Podzemní města v Kappadokii

Podzemní města v Kappadokii 1

Podzemní města v Kappadokii jsou jedinečnou památkou, kterou byste si při návštěvě Turecka určitě neměli nechat ujít. Podzemní města byla vytvořena z měkkého vulkanického kamene a prostory vzájemně propojeny úzkými tunely. Byla vybudována jako úkryt, který není na povrchu vidět, a který využívaly křesťanské komunity v dobách pronásledování, ať už Římany nebo Araby.

 

Nejvýznamnější podzemní města v Kappadokii

V Kappadokii naleznete více jak 200 podzemních měst. Nejoblíbenější a nejnavštěvovanější jsou ta v Kaymakli a Derinkuyu.

Kaymakli

Podzemní město Kaymakli má 8 úrovní (z toho 4 přístupné návštěvníkům) vytesaných do měkké vulkanické skály a propojených úzkými tunely. Návštěvníci zde uvidí obchody, stáje, dílny, společné jídelny, kuchyně, vinařství, kostel a další části.

Derinkuyu

Podzemní město Derinkuyu má 8 úrovní vytesaných do měkkého vulkanického kamene a propojených úzkými tunely. Můžete vidět stáje, sklepy, úložné prostory, společné jídelny, kostel a vinařství, které jsou propojeny rozsáhlou sítí tunelů. Kromě toho ve II. patře spatříte misijní školu a studovny.

Mazi

Podzemní město Mazi se nachází ve vesnici Mazi nedaleko městečka Urgup. Vstup do něj zakrývá obrovský zdobený kámen. Do podzemního města vedou 4 vstupní body. Návštěvníci v něm uvidí obchody, obytné prostory, sklady, vinařství, kuchyně a další části vytesané do měkkého sopečného kamene.

Nejkrásnější historické lokality v Turecku

***

Kaymakli

Podzemní města v Kappadokii 2

Kaymakli je největší a nejhlubší ze všech podzemních měst v Kappadokii. Nachází se ve vesnici Kaymakli a patří k turisticky nejoblíbenějším místům v Kappadokii.

Co uvidíte uvnitř

Podzemní město Kaymakli má 8 úrovní (z toho 4 přístupné návštěvníkům) vytesaných do měkké vulkanické skály a propojených úzkými tunely. Návštěvníci mohou vidět obchody, stáje, dílny, společné jídelny, kuchyně, vinařství, kostel a další části. Město sahá do hloubky 40 m a mělo kapacitu pro 5000 lidí. Fascinující je představovat si, jak zde lidí žili. Neměli by sem však chodit ti, kdo trpí klaustrofobií. Otevřeno je denně od 8 do 17 hodin. Vstupné 60 TL se platí u přepážky na místě.

Jak se tam dostat

Podzemní město Kaymakli se nachází ve vesnici Kaymakli asi 36,2 km od Avanosu, 25,3 km od Goreme, 21,3 km od Uchisaru a 31,7 km od Urgupu. Doporučujeme navštívit ho s organizovaným výletem nebo vlastním/vypůjčeným autem.

Co si nenechat ujít při návštěvě Turecka

***

Derinkuyu

Podzemní města v Kappadokii 3

Podzemní město Derinkuyu je jedno z nejhlubších a nejfantastičtějších víceúrovňových sídel v Kappadokii a bývá považováno za technický div. Nachází se ve vesnici Derinkuyu a představuje jednu z turisticky nejoblíbenějších atrakcí Kappadokie.

Co uvidíte uvnitř

Podzemní město bylo vybudováno jako úkryt, který není na povrchu vidět, a který využívaly křesťanské komunity v dobách pronásledování ať už Římany nebo Araby. Derinkuyu má 8 úrovní vytesaných do měkkého vulkanického kamene a propojených úzkými tunely. Návštěvníci zde mohou vidět stáje, sklepy, úložné prostory, společné jídelny, vinařství a kostel, které jsou propojeny rozsáhlou sítí chodeb a tunelů. Kromě toho ve II. patře spatříte misijní školu a studovny. Poměr kyslíku se nemění bez ohledu na to, na jaké úrovni jste. Na návštěvu budete potřebovat asi hodinu, neměli by sem však chodit lidé trpící klaustrofobií.

Jak se tam dostat

Podzemní město Derinkuyu se nachází ve vesnici Derinkuyu asi 46,2 km do Avanosu, 35,3 km do Goreme, 31,3 km od Uchisaru a 41,7 km od Urgupu. Doporučujeme navštívit ho s organizovaným výletem nebo vlastním/vypůjčeným autem. Otevřeno je denně od 8 do 17 hodin. Vstupné 60 TL se platí u přepážky na místě.

Hlavní turistické atrakce Turecka

Jak si rezervovat prohlídku podzemního města Derinkuyu

Vždy najdete několik místních turistických agentur, které organizují jednodenní výlety v Kappadokii. Doporučujeme však pouze osvědčené způsoby a poskytovatele s nejlepším hodnocením. Patří k nim například Tour de Voyelo Travel a TTG Travel, které jsou už mnoho let registrované u Asociace tureckých cestovních agentur (TURSAB) a poskytují zasvěcené komentované výlety v Kappadokii, a také z Istanbulu do Kappadokie. Ceny se liší podle Vašich preferencí, typu výlety a aktivit, které si zvolíte.

Akční nabídka ubytování: