Imerzivní výstava Fridy Kahlo bude v roce 2022 cestovat po USA

Imerzivní výstava Fridy Kahlo bude v roce 2022 cestovat po USA 1

Imerzivní výstava prací Fridy Kahlo se v roce 2022 vydá na turné po USA. K plánovaným zastávkám patří Boston, Chicago, Houston, Denver, Los Angeles a Dallas.

Trend imerzivních výstav umění už přivedl k životu díla Van Gogha a Moneta, která bylo možné spatřit v digitální podobě na mnoha místech v USA. Pokud jste je nemohli navštívit osobně, měli jste příležitost se s nimi setkat alespoň na TikToku, Instagramu, a také v seriálu Emily in Paris na Netflixu. Dnes italský filmový producent Massimiliano Siccardi (který stojí za vyhledávanou expozicí Immersive Van Gogh) plánuje dát virtuální podobu s obrazů Fridy Kahlo.

Imerzivní výstava Fridy Kahlo bude v roce 2022 cestovat po USA 2

Mnohasmyslový zážitek seznámí návštěvníky s pracemi mexické malířky, které jsou zastoupeny digitální formou nejslavnějších obrazů, včetně Dvě Fridy, Zraněný jelen a Diego a já. Návštěvníci budou procházet potemnělými prostory, poslouchat hudbu od italského skladatele Luca Longobardi v pozadí, zatímco na stěnách budou tančit světelné podoby obrazů Fridy Kahlo.

Trend imerzivních výstav umění zaměřený na přístupnost, zábavu a příležitost pro fotografování je dnes univerzální. Podobné výstavy už přilákaly nespočet diváků v Evropě, Asii a v Austrálii, a nyní také v USA a Kanadě, kde různé společnosti spolu soupeří v přilákání hostů toužících po experimentálním umění. V roce 2021 se na různých místech USA konala řada imerzivních výstav Van Goghových prací, které měly podobná jména, obsah i výši vstupného, což pochopitelně často mátlo držitele vstupenek. Zatím je v plánu pouze jedna imerzivní výstava Frida Kahlo (nazvaná Frida: Immersive Dream) v USA v roce 2022. Samostatná výstava je plánována v metropoli Washington DC pod názvem Mexican Geniuses, která se má zabývat pracemi jak Fridy Kahlo, tak jejího manžela, malíře Diego Rivery.

Program Frida: Immersive Dream začne v únoru a k vidění bude v Bostonu, Chicagu, Houstonu, Denveru, Los Angeles a Dallasu; další zastávkou bude kanadské Toronto. Přesný seznam míst bude teprve zveřejněn, ale lístky jsou už v prodeji: jejich cena začíná od 39,99 USD na osobu. Další informace najdete na stránkách Frida: Immersive Dream.