Kam se vydat oslavit příchod nového roku 2023

Kam se vydat oslavit příchod nového roku 2023 1

Amsterdam, Nizozemsko

Oslavte Silvestr a příchod nového roku v Amsterdamu. Začátek nového roku je vždy mimořádný čas a kde lépe ho můžete oslavit, než v centru Amsterdamu! Během Silvestra město vře aktivitou. Můžete navštívit některé z mnoha párty, diskoték a barů nebo se připojit k bruslařům na Museumplein. Nizozemská metropole toho nabízí opravdu hodně. Zde uvádíme výběr nejlepších aktivit na Silvestra v Amsterdamu. Město pořádá na různých místech přehlídky ohňostrojů se vstupem zdarma. Tyto ohňostrojové show nahrazují dřívější tradici, kdy obyvatelé odpalovali ohňostroje sami (dnes už se to nesmí). Na Museumplein letos město pořádá odpočítávání do roku 2023, párty s pozoruhodnou světelnou show a s ohňostroji; více informací o akci má být k dispozici na konci listopadu. Dnes už však víme, že ledové kluziště na Museumplein bude otevřeno do 1 hod. 1 ledna, takže můžete do nového roku vbruslit.

Akční nabídka ubytování:

10 originálních hotelů v Amsterdamu

Silvestrovské párty v Amsterdamu

Amsterdam Winter Paradise  je jedna z nejlepších párty na uvítání roku 2023. Jedinečná zimní akce poběží od 31. prosince do 31. ledna a má to být skutečně velká párty. Kapacita je omezená, takže je třeba si vstupenky zakoupit včas; cena je 26,50 EUR na osobu. Řada různých párty se koná v amsterdamských nočních klubech a barech, kdy na některé z nich je nutné mít vstupenku. Upozorňujeme, že vstupenka Amsterdam Nightlife Ticket se nevztahuje na Silvestr. Zde uvádíme některé ze silvestrovských párty podléhajících vstupnému:

Zimní atrakce otevřené na Silvestra

31.prosince 2022 a 1. ledna 2023 bude mít většina atrakcí v Amsterdamu otevřeno jako obvykle. Někde však platí jiná otevírací doba.

.

Edinburgh, Skotsko: bouřlivá párty s pohanskými kořeny

Kam se vydat oslavit příchod nového roku 2023 2

Pokud byste chtěli spojit jedinečný životní zážitek s neuvěřitelnou párty, Edinburgh je pravé místo pro Vás. Hogmanay (skotský Silvestr) začíná krátce po Vánocích a znamená párty trvající týden. Hlavní akce samozřejmě probíhá na Silvestra. Za začátku večera popadněte zapálenou pochodeň (musíte si však předem rezervovat vstupenku) a připojte se k průvodu tisíců lidí procházejících malebným starým městem při novodobé verzi pohanských oslav. Později párty pokračuje v ulicích, s velkým ohňostrojem nad Edinburgským hradem, a pokračuje do ranních hodin roku 2023. Největší oslavy se konají v Edinburghu, ale pokud nemáte rádi velké davy, můžete navštívit tradiční oslavy Hogmanay kdekoli ve Skotsku. Pokud se rozhodnete jet, zde se dozvíte jak cestovat ve Skotsku.

Akční nabídka ubytování:

.

Madrid, Španělsko: pijte víno cava s místními a vyrazte do klubů

Další město, které na Silvestra vyráží do ulic, je Madrid. Zatímco jinde ve Španělsku lidé často oslaví příchod nového roku doma, tisíce lidí přichází oslavovat na madridské hlavní náměstí Puerta del Sol. Je to prakticky oficiální odpočítávání do nového roku, protože zdejší párty bývá přenášena do domovů v celé zemi. Je třeba se dostavit brzy a čekat ve frontě, ale můžete si přinést s sebou vlastní alkohol (v plastových lahvích). Ale hlavně si nezapomeňte přinést čerstvé hrozny. Posledních 12 sekund roku, které odbíjí hodiny na náměstí, si lidé každou sekundu dávají do úst jednu kuličku. Cílem je sníst všech 12 kuliček předtím, než nastane nový rok. Pro zlepšení šancí lidé dopředu zbaví kuličky hroznů semínek a oloupají je. Pokud uspějete, prý budete mít v novém roce štěstí, ale i když neuspějete, vše je spojeno se spoustou zábavy a přispívá k živé, elektrizující atmosféře na náměstí. Po ohňostrojích a dešti konfet o půlnoci můžete vyrazit do proslulého nočního života ve španělské metropoli s nespočtem skvělých barů. Pokud byste chtěli noc protančit, za návštěvu stojí madridské kluby, ale vstupné může být tuto noc značné (běžně 40-50 EUR) a je potřeba si rezervovat vstupenku předem. Spousta skvělých akcí v klubech se koná také 1. ledna, pokud budete mít ještě energii.

Akční nabídka ubytování:

.

Tromsø, Norsko: idylická zimní krajina s polární září

Hledáte-li více nezvyklý silvestrovský zážitek, ale přitom se neobejdete bez ohňostrojů, zvažte cestu 322 km za polární kruh do norského města Tromsø. Budete-li ubytováni ve městě, udělejte to jako místní a vyrazte před půlnocí na vyvýšené místo. Mnoho lidí se vydá pěšky nebo lanovkou na horu Storsteinen, která nabízí vynikající vyhlídku na světla města a ohňostroje. A když světla zhasnou, možná zahlédnete polární záři! I když mnoho místních odchází po půlnoci na soukromé párty, bývá otevřena spousta barů a restaurací, kde můžete pokračovat v oslavách. Měli byste si však rezervovat místo s předstihem, protože ne všude bude v období mezi Vánocemi a Novým rokem volno. V jiném případě Vám Tromsø může posloužit jako základna a Silvestr můžete strávit v polární divočině, která leží jen něco přes hodinu cesty od města. Spousta turistických společností nabízí na Silvestra výlety za polární září nebo na saních tažených psím spřežením, takže můžete uvítat rok 2023 nezapomenutelným pohledem na auroru borealis, která předčí jakýkoli ohňostroj na světě!

Akční nabídka ubytování: