10 nejkrásnějších muzeí světa

10 nejkrásnějších muzeí světa 1

Nejen vystavené sbírky, ale také budova muzea samotná může stát za pozornost návštěvníků…

Metropolitní muzeum umění, New York, USA

Nejpopulárnější a největší umělecká galerie Spojených států uvítala 6,3 milionu návštěvníků. Metropolitan Museum of Art  (The Met) (úvodní foto) uchovává více než 2 miliony uměleckých prací pokrývajících 5000 let historie, včetně amerického umění a klasického evropského umění. 

 

Vatikánská muzea, Vatikán, Řím, Itálie

10 nejkrásnějších muzeí světa 2

Vatikánská muzea s 6,2 miliony návštěvníků jsou svědkem obrovského nárůstu zájmu. Tvoří je fascinující komplex uměleckých galerií a starověkého vybavení, a vystavují vše od římských soch po egyptské artefakty.

Nejkrásnější muzea a paláce v Římě

Přírodovědecké muzeum, Londýn, Velká Británie

Natural History Museum v Londýně uchovává neuvěřitelný počet více jak 80 milionů exponátů, z nichž některé jsou staré i několik miliard let. Není divu, že ho v roce 2014 vidělo 5,4 milionu návštěvníků. Bylo vybudováno jako archetypální římská stavba v roce 1881.

 

Národní galerie, Londýn, Velká Británie

National Gallery v Londýně s neuvěřitelnými 6,4 miliony návštěvníků v roce 2014 je největší uměleckou galerií ve Spojeném království. Vystavuje evropská umělecká díla od 13. do počátku 19. století.

 

Britské muzeum, Londýn, Velká Británie

British Museum založené v polovině 18. století bylo světovým průkopníkem coby první národní veřejné muzeum. V současné době je nejnavštěvovanějším muzeem v zemi, které vidělo 6,7 milionů návštěvníků.

 

Louvre, Paříž, Francie

10 nejkrásnějších muzeí světa 3

Muzeum Louvre se vytrvale drží na svém prvním místě jako nejnavštěvovanější muzeum planety s neuvěřitelnými 9,3 miliony návštěvníků. Většinu tvoří turisté, kteří sem přicházejí, aby si prohlédli fascinující sbírku jeho stálých expozic.

Nejlepší muzea v Paříži

Šanghajské muzeum vědy a techniky, Šanghaj, Čína 

Od doby, co bylo před 13 lety v Šanghaji založeno, navštívilo Shanghai Science and Technology Museum 4,2 milionu návštěvníků. Futuristická špičková vědecká instituce je největší vzdělávací „divadlo“ na asijském kontinentu s přibližně 10 000 představeními ročně.

 

Muzeum Akropole, Athény, Řecko

10 nejkrásnějších muzeí světa 4

Muzeum Akropole je trvale hodnoceno jako jedno z nejlepších muzeí na světě. Je věnováno Parthenonu a okolním chrámům posazeno nad Athénami jako klenotnice starobylé kultury.

Návštěva athénské Akropole

Americké muzeum přírodní historie, New York, USA

American Museum of Natural History, které se nachází na newyorském Manhattanu, uvítalo téměř 5 milionů návštěvníků. Tvoří ho labyrint 27 úzce propojených struktur a je jedním z nejrozsáhlejších muzeí na světě.

 

Národní galerie umění, Washington DC, USA

V roce 2014 poctilo svou návštěvou National Gallery of Art (1937) ve Washingtonu DC 3,9 milionu návštěvníků. Většina zdejších sbírek zahrnuje americké a evropské umění od renesance až po současnost.