10 hotelů v bývalém vězení

10 hotelů v bývalém vězení 1

Historické věznice jsou fascinující, tragická a často ponurá místa, což je důvod, proč ty, které byly proměněny v moderní hotely a hostely, představují tak zajímavé ubytování. S tím na paměti jsme vybrali 10 bývalých vězení ve světě, ze kterých nebudete chtít odejít. 

 

Dejte si drink v baru Clink v Bostonu, USA   

10 hotelů v bývalém vězení 2

Liberty Hotel je ikonická památkově chráněná budova, dříve známá jako věznice Charles Street Jail. Byla vybudována v roce 1851 a byli zde internováni někteří z nejznámějších bostonských vězňů včetně Jamese „Whitey“ Bulgera. Luxusní hotel s 298 pokoji spojuje minulost se současností s prvky, jako je kopie žalářníkových klíčů. Hosté si mohou prohlédnout galerii historických obrázků s příběhy z předchozích 150 let a dát si jídlo a drink v restauraci Clink („Lapák“).

Akční nabídka ubytování: Liberty Hotel 5*

.

Párty s obměnou v Nizozemsku

10 hotelů v bývalém vězení 3

Pokud máte rádi nezvyklé prostředí, tento hotel v Nizozemsko je umístěn ve věznici z roku 1863. Hotel Het Arresthuis („věznice“) je vybaven zamřížovanými okny, původními dveřmi cel a litinovými schodišti. Cely byly proměněny v pokoje a apartmány, které se otevírají do salonku ve staré hale vězení, a k dispozici jsou 4 luxusní apartmány nazvané Žalářník, Právník, Ředitel a Soudce. Hotel umožňuje pronajmout si celý blok s celami na párty pro až 200 osob.

Akční nabídka ubytování: Het Arresthuis 5*

.

Nejstrašidelnější britská věznice Shepton Mallet

10 hotelů v bývalém vězení 4

Ti, kdo mají dobré nervy, se mohou nechat na noc zavřít ve věznici, která je údajně nejstrašidelnější v celém Spojeném království. Historická věznice HM Shepton Mallet byla vybudována v roce 1610 a tresty smrti zde byly vykonávány až do roku 1945. Ke známým vězňům patřili bratři-dvojčata Krayovi. Věznice byla uzavřena v roce 2013 a dnes nabízí zážitky, kdy hosté mohou strávit noc za mřížemi včetně večeře a snídaně. Dostanou příležitost si věznici prohlédnout po setmění, samotní v noci procházet jejími křídly a sledovat, jestli se nezačnou dít divné věci. Více zde

10 originálních hotelů v Amsterdamu

Hostel ve Slovinsku, který nebudete chtít opustit

10 hotelů v bývalém vězení 5

Hostel Celica ve slovinské Lublani byl nejprve kasárnami rakousko-uherské armády a pak více jak 100 let sloužil jako věznice. Stavba je z roku 1882 a byla proměněna v originální hostel, kde je k pronajmutí 20 cel, tak jako 6 vícelůžkových ložnic. Každá cela má svůj specifický příběh a koncept a na oknech i dveřích mříže. Hostel zahrnuje Muzeum samovazby, což jsou cely umístěné hluboko v suterénu budovy.

Akční nabídka ubytování: Hotel Celica

.

Poznejte bývalou tureckou věznici v Istanbulu

10 hotelů v bývalém vězení 6

Sultanahmet Cezaevi v tureckém Istanbulu vedle městského soudu byla vybudován v roce 1918 a věznil mnohé známé politické disidenty a umělce. Dnes je zde Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet, luxusní hotel využívající pozoruhodnou neoklasicistickou budovu s kopulemi a věžemi. Na různých místech v hotelu však stále můžete vidět prvky budovy věznice včetně původních dřevěných dveří a klenutých chodeb. Dnes upravený dvůr kdysi sloužil jako cvičiště a na mramorovém sloupu jsou jména vězňů, která tam sami vyryli.

Akční nabídka ubytování: Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet 5*

.

Staňte se vězněm ve Švýcarsku 

10 hotelů v bývalém vězení 7

Historická ústřední veznice ve švýcarském Lucernu byla vybudována v roce 1862 a fungovala jako vězení až do roku 1998. Dnes je zde hotel Barabas Luzern nazvaný podle známého vězně, který zde seděl jako odpůrce vojenské služby až do roku 1975. Hosté mohou vidět fresku, kterou vytvořil ve své cele a která zachycovala vše, co ve vězení postrádal (ženy, peníze, víno). Barabas Luzern nabízí ubytování v bývalých vězeňských celách, k dispozici jsou vícelůžkové pokoje se společnou koupelnou, a také soukromé pokoje. Jako ubytování je rovněž možné si rezervovat knihovnu nabízející velké množství kriminálních románů.

Akční nabídka ubytování: Barabas Luzern 2*

.

Malmaison – další bývalá věznice v Anglii

10 hotelů v bývalém vězení 8

Oxfordský hrad je normanský středověký hrad v Anglii, který se stal místním vězením v polovině 17. století poté, co byl z velké části zničen během anglické občanské války. V roce 1888 byl přejmenován na HM Prison Oxford a sloužil jako věznice až do roku 1996. Dnes je zde luxusní hotel Malmaison v Oxfordu, kde byly 3 cely proměněny v hotelový pokoj vybavený moderním zařízením. Hosté se mohou podívat na atrakci pro návštěvníky, Oxford Castle & Prison, a na zbytky středověkého hradu včetně Věže sv. Jiří a krypty.

Akční nabídka ubytování: Malmaison 4*

.

Poznejte pestrou minulost holandského Hotelu Lloyd

10 hotelů v bývalém vězení 9

Ve svém předchozím životě sloužil Lloyd Hotel v Amsterdamu jako hotel pro emigranty mířící do Jižní Ameriky, útočiště pro židovské uprchlíky z Německa a detenční centrum za II. světové války.  Po válce pokračoval ve své funkci jako věznice pro dospělé a později vazební věznice pro mladistvé. V 90. letech se v budově nacházel umělecký ateliér a od roku 2004 funguje jako hotel. Každý ze 117 pokojů/ložnic v Lloyd Hotelu je jiný, s eklektickým designem a ubytováním různých cenových kategorií. Vzhled pokojů je tajemství až do chvíle, kdy hosté přijedou, ale obecně jsou vybaveny osobitými prvky, jako jsou houpačky a hamaky.

Akční nabídka ubytování: Lloyd Hotel 3*

.

Přenocujte na samotce v Ottawě

10 hotelů v bývalém vězení 10

Saintlo Ottawa Jail Hostel se nachází v bývalé Ottawské věznici; postavena byla v roce 1862 v kanadské Ottawě hned vedle budovy soudu, se kterou byla spojena tunelem. Když byla věznice v roce 1972 uzavřena, proměnili ji v hostel, kde se podle některých straší. Většina stavby byla ponechána v původním stavu, včetně kamenných stěn a železných dveří, a hosté mohou dokonce přenocovat v celách samovazby. Horní patro, kde byly cely smrti, bylo zrestaurováno do své původní podoby a denně zde probíhají bezplatné prohlídky.

Akční nabídka ubytování: HI Ottawa Jail Hostel 2*

.

Dopřejte si krátký pobyt v bývalé finské věznici

10 hotelů v bývalém vězení 11

Hotel Katajanokka v Helsinkách byl vězením v letech 1837- 2002 jako Věznice okresu Helsinki a ke zdejším vězňům patřil finský prezident Risto Ryti a premiér Väinö Tanner (oba uvěznění v poválečných procesech). Během pozdějších let pak fungovala jako Vazební věznice Helsinki. Po rozsáhlé renovaci a přestavbě byla věznice v roce 2007 znovu otevřena jako luxusní Hotel Katajanokka. V hlavní hale zůstaly vnější a vnitřní zdi z červených cihel, aby hostům připomínaly pestré a často tragické příběhy minulosti.

Akční nabídka ubytování: Hotel Katajanokka 4*