly přeneseny z nedalekého Megève a pečlivě zrestaurovány. Celkem 9 horských chat připomíná malou vesničku včetně klikatící se stezky a zurčícího potoka a ukrývá 70 útulných pokojů a apartmánů, 3 restaurace, obchod s potřebami pro lyžaře a originální venkovské Spa. Ve venkovní vaně s teplou vodou mohou turisté odpočívat po lyžování, přitom hledět na sněhovou pokrývku ležící na širokém dřevěném okraji střechy, houpající se vonné borovice a úhledně naskládaná polena připravená pro řadu otevřených krbů, které zahřívají hotelové restaurace a lákavé útulné samostatné chaty. Nejmenší z chat Mont Blanc je jistě jeden z nejpozoruhodnějších apartmánů vůbec: dokonale malebná, s vlastní zahrádkou, domácky působím obývacím pokojem, s velkým otevřeným krbem a romantickým dvoulůžkovým pokojem. Cena dvoulůžkového pokoje je od 298 GBP.

Akční nabídka zde 

*

Hotel du Cap-Eden-Roc (5*), poloostrov Cap d’Antibes, Azurové pobřeží, Francie

Velkolepé sídlo z 19. století na poloostrově Cap d’Antibes je pozůstatek z doby F. Scotta Fitzgeralda se 117 pokoji a 2 vilami s okázalým zařízením ve stylu Ludvíka XV. a XVI. včetně zlacených zrcadel a lustrů. Restaurace Eden-Roc byla nedávno zrenovována a podává klasické pokrmy, jako je pečený mořský vlk či humr s estragonem; restaurace Grill nabízí garnáty po provensálsku v pavilonu s výhledem na moře. V udržovaných zahradách zabírajících 9 ha se nachází celkem 5 antukových tenisových kurtů, Sisley Spa a bazén s mořskou vodou vytesaný do přírodní skály. Skokanské prkno a houpačka zavěšená nad vodou nabízejí výhled na Středozemní moře, a také je zde malé molo pro hosty, kteří připlují lodí. Nejlepší jsou však plážové kabiny, kterých je zde 33 a které posloužily mnoha slavným. Marc Chagall zde na skalách maloval, herec Roger Moore se projel na vodních lyžích a plavec Johnny Weissmüller skočil do moře se svým charakteristickým Tarzanovým výkřikem. Cena dvoulůžkového pokoje je od 400 GBP.

*

La Bastide de Gordes, Gordes, Provence, Francie

Oblast Provence s její těžkou minulostí už dlouho představuje prostředí vyhledávané bohatými lidmi, kteří mají vkus a styl. Vesnice ležící na kopcích, hrady, hradby – hotel Bastide de Gordes (5*) je přimáčknutý k útesům na okraji snad nejstylovější vesnice ve Francii. Zde, mezi úzkými uličkami a strmými schodišti, se ukrývají hvězdy francouzských médií, diskrétní miliardáři i návštěvníci Provence hledající luxus. Loňská rekonstrukce v hodnotě 18 mil. GBP proměnila už tak pozoruhodný hotel ve světovou jedničku. Fasády se otevírají dále směrem dolů, kde byly dříve hradby, se sérií kamenných teras porostlých šedozelenou středomořskou vegetací, 2 bazény a slunečným útočištěm. Výhledy na pohoří Luberon jsou fascinující. Uvnitř se nachází 40 pokojů a apartmánů připomínajících 18. století v jeho okázalé podobě. Chodby a schodiště jsou plné uměleckých pokladů, zatímco zámecké salony nabízejí eleganci. Mladý personál oblečený jako na večírek kolem roku 1912 nabízí hbitost a úsměvy připomínající americké hudební komedie. Dole se pak nachází Sisley Spa. Luxusní kuchyni má je v rukou michelinský šéfkuchař Pierre Gagnaire, a na téže terase se nachází také levnější brasserie. Zde máte Provence u nohou. Cena dvoulůžkového pokoje je od 141 GBP. 

Akční nabídka zde 

*

La Réserve Paris Hotel and Spa (5*), Paříž, Francie

Hotel, který je dílem designéra Jacquese Garcii, působí spíše jako palác pařížského milionáře (kterým je jeho majitel Pierre Cardin) než hotel. Nachází se v pařížském 8. arrondissementu v řadě domů z Haussmannovy éry a překypuje buržoazní dekadencí. Obytné prostory jsou plné starožitností se stěnami stěnami pokrytými rubínově rudým hedvábím, pozlacená knihovna je vybavená svazky vázanými v kůži, zatímco na podlahách leží perské koberce. Přesto jsou jeho pokoje světlé, luxusní a důkladně promyšlené. Stěny a dveře jsou masivní a zvukotěsné. Světla je možné zhasnou jediným zmáčknutím spínače. Lůžka mají jemné povlečení Quagliotti a koupelna je obložená bílým kararským mramorem. Výhledy z kovaných balkonů jsou romantické a patří k nejlepším v Paříži: přes měděné kopule Pantheonu dohlédnete až k Eiffelovce. Pokud by někdo z hostů chtěl opustit svůj apartmán, dole má k dispozici Spa osvětlené svíčkami; elegantně oděný personál mu může zařídit výlet dle přání; nebo může ochutnat luxusní menu od šéfkuchaře Jerome Banctela. Jedná se o diskrétní místo, kde se setkává smetánka, takže ceny jsou vysoké. Přitom je vše tak luxusní a francouzské, že nelze nic namítat. Cena dvoulůžkového pokoje je od 547 GBP.

Akční nabídka zde 

*

The Gritti Palace, Benátky, Itálie

„Pokud chceme, aby vše zůstalo, jak je, musí se vše změnit,“ říká Tancredi v románu Leopard z doby soumraku staré šlechty. Mohlo by to také být heslo historické benátské instituce, renomovaného hotelu The Gritti Palace (5*), jehož nedávná kompletní renovace v hodnotě 36,5 mil. GBP byla provedena tak, aby vše vypadalo stále stejně – snad jen více opulentně stylově. Například každý lesklý závěs ve tvaru slzy z každého lustru byl řemeslníky z Murana odepnut, opraven, vyleštěn a vrácen na místo. Renovace je nejvíce patrná v hotelových pokojích (jichž je 82) na starožitné výzdobě jejich interiérů a jemném hedvábí Rubelli, které dostal do péče designér Chuck Chewning, aniž by ubylo něco ze zdejší romantiky. Příjemný ředitel Paolo Lorenzoni patří k nejlepším v zemi  – je zdvořilý, stále po ruce, problémy řeší rychle – zatímco personál v dokonalých dobových livrejích dokonale hraje svoji roli. Snídaně na terase s výhledem na lesknoucí se Velký kanál představuje jeden z úžasných zážitků z Benátek, kterému se snad vyrovná jedině koktejl Bellini v Harry’s Baru. Cena dvoulůžkového pokoje je od 310 GBP.

Akční nabídka zde 

*

Belmond Castello di Casole (5*), Casole d’Elsa, Toskánsko, Itálie

Filmový režisér Luchino Visconti hned poznal mimořádné prostředí, proto si v 60. letech na vrcholu své slávy vybral za své venkovské útočiště toskánské sídlo z 10. století. V kraji s nádhernými výhledy je zdejší rozhled 360° na krajinu mezi městy San Gimignano a Siena bezkonkurenční. Před 4 lety byl hrad a shluk okolních budov proměněn v hotel, zatímco staré statky rozeseté v okolních vinicích, olivových hájích a kvetoucích lukách byly zrestaurovány do podoby luxusních vil. Majitel, kterým je Timbers Resorts, odvedl vynikající práci: asi 50 ložnic si uchovává své původní trámové stropy, terakotové podlahy a odkryté kamenné zdivo, zatímco starožitný nábytek se zde kombinuje s okázalými italskými textiliemi a špičkovým zařízením. Ristorante Tosca, která sahá až na centrální dvůr, hraje na správnou notu se svými vynikajícími pokrmy s regionální inspirací, domácími těstovinami, místním masem a vlastním olivovým olejem a vínem. Essere Spa a přepychový bazén představují vrchol zařízení v  idylickém perfektně řízeném hotelu. Cena dvoulůžkového pokoje je od 382 GBP.

Akční nabídka zde 

*

Belmond Hotel Splendido, Portofino, Ligurie, Itálie

Portofino je malebná rybářská vesnice na Ligurské riviéře, kde tradiční dřevěné čluny a úctyhodné kostely sousedí s mohutnými superjachtami a nablýskanými pobočkami renomovaných modních značek. Celé fantastické scéně dominuje skvělý Belmond Hotel Splendido (5*) ležící vysoko na kopci, s  fasádou pokrytou květy vistárií a s terasovými zahradami a s nekonečným bazénem, který je nesporně jedním z nejpozoruhodnějších italských hotelů. V 50. letech ho začal provozovat herec Rex Harrison, který si nedaleko odtud koupil vilu. Dnes je někdejší benediktinský klášter plný fotografií prestižních hostů, avšak na přeplněnost nenarazíte. Pobyt zde znamená poklidný oběd na terase s panoramatickým výhledem, s citroníky a výhledy přes záliv v Portofinu, zatímco srdečný personál v růžových uniformách podává perfektní pokrmy, jako jsou ravioli s ořechovou omáčkou a pečená pražma. Celkem 67 krásných pokojů zabírá 5 pater. Většina z nich nabízí balkon a výhled na moře, takže můžete za slunečného rána otevřít okenice – a milovat život. Cena dvoulůžkového pokoje je od 407 GBP.

Akční nabídka zde 

*

Grand Hotel a Villa Feltrinelli, Gardské jezero, Itálie

Nejznámější z italských jezer je asi Komské jezero, avšak Gardské jezero má na svém břehu jeden z nejlepších hotelů v regionu. Ve Ville Feltrinelli (5*), kdysi útočitšti synů magnáta Faustina Feltrinelliho, přebýval Mussolini v letech 1943-45 v době Republiky Salò. Růžová vila s věžičkami se ukrývá v 8akrové zahradě s olivovníky a magnoliemi na západním břehu jezera. Hotel nabízí pouze 21 pokojů vyzdobených starožitnostmi a historickými tisky, takže hosté se zde mohou cítit důvěrně jako ve venkovském domě svého bohatého přítele. Za letního odpoledne si mohou zahrát kroket na trávníku, relaxovat v bazénu nebo se procházet v citronové zahradě. Při poměru personálu a hostů 3:1 jsou služby bezkonkurenční. Šéfkuchař Stefano Baiocco (který získal 2 michelinské hvězdičky) vytváří kreativní pokrmy, které kombinují ceněné ingredience a skromnější pokrmy italské kuchyně. Není potřeba ráno spěchat na snídani, protože ta se prodává celý den a můžete si ji dát kdekoli. Cena dvoulůžkového pokoje je od 798 GBP.

*

Lime Wood, New Forest, Hampshire, Anglie

Pozornost k detailům je hlavní specialitou úchvatného a velmi luxusního zařízení v oblasti New Forest. Dubové dveře jsou zde těžké, barevné nátěry silné; světlo zabudované v podlaze se rozsvítí, když vstoupíte do koupelny u Vašeho tichého opulentního pokoje. Jsou zde stylizované obývací pokoje, jeden s kulečníkovým stolem, dále pokoj splývající s druhým, pokoj světle žlutý, šeříkový či šalvějově zelený, každý vybavený otevřeným krbem. V luxusních lázních Herb House Spa se hosté mohou z masivní sauny těšit výhledu do lesa, a pak si pochutnat na inspirované raw food v kavárně Raw & Cured. V Lime Wood (4*) se rovněž nachází restaurace Hartnett Holder & Co, která vyniká skvělým partnerstvím mezi vyhlášenou šéfkuchařkou Angelou Hartnett a „domovským“ šéfkuchařem Lukem Holderem. Jejich lesní pokrmy s italským vlivem a sdílené talíře se podávají v jídelně pokryté sametem sytých barev, která působí krásným a přitom poklidným dojmem. Poloha hotelu uprostřed starého vřesoviště a lesů o rozloze 375, 6 km2 jen podporuje jeho funkci ztělesnění luxusu ve venkovském stylu. Cena dvoulůžkového pokoje je od 315 GBP.

*

Claridge’s, Mayfair, Londýn, Anglie

Pokud existuje hotel, pobyt v němž představuje ideální dárek pro milovanou osobu, pak je to Claridge’s (5*). Kdysi konzervativní a majestátní základna pro královskou rodinu a bohaté šlechtické vdovy má za sebou historii dlouhou 160 let. Když projdete mezi lidmi číhajícími na celebrity venku skrz otočné dveře, dostanete se do honosné Přední haly s lesknoucí se mramorovou podlahou, kde byla kdysi otočka pro kočáry tažené koňmi. Kovaným výtahem, vybaveným pohovkou a s živou obsluhou, se dostanete do svého pokoje či apartmánu; některé z nich navrhli David Linley či Diane von Fürstenberg. V secesní mramorovo-chromové koupelně si užívejte luxusu ve snížené vaně, která se naplní během pár sekund. Nenechte si ujít snídani a čaje v úchvatné hale nebo sklenku šampaňského v okázalém Claridge’s Baru; anebo zamiřte do restaurace Fera šéfkuchaře Simona Rogana či do stinného baru Fumoir na míchaný drink. Díky nepřerušené tradici a a rozsahu služeb je hotel Claridge’s jako dárkový balíček převázaný stuhou. Cena dvoulůžkového pokoje je od GBP 420.

Akční nabídka zde 

*

Ballyfin, hrabství Laois, Irsko

Hrad Ballyfin (5*), jedno z nejhonosnějších neoklasicistických sídel v Irsku, stojí na 614akrovém pozemku a nabízí spoustu atrakcí, jako je jezero s krásnými novými vodními prvky, umělý vodopád, viktoriánský skleník s kapradinami, edwardiánská skalka a zahrada obklopená zdí, nemluvě o věži, která ze svého vrcholu skýtá panoramatický výhled na pohoří Slieve Bloom. Na příchozího hosta čeká hlouček personálu v úhledných uniformách (připomínající Panství Downton), který udává tón zdejších služeb, které jsou „ze staré školy“, přesto plné irské vřelosti. Recepční místnosti jsou plné krásných starožitností a obrazů, a také je zde krytý bazén v klasickém stylu a dvě místnosti na procedury. Každý pokoj je mimořádný, vybavený v klasickém irském venkovském stylu. Možná nejhezčí je apartmá Lady Caroline Coote s krásným stropem v empírovém stylu. Nedávno bylo otevřeno 5 dalších, takže celkem je k dispozici 20 apartmánů, od Lady Kildare s výhledem na jezero a čínskými motivy (chinoiserie), až po Lady Mornington s jemnými indickými akcenty. Co se týče jídla, to odpovídá prostředí: standardy i ceny jsou závratně vysoké. Cena dvoulůžkového pokoje je od 407 GBP.

*

Ett Hem, Stockholm, Švédsko

Není jednoduché nabízet perfektní služby a zůstat přitom finančně nenákladný, avšak personál 12pokojového hotelu Ett Hem (4*) v zeleném okrsku Stockholmu to zvládl skvěle. Jeho jméno znamená „domov“, v tomto případě stylový chrám severské útulnosti. Hotel se nachází v sídle z roku 1910 a jeho design ukazuje, jak tehdy mohl vypadat, zatímco svíčkami osvětlené salonky s parketovou podlahou, současným i retro skandinávským nábytkem (jeden z nich má velké piano, na němž si můžete zahrát) vedou do jídelny se spoustou knih podél stěn. K dispozici je mnoho míst, kde si můžete lehnout, najíst se, anebo obojí. Jídlo je zde výjimečné: zdejší kuchaři, z nichž mnozí předtím pracovali v michelinských restauracích, připraví na požádání místní sezónní pokrmy (oblíbený je hovězí kimchi tatarák) přímo před hosty u kuchyňského stolu. Také je zde pěkná zimní zahrada, terasovitá zahrada a švédská sauna. Každý pokoj je honosný a originální, vybavený starožitnými kamny na dřevo s porcelánovými kachlemi, a také velkou samostatně stojící vanou. Cena dvoulůžkového pokoje je od 300 GBP.

Akční nabídka zde 

*

Four Seasons Hotel Moscow (5*), Moskva, Rusko

Kombinace designu ze stalinské éry, fantastických výhledů a současného západního stylu vznikla při renovaci dřívějšího Hotelu Moskva (1935-2004) v duchu 21. století, a vznikl tak světový div. Řetězec Four Seasons převzal proslulou budovu v roce 2014 po několikamilionové rekonstrukci, čímž získal jednu z nejlepších adres v ruské metropoli, mezi Kremlem a Státní dumou. Poloha v blízkosti úřadů moci dodává hostům iluzi, že žijí jako bohatí Rusové, což ještě podporují lesknoucí se lustry, lázně používají plátky 24karátového zlata a mramorem obložené chodby, které odrážejí kroky vysokých podpatků při cestě do tlumeně osvětleného baru. Smysl pro požitky dosahuje svého vrcholu v apartmánech s výhledem na Kreml, Rudé náměstí a Chrám Vasila Blaženého, jež představují nejexkluzivnější útočiště po zavření klubů. Cena dvoulůžkového pokoje je od 213 GBP.

Akční nabídka zde 

*

D-Maris Bay, Marmaris, Tyrkysové pobřeží, Turecko

D-Hotel Maris, obklopený dramatickými vulkanickými skalami a svahy porostlými mandloněmi, se nachází v nedotčené přírodní rezervaci a nabízí výhled k Egejskému a Středozemnímu moři. Hosté, kteří se sem vracejí, žádají pokoje s výhledem na přístav; také mohou vyplout do tyrkysových vod na hotelové jachtě Pasa o délce 30,5 m. V Centru vodních sportů je možné si zařídit plavbu na kajaku, hloubkové potápění a další aktivity. K dispozici je výběr z 5 pláží, zatímco Spa nabízí útočiště za deštivých dnů. Za letních večerů je možné si dát večeři v japonské restaurace Zuma pod širým nebem nebo v některé z 5 dalších restaurací. Ať se hosté rozhodnou pro cokoli, služby jsou zde příjemné, hosté kultivovaní a atmosféra bezstarostná. Navíc se hotel nachází jen 2 hodiny cesty autem, nebo 25 minut letu vrtulníkem, od letiště Dalaman. Cena dvoulůžkového pokoje je od 220 GBP.

Akční nabídka zde 

*

Four Seasons Hotel Gresham Palace, Budapešt, Maďarsko

Pokud je servis pro některý hotel jeho značkou, pak takovým místem je budapešťský Palác Gresham (5*). Například host, který chtěl stylově požádat svoji dívku o ruku, si přál, aby ji ráno probudil hotelový poslíček oblečený jako uherský husar (a prý řekla ano). Pokud je dalším kritériem styl, tato nádherná budova, původně dílo společnosti Gresham Life Assurance Society, kde se setkávali bohatí milovníci umění z Budapešti, ho může nabídnout ve velké míře. Renovace za 100 mil. EUR v roce 2004 vrátila budově její „mládí“ z doby fin-de-siècle, se secesními ozdobami, bohatě zdobenými kachlemi Zsolnay a kovanou Paví bránou, a přidala také některé bonusy poskytované řetězcem Four Seasons. Co se týče polohy, Palác Gresham se nachází u Dunaje s přímým výhledem na zářící se světla Řetězového mostu, takže je rovněž špičková. Okouzlení přichází v momentu, kdy hosté vstoupí do pozoruhodné hotelové haly, přechází do luxusní restaurace Kollázs Brasserie & Bar… a končí až ranním probuzením. Cena dvoulůžkového pokoje je od 240 GBP.

Akční nabídka zde 

*

Nejlepší hotely světa: