15 méně známých, ale fotogenických evropských měst

15 méně známých, ale fotogenických evropských měst 1

Schwerin, Německo

Schwerin (také Zvěřín), nejmenší metropole německého spolkového státu, leží na malebném místě u jezera. Pohádkově působící Schwerinský zámek (Schwerin Schloss, úvodní foto) a nádherné zahrady představují jeho korunní klenot. Za návštěvu stojí rovněž Muzeum Schwerinského zámku vystavující především obrazy, sochy a řemeslné výrobky 19. století.

Akční nabídka ubytování: Hotel Elefant 3*

.

Aalborg, Dánsko

Něco přes 300 km na severozápad od Kodaně leží Aalborg (píše se také Ålborg), město na poloostrově shlížejícím na Severní moře. K jeho hlavním atrakcím patří Muzeum moderního umění Kunsten Utzon Center, živé kulturní centrum na nábřeží. Udělejte si rovněž čas na návštěvu katedrály sv. Budolfi ze 14. století, prý nejmenší katedrály v Dánsku.

Akční nabídka ubytování: Hotel Jomfru Ane 3*

.

Canterbury, Anglie

Canterbury (UNESCO) bývá především spojováno s Canterburskými povídkami Geoffrey Chaucera, sbírkou 24 příběhů napsaných v letech 1387-1400. Dnes zde máte k dispozici interaktivní prohlídku města, která Vás provede povídkami, pokud byste se chtěli setkat s jejich postavami v kostýmech a s poutníky. Další vynikající způsob, jak si město prohlédnout, je pronajat si pramici s lodníkem, který bude Váš průvodce.

Akční nabídka ubytování: Hampton by Hilton Canterbury 3*

.

Dinant, Belgie

Dinant ležící asi 100 km jihovýchodně od Bruselu je město ve francouzsky mluvícím belgickém regionu Valonsko. Citadela Dinant, kam se dostanete po zdolání 408 schodů a lanovkou, představuje nejslavnější pamětihodnost. Stojí za to si také vypůjčit kolo a vydat se na něm kolem řeky Mázy.

Akční nabídka ubytování: Castel de Pont-a-Lesse 3*

.

Innsbruck, Rakousko

Innsbruck ležící u krásného alpského pohoří Nordkette je oblíbenou zimní destinací, město se však po celý rok může chlubit středověkými kostely a majestátními památkami. Pokud byste chtěli milovanému člověku koupit blýskavý dárek, navštivte zdejší proslulou prodejnu Swarovski.

 

Lappeenranta, Finsko

Lappeenranta se nachází jen 30 km od finsko-ruské hranice a ve středověku byla centrem obchodu na strategickém místě. Dnes se malebné město zaměřuje na propagaci ekologicky udržitelného bydlení a omezování uhlíkových emisí, takže 12 % lidí pracuje v oblasti životního prostředí a sektoru čistých technologií. Hlavní atrakcí je jezero Saimaa, největší ve Finsku, které můžete poznávat na vypůjčeném kajaku nebo při plavbě na parníku.

Akční nabídka ubytování: Hotelli Lähde 3*

.

Lucern, Švýcarsko 

15 méně známých, ale fotogenických evropských měst 2

Lucern, vstupní brána do centrálního Švýcarska skýtá příjemnou kombinaci přírody a kultury. Můžete vyplout na člunu na Lucernské jezero, vydat se na horu Pilatus (2128 m), navštívit Švýcarské muzeum dopravy a zastavit se u Lvího památníku, kamenné skulptury umírajícího lva, kterou spisovatel Mark Twain popsal jako „nejtruchlivější a nejdojemnější kus kamene na světě“.

Akční nabídka ubytování: Holiday Inn Express – Luzern – Kriens, an IHG Hotel 3*

.

Nijmegen, Nizozemsko

Nijmegen, prý nejstarší město v Nizozemsku, Vás podle místní turistické kanceláře „přiměje si myslet, že jste se vrátili do římských dob“ – a nejsou tak úplně na omylu. Budete-li se chtít ponořit do historie regionu, zastavte se v muzeu De Bastei. A pokud rádi chodíte na túry, můžete zvážit účast na skvělé akci De Nijmeegse Vierdaagse („Mezinárodní čtyřdenní pochody v Nijmegenu“). Koná se třetí úterý každého července a je to největší pěší pochod na světě.

Akční nabídka ubytování: Guesthouse Vertoef 3*

.

Nîmes, Francie

Nîmes (čte se Nym) ležící 118 km na severozápad od Marseille je město s řadou římských klenotů včetně amfiteátru a antického chrámu nazývaného Maison Carrée. A protože jste ve Francii, také se dobře najíte: zdejší specialitou jsou koláčky petits pâtés Nîmois a solená treska brandade de morue, které jsou naprosto vynikající.

Akční nabídka ubytování: Logis NIMOTEL Hôtel Cosy 3*

.

Norwich, Anglie

Věž majestátní normanské katedrály v Norwichi, ulice dlážděné kameny a starobylé hrázděné budovy jsou doklady o tom, že je anglickýNorwich výjimečně pěkné středověké město v Británii. Kromě historických lokalit nabízí Norwich vzkvétající gastronomickou scénu se skvělými hospodami.

Akční nabídka ubytování: Best Western Annesley House Hotel  3*

.

Malmö, Švédsko

Malmö je nejpříznivější město pro cyklisty ve Švédsku a také jedna z nejzelenějších destinací: ultramoderní čtvrť Västra hamnen je uhlíkově neutrální okrsek, který na topení v domácnostech v zimě používá systém ukládání energie (čerpané z větru). V letních měsících je pláž Ribersborg dlouhá 2,5 km místem, kde si Švédové dávající přednost klidu užívají plavání a vyhřívání na slunci. A pokud byste chtěli vidět něco nezvyklého, navštivte osobité Muzeum nechutného jídla.

.

Maribor, Slovinsko

Maribor ležící nedaleko rakouskoslovinské hranice je krásné město na řece Drávě, které je známé svými vinicemi produkujícími fantastické, ale stále nedoceněné víno. Před vinařstvím Old Vine House v samém srdci starého města naleznete nejstarší vinnou révu na světě (dle Guinessovy knihy rekordů). Také zde můžete navštívit ochutnávky vína.

Akční nabídka ubytování: B&B Hotel Maribo 3*

.

Poznaň, Polsko

Polská Poznaň, která byla významným centrem obchodu v 15. a 16. století, má bohatou historii a nabízí kulturní památky, které ocení spíše vzdělaní turisté. Turisté se sdružují především na pěkném Starém tržním náměstí, hlavně v poledne, když se na budově radnice objeví dva mechaničtí kozli: ti se dotknou hlavami 12x při tom, jak hodiny odbíjejí poledne. Místní lidé milují svatomartinské croissanty plněné mákem, takže mají dokonce své Poznaňské muzeum croissantů.

Akční nabídka ubytování: Olimpia 3*

.

Štrasburk, Francie

Štrasburk ležící na řece Rýn na francouzsko-německé hranici nabízí směsici středověkého půvabu a dynamické současné atmosféry. Jeho samotné srdce tvoří Grande Île („Velký ostrov“, UNESCO) zastavěný mnoha hrázděnými městskými domy. Milovníci vína pak mohou ve Štrasburku strávit jeden den prohlídkou vinařského regionu Alsasko.

Akční nabídka ubytování: ibis Strasbourg Centre Historique 3*

.

Zaragoza, Španělsko

Moderní styl se setkává s kuriozní směsicí čtyř kultur v Zaragoze, jednom z málo známých divů Španělska. Zaragoza leží zhruba v polovině cesty mezi Madridem a Barcelonou a je metropolí Aragonie, hornatého regionu s krásnými výhledy na hory a údolí. V této oblasti zanechali své stopy Iberové, Římané, Arabové i křesťané. K hlavním atrakcím města patří slavná Bazilika Panny Marie na Sloupu (Basílica de Nuestra Señora del Pilar), Palác Aljafería a katedrála La Seo.