Nejlepší pláže ve Španělsku

Nejlepší pláže ve Španělsku 1

Španělsko skýtá všechno, co je potřeba pro perfektní plážovou dovolenou: krásné počasí, kulturu, která miluje život, a zdánlivě nekonečné množství pláží s nejrůznějším prostředím.

Díky své poloze na iberském poloostrově má dvě pobřeží: jedno u Atlantického oceánu a druhé u Středozemního moře. Mimo tato pobřeží a mimo kontinentální Španělsko najdete vynikající pláže na Baleárských ostrovech (především na Ibize a Mallorce) a na místech, jako je Gran Canaria na Kanárských ostrovech (obě souostroví jsou součástí Španělska). Pláže mají všechny tvary a velikosti, od izolovaných zátok obklopených útesy porostlými borovicemi až po široké přelidněné plochy lemované spoustou restaurací a resortů. Některé z nich jsou tropického typu, lemované stromy a s jemným bílým pískem svažujícím se k průzračnému modrému moři.

 

Tossa de Mar, Costa Brava

Oblast Costa Brava ležící na katalánském pobřeží na severovýchodě Španělska nabízí drsnou krásu (ostatně její jméno doslova znamená „Drsné pobřeží“) s mnoha tichými plážemi obklopenými vysokými útesy. Kromě pláží je to o vynikající část Španělska pro prohlídky pamětihodností, protože se může chlubit dlouhou historií a bohatou kulturou. Tossa de Mar je starobylé město na poloviční cestě mezi Barcelonou a francouzskými hranicemi. Tossa de Mar je krásná zahnutá pláž s bonusem: na kopci za pláží se tyčí velký hrad (úvodní foto). Písek je hrubý a tmavě zlatohnědý, s velkými úseky zátoky ohraznými provazy pro plavce. Mimo krásnou pláž k atrakcím v oblasti patří římské ruiny, a také několik přírodních rezervací. Gran Hotel Reymar & Spa 4* se nachází v městečku Tossa de Mar na svahu shlížejícím na zátoku. Některé pokoje a apartmány (vyberte si pokud možno ve vyšším patře) skýtají daleké výhledy na oceán. Na pláž nebo do města je to jen kousek pěšky. Mezi přidanou hodnotu patří bezplatné Wi-Fi a snídaně zdarma.

 

Es Pujols, Formentera

Formentera, sousední baleárský ostrov vedle Ibizy, je mnohem krásnější a klidnější než Ibiza plná zábavy. Mezi ostrovy můžete přejíždět trajektem, kdy plavba trvá asi 30 minut. Pláže, jako je Es Pujols, nabízejí jasný bílý písek a fantastické modrozelené moře. Není to však žádný opuštěný ostrov – kolem pláže vede chodník lemovaný kavárnami a restauracemi a za pláží leží městečko plné života. Castavi Apartments 3* se nachází jen pár kroků od pláže v Es Pujols. Ubytovací jednotky jsou velké, s kompletní kuchyní, a k dispozici je venkovní bazén. Kromě blízkosti pláže představuje dobrou základnu pro prohlídku ostrova. V budově je umístěn malý snack bar a recepční přepážka otevřená 24 hodin denně, kde Vám personál může pomoct zařídit aktivity a výlety.

 

Playa del Ingles, Kanárské ostrovy

Seznam španělských pláží by nebyl kompletní bez zmínky o plážích na Kanárských ostrovech. Jedná se o souostroví Španělska, které leží v Atlantickém oceánu 95 km od pobřeží Afriky; hlavní ostrovy jsou Tenerife a Gran Canaria. Playa del Ingles na Gran Canarii je 11 km široká písčitá pláž postupně se proměňující v krásné duny. V 60. letech to byla oblíbená destinace hippies, dnes je však vystřídaly luxusní butikové hotely a gurmánské restaurace. Pláž je zlatohnědá a mírně se svažuje k moři. Najdete zde řadu plážových klubů, které za poplatek půjčují plážové židle a slunečníky; mívají přitom vlastní ohrazený úsek pláže. Hotel Riu Palace Maspalomas 4* shlíží na fantastické duny v Maspalomas (a oceán za nimi), které vypadají jako krajina z Marsu. Luxusní resort adults-only je otevřen po celý rok (některé kanárské hotely však na zimu zavírají) a nachází se v obrovské oáze zahrad asi 15 minut chůze od pláže.

 

Bogatell, Barcelona 

Nejlepší pláže ve Španělsku 2

Barcelona je druhé největší město Španělska a leží přímo u pobřeží Středozemního moře. Pobřeží ve městě a jeho blízkosti je lemováno plážemi. Playa de Bogatell se nachází v prostoru města, ale je méně frenetická, než hlavní městská pláž Barceloneta. Umělá pláž Bogatell byla vytvořena pro OH 1992, takže je dobře navržená a čistá. Funguje zde pobřežní hlídka a po každých pár stech metrech pláže najdete základní zařízení (toalety a sprchy). Pláž je široká, rovná a má hrubý hnědý písek. Ibis Styles Barcelona City Bogatell 2* je dobře cenově dostupné ubytování v oblasti, vzdálené 10 minut chůze od pláže. Místní také vyhledávají plážový okrsek Castelldefels s pláží vzdálený 20 minut vlakem od centra Barcelony, přímo naproti vlakové stanice. Nabízí kilometry příjemné pláže a k tomu spoustu tapas barů a plážových přístřešků s jídlem. Je oblíbeným místem na plavání, windsurfing a kitesurfing.

 

Cala Mesquida, Mallorca

Další z Baleárských ostrovů, Mallorca, je z nich největší a nejrozvinutější. I přes její oblibu a stupeň rozvoje je stále možné zde najít skryté krásné pláže. Cala Mesquida leží na severovýchodním pobřeží a zahraniční turisté ji teprve začínají objevovat. Malá zátoka ukrývá pláž dlouhou 400 m s jemným pískem. K dispozici je pronájem plážových židlí a slunečníků, ale pouze 1 restaurace a 1 stánek s občerstvením. Dále zde najdete sprchy a toalety, ale žádné převlékárny. Za pláží se nachází městečko. V kopcích nad městečkem stojí VIVA Suites & Spa 4*, luxusní butikový resort adults-only (od 16 let) resort s pěkně zařízeným spa, který se zaměřuje na wellness. Hotel je poněkud izolovaný, takže ideální pro ty, kdo hledají především klid a soukromí.

 

Almunecar, Costa Tropical 

Nejlepší pláže ve Španělsku 3

Vynechte resorty na přeplněném Costa del Sol a zamiřte dál na úsek pobřeží, který je známý jako Costa Tropical a nabízí mnohem lepší kombinaci rozvoje a přírodních krás. Hlavním letoviskem je Almuñécar, který působí jako přímořské město v jižní Francii. Najdete zde dlouhou zahnutou pláž s promenádou a ulici lemovanou obchody, restauracemi a hotely. Kolem pláže samotné vede řádka restaurací. Pláž nabízí měkký bílý písek a voda je zde (především v létě) poměrně teplá. K dispozici je mnoho míst, kde si můžete za poplatek vypůjčit plážové židle a slunečníky, ale prostory plážových klubů bývají oplocené. Jedná se o dobrou pláž pro rodiny s dětmi a pro ty, kdo se chtějí těšit z vodních radovánek. Prostory na plavání jsou vyhrazeny provazy a v letních měsících zde bývá pobřežní hlídka. Mimo pláž k atrakcím regionu Andalusie patří krásná historická španělská města, jako je Seville a Granada. Playacalida Spa Hotel 4* nabízí obrovský střešní nekonečný bazén a celkový design inspirovaný maurským hradem. Resort stojí na kopci, s krásnými výhledy na modré moře trochu mimo turistickou zónu. Je skvělý pro rodiny s dětmi, kdy má 3 bazény a dětský klub s programem aktivit.

 

Laredo, Kantábrie

Na severním pobřeží Španělska nedaleko francouzských hranic leží region Kantábrie s více jak 60 plážemi na krásném pobřeží Atlantického oceánu. Laredo je španělská metropole vodních sportů, kterou vyhledávají vyznavači surfování, kitesurfingu a jízdy na vodním skútru. Pláž je dlouhá asi 5 km a vine se kolem malebné zátoky. Samotný prostor pláže je široký, s velmi jemným, měkkým bílým pískem. Na pláži i ve vodě najdete spoustu možností zábavy a řadu míst, kde si můžete za poplatek vypůjčit různé vybavení na vodní sporty. Také můžete vyzkoušet něco nového a absolvovat lekce. Kvůli baskické kuchyni je zdejší region oblíbeným cílem milovníků dobrého jídla. Přímo ve městě najdete pár římských ruin. Cosmopol 3* je ekonomický nekuřácký hotel nacházející se na hlavní ulici v Laredu. Pokoje ve vyšších patrech skýtají skvělé výhledy na oceán (snažte se získat pokoj s balkonem). Hotel stojí jen pár bloků od pláže. Součástí ubytování je snídaně ve formě bufetu a Wi-Fi v ceně.

 

Playa de Torimbia, Asturie

Asturie je region na severu Španělska na atlantickém pobřeží. Většina zdejších pláží je pokryta bílým pískem a původní, obklopená skalními útesy. Playa de Torimbia je úžasná izolovaná pláž blízko přístavu v Llanes, západně od města Bilbao. Je to divoká původní pláž bez obchodů nebo jídla, ale o víkendech v létě zde funguje pobřežní hlídka a k dispozici jsou sprchy. Pláž je přístupná autem, i když parkování může být v létě obtížné. Můžete sem dojít od vesnice Niembro, kde zaparkujete. Kromě pláží je Asturie skvělý region pro poznávání pamětihodností, protože to byla významná součást středověkého i maurského Španělska. Hotel Miracielos 3* se nachází blízko vesnice Niembro v okrsku Barro, který má pár vlastních pěkných pláží. Hotel vhodný pro rodiny s dětmi se nachází na zeleném svahu shlížejícím na jednu z mnoha malých zátok s pláží v okolí. Stylový nově vybudovaný hotel nabízí pokoje a apartmány s kompletní kuchyní a se zařízenými balkony.

 

Carboneras, město Almeria

Almeria leží v jihovýchodním Španělsku u Středozemního moře. Městu dominuje maurský hrad tyčící se na kopci. Blízko Almerie se nachází letovisko Carboneras známé svými krásnými plážemi, které jsou obklopeny obrovskou přírodní rezervací. Oblast je rovněž proslulá svým jídlem, především čerstvými mořskými plody. Hned několik pláží najdete v zátoce, která sahá poměrně daleko do vnitrozemí. Pláže před hotelem zahrnují půjčovnu lehátek a slunečníků, ale více přírodní zážitek můžete mít, když půjdete jen pár minut dál po písku. Moře je teplé a písek světle hnědý, svažující se k vodní hladině. Pláž ohraničují palmy a duny, po nichž vede chodník. Hotel CH Cabo de Gata/Hotel Carboneras Cabo de Gata 4* je moderní hotel na svahu v Carboneras shlížející na moře. Všechny pokoje a apartmány mají dobře zařízený balkon nebo patio s výhledem na moře. Hotel byl nazván podle blízkosti NP Cabo de Gata-Níjar, který zahrnuje spoustu vulkanicko-geologických formací a velký úsek solných plání.

 

Benicassim, Costa del Azahar

Benicassim je známý jako „hudební pláž“ zasluhuje zmínku už jen kvůli obrovskému každoročnímu hudebnímu festivalu. Několikadenní koncert pořádaný na pláži přiláká v červenci několik set tisíc návštěvníků spolu s předními jmény hudebního světa. Město samotné je moderní středomořské letovisko s širokými dlouhými plážemi a silně rozvinutou plážovou promenádou. Pláž Torreon je klidný tichý úsek ideální pro relaxaci na slunci. Všechny pláže v Benicassimu jsou velmi široké – při odlivu dosahují několik set metrů. Kromě toho jsou velmi rovné. Thalasso Hotel Termas Marinas El Palasiet/Palasiet Thalasso Clinic & Hotel 4* je butikový resort/hotel/spa na kopci shlížející na město. Hotel je vzdálen 5 minut chůze od moře a nabízí rozsáhlé menu kúr thalassotherapie (použití mořské vody k wellness účelům).

 

La Playa de la Victoria, Cadiz

Cadiz je starobylé město na jihozápadě Španělska, kdysi klíčové přístavní město v 16. a 17. století, když byla země námořní velmocí. Cadiz, jedno z nejhistoričtějších měst ve Španělsku, nabízí vynikající pamětihodnosti spolu s kilometry širokých pláží. Region pláží v Andalusii včetně Cádizu bývá nazýván Costa de la Luz („Pobřeží světla“). Nejoblíbenější pláží ve městě je La Playa de la Victoria. Je dlouhá asi 2,5 km a široká pár stovek metrů. Příboj je klidný a pláž i moře nejsou kamenité, takže je vhodná na plavání a brodění se vodou. Malá ulička odděluje pláž od řady obchodů a podniků s jídlem. Pláž je oblíbená, takže může být v letních měsících dost plná, ale nabízí pulzující energii, díky které stojí za návštěvu. Hotel Playa Victoria 4* je resortní hotel přímo na písku. Všechny pokoje a apartmány mají vlastní balkon a hotel má dokonce i vlastní kousek pláže.

 

Playa de As Catedrais, Galicie

Nejlepší pláže ve Španělsku 4

I když některé pláže nemusí skýtat krásné písčité pobřeží nebo úžasné výhledy na oceán, Playa de As Catedrais v Ribadeu nabízí skalní formace patřící k nejpozoruhodnějším na světě. Pláž leží asi 8 km od města Ribadeo v Galicii na severozápadním výběžku Španělska. Pláž je široká a rovná, ale klenou se zde obří skalní oblouky vytvářející kostru přírodní katedrály (Playa de As Catedrais znamená „Pláž katedrál“). Nejlépe je uvidíte při odlivu, kdy můžete stát přímo pod nimi. Hotel O Cabazo 3* je moderní, dobře vybavený hotel v Ribadeu shlížející na přílivové řeky. Jen kousek pěšky odtud najdete mnohé z oblíbených gurmánských restaurací města.

 

Playa de Silencio, Asturie

Jak název naznačuje, Playa de Silencio („Pláž ticha“) skýtá zážitky z tiché, původní neznečištěné pláže. Nachází se v regionu Asturie nedaleko městečka Cudillero. Pláž byla nazvána podle přírodního skalního amfiteátru, který obklopuje celý prostor pláže. Skalní formace blokuje téměř veškerý vítr, takže pláž je velmi klidná a tichá; tvoří ji dlouhá mírně zaoblená zátoka s pískem stříbřitého odstínu. Kvůli kamenům pod vodou není bezpečná na plavání, ale můžete se brodit ve vodě a odpočívat na písku. Jedná se o původní přírodní pláž bez jakéhokoli zařízení a vybavení. Na pláž se dostanete po poměrně strmé stezce, takže davy zde po většinu roku bývají řídké.

 

Playa de Ses Illetes, Formentera

Jediná pláž s růžovým pískem ve Španělsku je Playa de Ses Illetes na baleárském ostrově Formentera (vedle Ibizy). Písek je krásný, s lehce narůžovělým odstínem díky maličkým kouskům korálů, které sem přinesl příliv. Název v překladu znamená „Pláž ostrůvků“ a v zátoce naproti pláže jich skutečně několik leží. Zátoka je téměř kompletně obklopena pevninou, takže se promění v jeden obrovský bazén. Voda je mělká a můžete jít pěšky poměrně daleko od břehu. Dostanete se sem také autobusem, který zastavuje poblíž. Na ochranu jejího prostředí je přístup na pláž omezen, takže hlídači sledují počet návštěvníků. V rušných letních dnech tu může být docela fronta, proto je potřeba přijet na místo velmi brzy. Mimo pláž je ostrov Formentera považován za nejvíce bohémský ze všech Baleárských ostrovů  – s kulturou, kterou stále více nahrazují luxusní resorty a rekreační zařízení. Určitě však stojí za návštěvu, protože skýtá pohodovou atmosféru podobnou té v Karibiku. Vezměte si s sebou jídlo, protože 2 restaurace na pláži jsou poměrně drahé.

Kanárské ostrovy: Lanzarote nebo Fuerteventura?

Las Arenas, Valencie

Se zprovozněním sítě rychlovlaků AVE mezi Madridem a Valencií (2010) se staly realitou jednodenní výlety z Madridu na pláž. Můžete vyjet z nádraží Atocha v Madridu a být na pláži Las Arenas ve Valencii už za 2 hodiny (z vlakového nádraží na pláž budete muset pokračovat autobusem nebo taxíkem). Las Arenas je hlavní veřejná pláž ve Valencii ležící asi 1,5 km od centra města. Je to obrovská široká pláž, kam chodí spíše místní než turisté a můžete si za poplatek vypůjčit lehátka a slunečníky. Na pláži je pobřežní hlídka, volejbalová hřiště a základní služby (toalety a venkovní sprchy). Shlíží na ni velký a luxusní Las Arenas Balneario Resort 5*, kde se můžete ubytovat, pokud budete chtít strávit noc stylově. V blízkosti pláže je ale také řada ekonomických hotelů. Kolem pláže vede rušná promenáda s hotely, restauracemi, podniky s živou hudbou, tanečními kluby, obchody a dalšími podniky pro turisty.

 

Calo Des Mort, Formentera

Jedna z nejkrásnějších pláží ve Španělsku ležící na ostrově Formentera má prokletí v podobě svých malých rozměrů. Samotná krása pláže Calo des Mort, přestože je dostupná pouze po rozpadajícím se kamenném schodišti s provazem místo zábradlí, způsobuje, že zde může být plno. Calo Des Mort je původní pláž, tj. bez služeb či zařízení, ale fyzická krása místa stojí za komplikace spojené s přístupem. Úžasné jsou různé odstíny vody, od temně modré až po světle zelenou a tyrkysovou. Pláž se stává jedním velkým koupalištěm, protože zátoka je mělká a téměř zcela chráněná skalami od oceánu.

Pro cestovatelské tipy a triky jak najít levné ubytování a ušetřit peníze klikněte zde nebo vyzkoušejte tento srovnavač Hotelscombined.com,  kde můžete porovnat všechny ceny jednoho a toho samého hotelu na jednom místě.