10 nejromantičtějších hotelů na světě

10 nejromantičtějších hotelů na světě 1

Jade Mountain. Svatá Lucie

Od svého založení byl resort Jade Mountain (úvodní foto) vychvalován jako nejromantičtější hotel Karibiku, kdy jeho architekt a majitel Nick Troubetzkoy využil svoji filosofii stavění v harmonii s karibskou přírodou. Odvážný architektonický design (samostatné lávky vedou k výjimečným útočištím s nekonečným bazénem, zatímco hrubými kameny obložené sloupy se tyčí k nebi) činí z Jade Mountain jeden z nejvíce fascinujících resortů Karibiku. Poloha resortu je naprosto bezkonkurenční, kdy se majestátně zvedá nad soukromou lokalitou Anse Chastanet s 600 akry tropické zeleně hraničící s 2 plážemi s měkkým pískem & s korálovými útesy kousek od břehu. Jade Mountain nabízí 29 apartmánů (nazývaných „útočiště“), kde čtvrtá stěna zcela chybí, takže představují vyhlídku, z níž můžete obdivovat dvojici vrcholků Pitons (ikonických pro ostrov Svaté Lucie) v celé jejich kráse, a samozřejmě Karibské moře. 

Akční nabídka ubytování: Jade Mountain

.

Taj Lake Palace, Udajpur, Indie

10 nejromantičtějších hotelů na světě 2

Taj Lake Palace z bílého mramoru a s mozaikami se zvedá z jezera Pichola jako fata morgana a z dálky přitahuje cestovatele. Palác samotný pochází z roku 1746, kdy ho nechal vybudovat panovník Jagat Singh II.. Dnes jsou zde hosté vítáni jako panovníci houfem komorníků, kteří zajišťují, aby hosté měli každé pohodlí. Pokud jde o rekreační zařízení, palác nabízí bazén, tradiční kulturní představení, historickou prohlídku paláce, jógu a meditaci, astrologii, bazar, dopravu soukromou lodí, pozorování ptactva a romantické plavby po jezeře Pichola při západu slunce. Dále je k dispozici intimně působící spa, které čerpá z tisíciletých indických znalostí léčby a wellness, takže přináší nabídku aromaterapeutických masáží, peelingu a zábalů, které omladí každého. Od poloviny října do poloviny dubna je otevřena střešní restaurace Bhairo, která nabízí současnou evropskou kuchyni spolu s pozoruhodnými výhledy na jezero. 

Akční nabídka ubytování: Taj Lake Palace

.

Post Ranch Inn, Big Sur, Kalifornie, USA

10 nejromantičtějších hotelů na světě 3

Uznávaný hotel Post Ranch Inn v kalifornském regionu Big Sur leží na útesech 400 m nad Tichým oceánem a je obklopen sekvojemi, majestátními horami a panoramatickými vyhlídkami na oceán. Jeho přirozená architektura odráží dramaticky působící krásu pobřeží a okolních lesů, takže jeho 39 pokojů kombinuje venkovskou eleganci, pohodlí a soukromí s panoramatickými výhledy na oceán a hory. Každý pokoj má krb na dřevo, soukromou terasu a minibar. Hotelová restaurace Sierra Mar je proslulá svými vybranými pokrmy a okny od podlahy ke stropu s dechberoucími výhledy na tichomořské pobřeží. Dále je k dispozici luxusní spa nabízející procedury a hýčkání, které Vás zbaví napětí a uvolní svaly. Z hotelu se hosté mohou vydávat poznávat vše, co úžasná příroda Big Sur nabízí, nebo podniknout krátkou cestu autem do měst Monterey a Carmel

Akční nabídka ubytování: Post Ranch Inn

.

Hôtel de Crillon, a Rosewood Hotel, Paříž, Francie 

10 nejromantičtějších hotelů na světě 4

Hôtel de Crillon, a Rosewood Hotel, který byl vybudován v roce 1758, se těší bezkonkurenční poloze s výhledem na pařížské náměstí Place de la Concorde. Instituce byla znovu otevřena v roce 2018 jako Rosewood Hotel poté, co proběhla rozsáhlá čtyřletá rekonstrukce, takže jeho minulost skýtá skvělé pozadí pro současné příběhy. Během doby, kdy byl hotel uzavřen, pracovali řemeslníci a designéři neúnavně na tom, aby dosáhli promyšlené a jemné rovnováhy mezi konzervací a transformací. Celkem 78 pokojů, 36 apartmánů a 10 speciálních apartmánů ztělesňuje pařížský rezidenční styl, který je stejně tak hřejivý jako rafinovaný. Karl Lagerfeld, renomovaný designér a velký obdivovatel 18. století, vyzdobil 2 výjimečné apartmány na Place de la Concorde, které bývají známy jako „Les Grands Appartements“ („Velké apartmány“) a které nesou jeho osobní vizi francouzského šarmu a modernity. Hôtel de Crillon také nabízí dobré restaurace, nově vytvořený prostor kolem bazénu a spa

Akční nabídka ubytování: Hôtel de Crillon, a Rosewood Hotel

.

The Brando, Francouzská Polynésie

10 nejromantičtějších hotelů na světě 5

The Brando je ultra romantický luxusní resort ve Francouzská Polynésii ležící na dechberoucím soukromém ostrově Tetiaroa, atolu tvořeném desítkou malých ostrůvků obklopených lesknoucí se lagunou 50 km severovýchodně od Tahiti, The Brando nabízí bezstarostný luxus uprostřed čisté přírody a je navržen tak, aby odrážel polynéský životní styl a kulturu. Resort na ostrově skýtající přístup soukromým letadlem zahrnuje 35 vil na plážích s bílým pískem, které často vyhledávají mořské želvy, manty a exotičtí ptáci. Hosté mohou šnorchlovat nebo se potápět mezi tropickými rybami, plachtit po laguně, vydat se na paddleboardu na sousední ostrov, vyplout na kajaku nad korálové zahrádky, procházet se po dlouhých úsecích pláže, zúčastnit se komentovaného (nebo nekomentovaného) výletu na moře, anebo jen tak strávit den ve spa a wellness centru. Právě v tomto ráji uprostřed přírody se ke konci svého života usadil legendární herec Marlon Brando. 

Místa na Tuamotu, kde najdete ráj

Katikies Santorini, Řecko 

10 nejromantičtějších hotelů na světě 6

Katikies Santorini, komplex lávek, kubistických chatek a nekonečných bazénů, je považován za jeden z nejromantičtějších butikových hotelů na řeckém ostrově Santorini. Zařízení na dramaticky působícím sopečném okraji kaldery je vhodné především pro novomanžele na svatební cestě, romantiky a páry. Bělostné apartmány mají klasické klenuté stropy a skýtají majestátní výhledy na Egejské moře, kterými se můžete těšit z velké terasy s prostorem pro jídlo pod širým nebem, sluneční terasou a s Jacuzzi pro 2 osoby. Pro romantické večeře restaurace skýtá dokonalé prostředí pouze se 4 stoly osvětlenými svíčkami umístěnými na skryté střešní verandě s výhledem na kalderu. Známější Kirini, restaurace u bazénu, nabízí stejné dechberoucí výhledy a k tomu čerstvé sezónní menu s tradičními středomořskými pokrmy. Fantastické výhledy, proslulé západy slunce a krásně udržované růžové bugenvilee tvoří vynikající pozadí pro zářivě bílý luxusní hotel, který se tyčí na útesech impozantní kaldery.

Akční nabídka ubytování: Katikies Santorini

.

The Silo CapeTown, Kapské město, JAR

10 nejromantičtějších hotelů na světě 7

The Silo Cape Town je kouzelný prostor tyčící se nad rušnou nábřežní čtvrtí V&A Waterfront a obklopený scenérií jihoafrické Matky měst. The Silo byl vybudován v historickém komplexu sila v prostoru výtahu na obilí, kdy zabírá 6 pater nad Muzeem současného umění Afirky Zeitz (MOCAA), jež může kvalitou konkurovat takovým, jako je Tate Modern v Londýně nebo Národní muzeum Prado v Madridu. Exteriér budovy navrhl Thomas Heatherwick, zakladatel a ředitel Heatherwick Studio z Londýna. Zvenčí je nejviditelnější změnou oproti původní podobě přidání vypouklých skleněných panelů, které jsou vloženy do geometrie hotelových pater a vybouleny směrem ven, jakoby mírně nafouklé: v noci se pak budova promění v zářící lucernu nebo maják v přístavu. Hotel The Silo má 28 vzdušných pokojů včetně pozoruhodného jednolůžkového podkrovního pokoje (penthouse). 

Akční nabídka ubytování: The Silo CapeTown

.

Aman Venice, Benátky, Itálie

10 nejromantičtějších hotelů na světě 8

V Aman Venice se setkává velkolepost neorenesance s rafinovou moderní estetikou. Hotel, honosný a romantický tak jako Benátky samotné, se nachází u Velkého kanálu ve skvělém paláci Papadopolion z 16. století. V současnosti nejluxusnější instituce ve městě je domovem pokladů muzejní kvality včetně fresek od Tiepola, zlacených stropů a kožených obkladů stěn starých celá staletí. Soukromá lodní doprava vozí hosty do dramaticky působící recepční haly, s přímým přístupem na soukromou zahradu (což je v Benátkách vzácnost).  Aman Venice, který je spíše luxusní sídlo než hotel, nabízí privilegium mít kus vzácného prostoru v centru italského Plovoucího města. Vysoké stropy a prostorné salony plné světla jsou spojeny dvěma venkovními soukromými zahradami se vzrostlými stromy a malým střešním prostorem, který je ve městě rovněž vzácností. Mnohé z 24 pokojů a apartmánů s výhledy do hotelové zahrady nebo na Velký kanál nabízejí chráněné fresky a reliéfy. Hotel je spravován společností Aman, jednou z nejexkluzivnějších hotelových značek světa.  

Akční nabídka ubytování: Aman Venice

.

Zannier Hotel Sonop, Namibie  

10 nejromantičtějších hotelů na světě 9

Honosnost a kultivovanost hotelu Zannier Hotels Sonop umístěného v jihozápadním rohu Namibie připomíná dobu britských objevitelů ve 20. letech 20. století. Luxusní stanový tábor vybudovaný na obrovských žulových balvanech se těší odlehlému prostředí uprostřed nedotčené divočiny o rozloze 5600 ha. Každý předmět a starožitnost v 10 prostorných stanech byl pečlivě vybrán (dalekohledy, mapy, příběhy cestovatelů, starožitné psací stoly a pěkné psací potřeby), aby zajistil, že se každý moment změní v jedinečný zážitek. Romantický hotel zachycuje obnovující se esenci pouštní krajiny a nabízí pozoruhodný venkovní nekonečný bazén, spa, fitcentrum a jógu denně. Komentované prohlídky zahrují jízdu na koni z vlastních stájí, soukromé večeře na písečných dunách, stezky pro jízdu na elektrickém kole fat-bike nebo pro pěší turistiku a soukromé safari výlety při západu slunce. Kouzlo pokračuje i po setmění, kdy se každý večer koná gala večeře, promítání ve venkovním kině a pozorování hvězd na nekonečném africkém nebi.

Akční nabídka ubytování: Zannier Hotel Sonop

.

Soneva Jani, Maledivy

10 nejromantičtějších hotelů na světě 10

Nejromantičtější resort Malediv Soneva Jani, který leží na shluku 5 neobydlených ostrůvků v atolu Noonu, je lemován krásnými plážemi, pokryt bujnou tropickou zelení a obklopen lagunou (5,6 km) s průzkračnou vodou a s nepřerušenými výhledy na Indický oceán. Každá z 24 vodních vil má vlastní malý bazénem na osvěžení se a otevírá se k vlastnímu úseku laguny; některé vily mají také skluzavku z horní terasy přímo do laguny :-). Hlavní atrakcí vil je stahovací střecha v hlavní ložnici, kterou je možné stisknutím tlačítka odsunout, takže hosté mohou z postele hledět na hvězdy. Kulinářské zážitky v Soneva Jani jsou rozmanité: kromě skvělých restaurací si hosté mohou dopřát kulinářská dobrodružství, jako je piknik v trosečnickém stylu Robinsona Crusoa, oběd z bio zahrádky nebo kurzy vaření. Nabídka zážitků v resortu vyhoví každému druhu cestovatelů a zahrnuje vše od procházek přírodou přes procedury ve spa až po mnoho dalších aktivit.

Akční nabídka ubytování: Soneva Jani