Nejfotogeničtější hotely světa

Nejfotogeničtější hotely světa 1

Hotely, které se nejčastěji objevují na Instagramu

Jade Mountain, Svatá Lucie

Když je řeč o dokonalém záběru z hotelu, kterým byste zapůsobili na své přátele, takový můžete pořídit přímo ze svého pokoje v Jade Mountain 5* na karibském ostrově Svatá Lucie. Díky samostatným mostům vedoucím k jeho mimořádným apartmánům, a také kamenným sloupům tyčícím se k nebi, je Jade Mountain („Nefritová hora“) jedním z nejúžasnějších resortů v Karibiku. Jade Mountain 29 apartmánů (kterým se zde říká svatostánky) s chybějící čtvrtou stěnou, které připomínají pódium, z něhož můžete objat ikonickou dvojici vrcholů Pitons spolu s nádherným Karibským mořem v celé jejich slávě. Všechny svatostánky (s výjimkou 5 vyvýšených apartmánů Sky Suite) mají vlastní nekonečný bazén, který maximalizuje úžasné výhledy, zatímco Vy budete plavat.

 

Keemala Phuket, Thajsko

Zvlněné tvary a velmi neobvyklá architektura, to jsou nápaditá obydlí v resortu Keemala 5*, fantastickém areálu s vilami a nespočtem bazénů, který je hvězdou Instagramu už od svého otevření v roce 2015. Celkem 38 vil zastíněných baldachýnem tajemného deštného pralesa a propojených sítí chodníků a mostů, má soukromý bazén a jsou určeny pro hosty, kteří touží po přírodním a zároveň luxusním útočišti. Co se týče zábavy, resort se nachází blízko pláží Kamala Beach a Patong Beach se vším dynamickým děním, které Phuket nabízí, a zároveň leží stranou, takže si hosté mohou užívat tichého prostředí pralesa, spousty holistických aktivit a výborné kuchyně, které přispívají celkové pohodě.

 

Marina Bay Sands Hotel, Singapur

Hotel je moderní div, který získal celosvětové uznání díky svému nekonečnému bazénu na střeše. Návštěvníci sem míří jen proto, aby si vyfotili panorama z okraje bazénu ve výšce 57 patra. Stavbu navrhl vizionářský architekt Moshe Safdie a střešní část „pluje“ na třech věžích tvořících Marina Bay Sands Hotel 5* ve výšce 200 m. Tato platforma popírající gravitaci patří k největším na světě: SkyPark o rozloze 1,2 ha je delší než položená eiffelovka a bylo by možné na ní zaparkovat čtyři a půl letounu A380 Jumbo Jet. Na ní se nachází vyhlídková terasa (podléhající vstupnému), zelená zahrada, špičkové restaurace a exkluzivní nekonečný bazén s nezapomenutelným výhledem. Hotel samotný zahrnuje 2560 apartmánů a luxusních pokojů a má 18 různých typů pokojů.

 

Hotel Plaza Athénée, Paříž, Francie

Už od roku 1913 vítá Hotel  Plaza Athenée 5* patřící společnosti The Dorchester Collection své hosty, kteří tak mohou pobývat na Avenue Montaigne, samém centru pařížské luxusní módy. I dnes má hotel skvělou polohu pro ty, kdo se chtějí vydat na návštěvu designérských módních butiků. Hosté jsou ubytováni v luxusním pohodlí s výhledem buď na eiffelovku nebo na pěkný dvůr s charakteristickými červenými markýzami; ten je ideální na letní večeři venku, zatímco v zimě zde bývá kluziště na bruslení. Romantické výhledy z pokojů přímo na eiffelovku se staly nejznámějším záběrem z hotelu. Na hotelové kuchyně dohlíží Alain Ducasse, šéfkuchař ověnčený michelinskými hvězdičkami. Pokud byste si chtěli užít naprostého klidu, další atrakcí hotelu je Dior Institut (jediný v Evropě), který nabízí lázeňské kúry ve stylovém prostředí včetně odborné manikúry a pedikúry.

 

Burdž al-Arab, Dubaj, Spojené arabské emiráty

Typická silueta hotelu Burj Al Arab Jumeirah 5*, divu architektury v Arabském zálivu, je nejen úžasný hotel, ale také světová ikona, symbol moderní Dubaje a mimořádného bohatství, takže je to velmi oblíbený objekt pro fotografování pro zdejší bohatou a privilegovanou klientelu. Burj Al Arab Jumeirah nabízí ubytování v obrovských apartmánech, kde se každý skládá ze dvou pater spojených mramorovým schodištěm. Relaxovat zde můžete v koupelně připomínající spa a vybavené vířivkou, mozaikovou podlahou a kompletní nabídkou výrobků Hermes.

 

The Silo, Kapské Město, JAR

The Silo Hotel 5* je kouzelný hotel s 28 vzdušnými pokoji tyčící se nad jihoafrickou „Matkou měst“. Hotel The Silo Cape Town byl postaven v části pro výtah na obilí v historickém komplexu sýpek zabírající šest pater nad Muzeem současného afrického umění Zeitz (MOCAA), které může bez obav soupeřit s takovými, jako je Tate Modern v Londýně, MoMA v New Yorku nebo Prado v Madridu. K nejpozoruhodnějším prvkům hotelu patří jeho vyboulená okna, resp. zasklené panely vložené do hotelových pater, které působí jako mírně nafouknuté. V noci se díky nim budova promění v zářící lucernu nebo maják v přístavu. Charakterická okna, která nabízejí pozoruhodné výhledy na Stolovou horu, jsou oblíbeným místem pro mimořádné záběry, přestože je hotel otevřen teprve asi rok.

 

Amangiri, Utah, USA

Resort Amangiri  5*  („Poklidná hora“), shlížející na stroze krásnou pouštní scenérii a ploché skalní formace mesa typické pro americký Jihozápad, se nachází v oblasti Grand Circle („Velký okruh“). V jeho okolí se nalézá 5 národních parků, nespočet národních památek a Rezervace Navahů, největší rezervace domorodých obyvatel v USA. V jeho centru je umístěn bazén s fantastickými výhledy a jeho minimalistický dekor a okolní drsná krajina mají obrovskou sílu a fotografický potenciál, kterými nadchnete své přátele a inspirujete následovatele. Všech 34 apartmánů hotelu Amangiri se nachází ve dvou elegantních křídlech, která vedou na obě strany od hlavního pavilonu. Každý apartmán má vlastní terasu, ohniště, prostornou postel a vlastní vchod ze dvora, některé také vlastní bazén.

 

Canaves Oia Suites, Santorini, Řecko

Na severozápadním výběžku řeckého ostrova Santorini se nachází vstřícný hotel Canaves Oia Suites 5* v malebné vesnici Oia. Úžasný hotel je vytesán přímo do skály a nabízí svým hostůpm majestátní výhledy na sopečnou kalderu a na Egejské moře. Canaves Oia Hotel je považován za jeden z nejlepších luxusních hotelů na Santorini a skýtá vkusně navržené zařízení a služby pro pohodlný, příjemný a přímo pohádkový pobyt. Čerstvě zrenovované luxusní apartmány nabízejí to nejlepší z moderního zařízení, prostornou obytnou část a vlastní malý bazének. Luxusní apartmány v Oia spojují mimořádné výhledy se špičkovým ubytováním a perfektními službami, takže nadchnou každého hosta.

 

Soneva Jani, Maledivy

Světoznámý Soneva Jani 5* je „Svatý grál“ luxusního cestování pro mnoho bloggerů a influencerů díky jeho bezkonkurenčním příležitostem pro fotografování. Nejexkluzivnější originální hotel ležící na neobydleném shluku 5 ostrovů v atolu Noonu je lemován nádhernými plážemi, porostlý bujnou tropickou zelení a obklopený lagunou (5,6 km) s křišťálově čistou vodou a s nerušenými výhledy na Indický oceán. Každá z 24 vodních vil má vlastní malý bazén na cvičení a otvírá se k vlastnímu úseku laguny; většina vil má také skluzavku vedoucí z horní terasy přímo do laguny. Hlavní atrakcí vil je však sklápěcí střecha, kterou jsou vybaveny hlavní ložnice: ta se zasune pouhým stisknutím knoflíku, takže hosté se mohou dívat na hvězdy přímo ze své postele. 

Akční nabídkaSoneva Jani 5*

Giraffe Manor, Nairobi, Keňa

více zde

Hotely nabízející mimořádné zážitky