10 nejlepších plážových hotelů

10 nejlepších plážových hotelů 1

Soori Bali, Bali, Indonésie

Soori Bali (úvodní foto) na jihozápadním pobřeží Bali může být samotnou definicí ráje. Ultraluxusní plážový resort se nachází nedaleko slavného chrámu Tanah Lot a přivádí své hosty do hlubin relaxace, o nichž ani netušili, že existují. Ukrývá se mezi bujně zelenými rýžovými poli a nádhernou pláží s vulkanickým černým pískem omývanou vodami Indického oceánu. Luxusní lofty resortu Soori Bali, z nichž většina má vlastní bazén, do svých prostor plně integrují plážové prostředí. Dokonale vyladěná rovnováha klidu a vitality, která je pro Bali typická, dobře funguje v umění uklidňovat a zároveň stimulovat smysly.

Akční nabídka ubytování: Soori Bali

.

One & Only Hayman Island, Velký bariérový útes, Queensland, Austrálie 

10 nejlepších plážových hotelů 2

Hayman Island, ikonický australský soukromý ostrovní resort ležící v samém srdci Velkého bariérového útesu s Korálovým mořem v pozadí, je nejsevernější z ostrovů Whitsunday u pobřeží Queenslandu. Po 6 měsících rozsáhlé renovace provedené skupinou One & Only Hotel byl resort v červenci 2014 znovu otevřen jako One&Only Hayman Island, takže se umístil mezi nejlepšími luxusními hotely roku 2014. Stylová elegance resortu odráží harmonii a mimořádnou krásou okolní přírody. One&Only snížil počet ubytovacích jednotek z 210 na 160, přičemž téměř polovinu dnes tvoří apartmány, vily nebo podkrovní pokoje (penthouse).   0

 Jak strávit 48 hodin v australském Brisbane 

Six Senses Zighy Bay, Musandam, Omán

10 nejlepších plážových hotelů 3

Vítr, písek a hvězdy se setkávají s luxusem v  Six Senses Zighy Bay, odlehlém horském útočišti nad zářivě čistým mořem u poloostrova Musandam na severu Ománu. Resort je neméně pozoruhodný jako jeho prostředí, s dramaticky působícími horami na jedné straně a písečnou pláží (1,6 km) na druhé straně. Celkem 81 vil v resortu hladce splývá s pouštní krajinou, přičemž zdivo v ománském stylu je chrání před horkem ve dne a chladem v noci. Na výběr mají hosté z 13 pokojů, všechny se zářivou palácovou koupelnou a nádhernými vyhřívanými bazény.

Akční nabídka ubytování: Six Senses Zighy Bay

.

Las Ventanas al Paraiso, Los Cabos, Mexiko

10 nejlepších plážových hotelů 4

Díky neustálé inovaci si resort Las Ventanas Al Paraiso vybudoval pověst jedné z předních destinací světa. Od svého otevření v roce 1997 pouštní plážové útočiště od Rosewood Resort ležící u jižního konce Kalifornského zálivu (mexického státu Baja California) přilákalo hosty a celebrity díky svým rozsáhlým apartmánům, kuchyni inspirované Mexikem a Spa Las Ventanas, útočišti pro obnovu a odpočinek. V celém resortu najdete hýčkání a zvláštní prvky, které jsou znakem vytříbené pohostinnosti. Drsná poušť na Kalifornském poloostrově je zde vystřídána bujně zeleným areálem, který resort obklopuje a končí v místě setkání bílého písku a modrého slunečného Cortézova moře.  0

Mexiko: Cancún, Mayská riviéra, Yucatán

Four Seasons Resort Maui at Wailea, Maui, Havaj, USA

10 nejlepších plážových hotelů 5

I když ultraluxusní hotelová skupina Four Seasons spravuje hotely v téměř všech nejlepších plážových destinacích světa, jeho zařízení na havajském ostrově Maui je považována za jeho nejzářivější klenot. Four Seasons Resort Maui at Wailea nabízí 380 prostorných pokojů (s pozoruhodnými výhledy na Tichý oceán a pracemi místních umělců), krásně upravené zahrady a několik dobrých restaurací. Díky úžasným západům slunce, čistým plážím a palmám, které zdobí krajinu kam, až oko dohlédne, je i pro nejzcestovalejšího návštěvníka obtížné odtud odejít…

Akční nabídka ubytování: Four Seasons Resort Maui at Wailea

.

St Regis Bora Bora, Francouzská Polynésie

10 nejlepších plážových hotelů 6

Rozsáhlý 44akrový resort, který nabízí ubytování patřící k nejexkluzivnějším v regionu, spojuje blažený polynéský ráj s bezchybným servisem luxusního resortu. Leží v krásném zeleném prostředí, s měkkým pískem a lesknoucími se modrým mořem, takže hosté se mohou těšit pozoruhodnými výhledy na tajemnou horu Otemanu zvedající se z Tichého oceánu a ostrovy Tahaa a Raiatea na obzoru. Resort St Regis Bora Bora je chráněn samostatnými lagunami se slanou vodou a navržen tak, aby ladil s okolní krajinou.

Akční nabídka ubytování: St Regis Bora Bora

.

Amanyara, Turk a Caicos 

10 nejlepších plážových hotelů 7

Na krásném ostrově Providenciales v souostroví Turks a Caicos leží Amanyara, kterou spravuje Aman a je odlehlým útočištěm nabízejícím to nejlepší z Karibiku. Resort sahá až ke korálovým útesům v Mořském národním parku Northwest Point Marine (skýtajícím vynikající proslulé potápění ke korálovým stěnám) a nabízí průzračné tyrkysově modré moře spolu s pláží s jemným bílým pískem (kde jsou i skalnaté části). Ultraluxusní karibský plážový resort má současný plán a design a je otevřen výhledům a zvukům moře. Nabízí 40 pavilonů se šindelovou střechou pro hosty, spolu s řadou vil kolem pobřeží.

Akční nabídka ubytování: Amanyara

Maalifushi by Como, Maledivy

10 nejlepších plážových hotelů 8

Řetězec ultra luxusních plážových resortů na Maledivách by klidně mohl obsadit všech 10 míst v tomto seznamu. Vybíráme z něj vynikající soukromý luxus uprostřed tropické nádhery v nedávno otevřeném Maalifushi by COMO na Maledivách. Klenot uprostřed šňůry korálových atolů, lagun a bílých písečných pláží se nachází na atolu Thaa na jihozápadě souostroví, přičemž mezi maledivskými ostrovními resorty vyniká svým stylem zachycujícím ducha Indického oceánu a bosé kouzlo soukromého útočiště skupiny COMO. Celkem 33 vil nad vodou a 26 zahradních apartmánů nabízí pozoruhodné výhledy buď na zelené tropické zahrady, nebo přímo na oceánské dálky.

Akční nabídka ubytování: Maalifushi by Como

.

North Island, Seychelly

10 nejlepších plážových hotelů 9

Protože se nachází na Seychelách, souostroví v Indickém oceánu s nejúžasnějšími plážemi na světě, nepřekvapí, že je resort North Island jedním z nejexkluzivnějších ostrovních útočišť na světě. Ostrov má jen 11 luxusních řemeslně vybudovaných vil shlížejících na měkký bílý písek a tyrkysově modré moře. Prostory sloužící jako salonek a jídelna, scénicky umístěné léčebné spa a tělocvična, knihovna, potápěčské centrum a bazén rim-flow jsou vybudovány na žulovém výčnělku. V tomto resortu v roce 2011 strávili svoji svatební cestu princ William a vévodkyně Kate. 

Akční nabídka: North Island

.

Soneva Kiri, Koh Kood, Thajsko

10 nejlepších plážových hotelů 10

Jedná se o možná nejpozoruhodnější a nejexkluzivnější plážový resort světa. Je odlehlý, ale dostanete se tam za 1,5 hodiny soukromým letadlem resortu z Bangkoku, kdy Soneva Kiri leží na čtvrtém největšímo (ale nejméně obydleném) thajském ostrově Koh Kood v Thajském zálivu. Resort zahrnuje 29 pozoruhodných vil, které patří k největším na světě, byly vybudovány na svazích pokrytých vzrostlým deštným pralesem a shlížejí na modré moře. Hosté dostanou vlastní čtyřkolku (buggy), která je dopraví na nádhernou soukromou pláž ve stínu kokosových palem, kde se mohou procházet v měkkém písku a brodit průzračným mořem šplouchajícím na lýtka.

Akční nabídka ubytování: Soneva Kiri