Kam se vydat v červenci

Kam se vydat v červenci 1

Canggu, Bali

Canggu, dříve tichý kousek ostrova Bali, dnes ožívá neformálními kavárnami podávajícími veganské snídaně digitálním nomádům, kteří tvoří na svém notebooku s výhledem na lesknoucí se moře. Brzy je následovaly módní hotely: The Slow nabízí retro-modernistické apartmány a v pozadí hrající Reverberation Radio z Los Angeles. Nově otevřený Como Uma Canggu 5* vylepšil svou nabídku dvojdomky s vlastním bazénem na střeše. V noci hipsteři z Canggu (úvodní foto) míří do podniku The Lawn, což je pohodový neformální plážový klub nabízející hip-hop a ibiškové koktejly. Ty se nejlépe hodí za mírných červencových večerů, kdy se Bali těší své největší slunečné a surfařské kráse.

Ekologický tip: nadměrná turistika na Bali je známý jev a související znečištění nejvíce postihuje místní, kteří z turistického ruchu mají jen velmi málo (lví podíl zisků dostává vláda a zahraniční investoři). JED je ekoturistická síť ve vlastnictví komunit, což jsou čtyři místní vesnice, a nabízí výlety, které Vás seznámí s autenickým životem na Bali, a přitom pomůžete jeho obyvatelům.

Akční nabídka Como Uma Canggu

.

Korsika a Sardinie

Dva středozemní ostrovy ležící jen kousek od sebe jsou v červenci krásné – slunce zde svítí asi 11 hodin denně. Francouzská Korsika je ostrov, který byste si měli prohlédnout celý: od odlehlých severních rybářských vesnic na poloostrově Cap Corse (kde nový hotel Misíncu 5* shlíží na skalnaté pobřeží), přes po ráj pro windsurfing u města Bonifacio, až po krásné písčité pláže nedaleko přístavního města Porto-Vecchio (kde na zátoku shlíží hotel Casadelmar od Design Hotels).  Pokud se budete chtít vyhnout davům, pronajměte si dům na plážemi lemovaném panství Domaine de Murtoli.

Costa Smeralda („Smaragdové pobřeží“) na italské Sardinii je v červenci fantastická, ale rušná. Proto doporučujeme zamířit na souostroví La Maddalena, divoké chráněné ostrovy nedaleko pobřeží s krásnými plážemi, tyrkysovým mořem a písčitými zátokami, které jsou prostě dechberoucí.

Ekologický tip: zvažte výpravu mimo rušné pobřeží Korsiky, abyste si prohlédli její hornaté vnitrozemí. Agentura Inntravel nabízí pěší výlety do vnitrozemí, při nichž můžete poznat starobylé vesnice a vinice, přenocovat v malém rodinném hotelu, a jídlo sí dát v restauraci zaměřující se na regionální produkci a pokrmy.

Akční nabídka ubytování:

Newfoundland, Kanada 

Kam se vydat v červenci 2
Fogo Island Inn, Newfoundland

I když na ostrově Newfoundland nikdy není vysloveně horko, červenec představuje začátek nejteplejšího období. A coby místo, které chcete navštívit a prozkoumat (ať už se jedná o pročesávání lesa při hledání gurmánských lahůdek, jako je divoký libeček a smrkové výhonky, nebo učení se místnímu umění lovu tresek od drsných rybářů), díky teplotám dosahujícím asi 18 °C je vše příjemnější. Nejvýchodnější kanadské provincie vyčnívající do severního Atlantiku je úžasná drsná země papuchalků, mořských útesů a legend o Vikinzích; je to jakási divočina, kde se velryba může vynořit hned vedle Vašeho kajaku a kde se obrovské modré ledové kry pohupují nenuceně kolem. Nově získaná kulinářská reputace znamená bohaté odměny nakonec. V provinční metropole St John’s nabízí restaurace Raymonds menu z nasbíraných ingredienců (jako je rakytník nebo jeseter acadian), přičemž bývá označováno za nejlepší v zemi. Nebo se nechte pozvat na pláž na místní „vaření“ (boil-up), kde se připravují mořští ježci a mušle čerstvě vylovené z pobřežních jezírek.

Ekologický tip:  mistrovské dílo architektury je butikový hotel Fogo Island Inn 5*, který byl pojat jako společenský podnik (social business), kdy zaměstnává místní lidi a oslavuje jejich tradice (např. nábytek je vyroben místními řemeslníky a prohlídky jsou vedené zdejší komunitou). Všechny zisky jsou odváděny zpět komunitě; také se zde používají systémy obnovitelné energie, zachytávání dešťové vody, recyklování a kompostování. Zdejší restaurace se zaměřuje na místní bio sezónní a nasbírané potraviny.

 

Mosambik

Mosambik, který se zotavuje z občanské války trvající celá desetiletí, nikdy nevypadal lépe, tím spíše v červenci, kdy se země těší tropickému počasí. Navštivte NP Gorongosa, který je označován za africký „ztracený ráj“, kde Explorer’s Camp nabízí tradiční safari. Poté zamiřte na sever na pobřeží Nacala nebo do plážového Stone Townu, kde staletí obchodu a cizí nadvlády za sebou zanechala vybledlou architekturu a chátrající památky rozeseté kolem pobřeží. Opodál leží 5 ostrovů krásného souostroví Bazaruto s nádhernými bělostnými plážemi, které jsou stále bez davů, zatímco potápěči se mohou těšit z okolního chráněného mořského parku. Ubytovat se můžete v některé z 12 chýší v resortu Benguerra Lodge od AndBeyond, nebo v Anantara Bazaruto Island Resort and Spa 5*. Také se můžete vydat na jih Mozambiku, kde najdete kilometry prázdných pláží a nekonečné pobřeží. Dále je k dispozici eko potápěčský resort Nuarro Lodge.

Ekologický tip:  pozorování velryb je dnes obzvlášť oblíbené na ostrově Ilha de Mozambique, kde se nachází rovněž město Stone Town, ale kvůli nesprávným postupům v nedávných letech zde dnes můžete spatřit mnohem méně velryb na jejich tradiční migrační trase. CK Ilha Blue Island Safaris se snaží o podporu zodpovědného pozorování velryb v oblasti, což je dobré nejen pro velryby, ale také pro místní lidi, kteří se živí tím, že dělají průvodce návštěvníkům.

Akční nabídka ubytování:

Stockholm, Švédsko

Švédové se umí v létě bavit. Teplé počasí si říká o seskočení z kola, svléknutí se a zaplavání si přímo v centru města – nebo se můžete vydat dál na některých z nedalekých ostrovů, kde budete mít větší soukromí. Zaplavat si můžete na ulici Norr Mälarstrand, na písčité pláži ostrova Kungsholmen, nebo odvážní rovnou před stockholmskou Radnicí. Okrsek Sofo ožívá mladými lidmi pobývajícími v kavárnách a řemeslných obchodech, zatímco zdejší gurmánská scéna pomalu získává pozornost okolního světa.

Ekologický tip: do Stockholmu se můžete dostat vlakem za pár dní. Z Kodaně do Stockholmu očekávejte asi 5,5 hodin rychlovlakem X2000.

 

Seychely 

Kam se vydat v červenci 3

Souostroví Seychely v Indickém oceánu s jeho táhnoucími se bílými plážemi, čistým modrým mořem a rozmanitou přírodou je jedno z nejatraktivnějších a nejvyhledávanějších míst pro dovolenou na světě. Fantastický je resort North Island, VIP destinace, kde v doškových chatkách na stromech na svahu mezi lesem a oceánem pobýval např. George Clooney nebo členové britské královské rodiny. V resortu Frégate Island Private hosté sdílejí prostor se želvami obrovskými a se vzácným opeřencem šámou stračí. Pokud navštívíte přírodní rezervaci Vallée de Mai (UNESCO), hotel Raffles Praslin 5* je krásné místo, kde se můžete ubytovat.

Ekologický tip: Seychely se naštěstí mohou těšit skvělí ochraně svého nádherného prostředí, od proměny neobydlených ostrovů v přírodní rezervace, až po péči o okolní moře. Navštivte uhlíkově neutrální ostrov-rezervaci Cousin Island Special Reserve, kde spatříte želvy obří, karety pravé a všemožné exotické ptactvo, přičemž peníze ze vstupného do parku se vracejí zpátky do rezervace.

Akční nabídka ubytování

Naxos, Řecko

Vybrat nejkrásnější řecký ostrov je mimořádně náročný – ve skutečnosti je to totiž nemožné. Ale pokud bychom museli některý uvést, mohl by to být Naxos v červenci. Největší ostrov Kyklad má celou škálu pláží, od těch vhodných pro rodiny s dětmi na západě (Agios Prokopios) až po divoká místa na jihu, kde se můžete vydat na koni přes dramatické duny (Plaka) nebo využít silný vítr při kiteboardingu (Mikri Vigla). A přestože to není tak úplně „skrytý klenot“, zdejší tempo je příjemně ospalé, ať už budete relaxovat v některém plážovém baru nebo si dávat večeři v taverně v horské vesnici.

Ekologický tip: vydejte se trajektem z Athén na Naxos, kam se dostanete za něco přes 4 hodiny. Pokud jste skutečně odhodlaní, můžete jet z Mnichova nočním spacím vlakem Lisinski do Záhřebu. Další den pak pokračujte vlakem do Bělehradu (7 hodin), kde strávíte noc a den. Dalším nočním vlakem se pak dostanete do řecké Soluně, odkud budete pokračovat po velmi scénické trase vlakem InterCity až do Athén (4 hodiny).

 

Poloostrov Yucatán, Mexiko

Nejsou to jen mimořádně krásné pláže a Karibik modrý jako z pohlednice: oslnivé tropické pobřeží Mexika je také klenotnice dobrodružných aktivit. V červenci se vydejte z Cancúnu na ostrov Isla Mujeres, kdy se na ostrově koná každoroční velrybí festival Whale Shark Festival a stovky těchto paryb se soustředí u pobřeží. Akce má za cíl zvýšit povědomí o ochraně moří a přitom umožňuje lidem ekologickým způsobem si zaplavat s těmito něžnými obry. Poté zamiřte dolů do Tulumu (nebo na Isla Holbox), kde dny začínají pozdravy slunci a končí večeří při svíčkách na písečné pláži. Navíc snáze narazíte na výhodné nabídky ubytování, protože technicky je to období dešťů (ale červenec typicky ohlašuje blížící se deště). 

Ekologický tip: zatímco v turisticky orientovaném Tulumu nepostupují vždy ekologicky, ostrovy  Isla Holbox mají menší rozsah a patří především místním. Nedostatek dlážděných silnic nutí návštěvníky cestovat na kole; nejpohodlnější cesta je trajektem (30 minut) z pevniny. Zdejší restaurace, bary a obchody jsou ve vlastnictví místních a jednorázové plastové láhve jsou na ostrově zakázány od roku 2018.

 

Coronet Peak, Nový Zéland

Pokud byste v protikladu se vším chtěli v červenci sníh, sbalte lyže a vydejte se na Coronet Peak na novozélandském Jižním ostrově. Je to hlavní sezóna v nejstarším lyžařském centru v zemi, kdy se skupiny sukovitých mužů přinášejí párty atmosféru a svahy zůstávají otevřené až do 21 hodin. Přitom jen 20 minut autem odtud leží město Queenstown, kde najdete energií nabité místní, kteří mají zálibu v odhazování věcí; je to rodiště bungee jumpingu a hemží se to tu prodejci nabízejícími jízdu na zipline či heliskiing. Ale nemusíte riskovat život nebo končetinu, abyste se mohli těšit z okolí: zasněžené Jižní Alpy v pozadí se odrážejí v klidném jezeře Wakatipu a vinice nabízejí horské výhledy i také světoznámá vinařství, která produkují rulandské modré (Pinot Noir).

Ekologický tip:  lákadlem Jižního ostrova je jeho skvělá příroda, a pokud budete chtít zůstat pouze u základního stylu, skvělou ekologickou volbou je ubytování v PurePod. Ubytovací buňky (pods), které se nacházejí na různých odlehlých místech po celém ostrově, jsou malé prosklené domky umístěné uprostřed krajiny, které fungují téměř zcela na solární energii a na biopalivo.

Akční nabídka ubytování: PurePod

.

Provence, Francie

Provence je francouzská pohádka: sytě zelené vinice, ručně vyráběné sýry a úrodná půda, působivé silnice vedoucí po útesech, římské ruiny a lákavá přímořská města. A v červenci také levandule! Rozsáhlá fialová pole nejen krásně voní, ale nabízejí estetickou hodnotu hodnou malíře; přitom převážná část (jako u většiny věcí ve Francii) je určena na stůl, např. do lahodného řemeslného medu nebo sorbetů. Červenec je také doba, kdy jsou zdejší trhy nejlepší a mohou se chlubit hojností Provence: spatříte zde koše plné čerstvých oliv, rajčat, česneku a ovoce ze sadů. Uprostřed všeho toho kouzla se můžete ubytovat v některém ze starých sídel či zámků s dobovým prostředím.

Ekologický tip: z Paříže pokračujte vlakem TGV Duplex do Aix-en-Provence (3 hodiny).

 

Berlín, Německo

Berlín je skvělá destinace, ať se tam vydáte kdykoli. Ale červencové teplé dny jsou nejlepší kvůli třem věcem, ve kterých německá metropole vyniká: jsou to pivní zahrádky, kavárenská kultura a život v parcích (což neplatí v zimě, kdy zde zavládnou mrazy). Obyvatelé města si připíjejí krígly podél řeky Sprévy nebo podnikají pikniky v okrsku Tiergarten. Město rovněž nabízí nekonečný výběr podniků ve stylu shabby chic, kde si můžete dát řemeslnou kávu nebo míchaný drink. Jejich interiéry možná čerpají na proslulém nedělním bleším trhu Mauerpark ve čtvrti Prenzlauer Berg, kde hipsterské karaoke přitahuje za slunečných odpolední obrovské davy. A pak jsou zde červencové festivaly: od lidové pouťové zábavy v parku Zentraler Festplatz, přes Berlínské bienále umění, až po osvětlená díla při Botanical Night v Botanických zahradách.

Ekologický tip: do Berlína se velmi snadno dostanete vlakem.

 

Cornwall, Velká Británie

Kam se vydat v červenci 4
Cornwall Land´s End

Když svítí slunce, nic se nevyrovná pobřeží anglického Cornwallu, kde bývá v červenci nejlepší počasí v celé Británii. Na bezkonkurenční dlouhé písečné pláže narážejí bouřlivé atlantické vlny, které jsou ideální pro surfování, zatímco odliv odhalí přírodní skalní jezírka, kde si můžete zaplavat. Milovníci dobrého jídla míří za vynikajícími mořskými plody do Penzance a Padstow, zatímco zájemci o kulturu do muzea umění Tate St Ives. Ale skutečné kouzlo města Saint Ives spočívá v objevování ateliérů umělců kolem kamenných ulic a pochutnávání se na čerstvě uloveném krabovi na nábřeží. Historická rybářská vesnice Mousehole je skutečný klenot, který si uchoval si svoji původní drsnou identitu.

Ekologický tip: když se vydáte z Londýna vlakem do Cornwallu, budete projíždět scénérií patřící k nejkrásnějším v Anglii jak podél pobřeží, tak ve vnitrozemí. K hlavním zastávkám na této trase patří města Newquay, Saltash, St Ives, Truro a Penzance.

 

Reykjavík, Island

Na Island nejspíš nepojedete kvůli hezkému počasí, to je však v červenci určitě nejpříznivější. Díky dlouhým dnům budete mít více času na prozkoumávání zdejší surrealistické přírodní krajiny: můžete se ponořit do horkých pramenů nebo navštívit NP Thingvellir, kde ION Hotel nabízí pěší túry a výlety spojené s potápěním a rybařením. Nebo zamiřte na sever na poloostrov Troll, kde zažijete spoustu outdoorových akčních aktivit. Milovníci jídla zase ocení metropoli Reykjavík, kde se uchytilo hnutí severských lidových potravin s důrazem na čerstvé ryby a místní jehněčí. Nenechte si ujít návštěvu koncertní síně Harpa v Reykjaviku s impozantní skleněnou fasádou složenou z mnoha dílů.

Ekologický tip: závratný vzestup Islandu coby turistické destinace klade v posledních letech značné nároky na okolí Reykjavíku. Zvažte proto návštěvu některého méně navštěvovaného koutu země, kde můžete objevovat kouzlo izolovaných míst a přinést peníze z tourismu místním komunitám. Při plavbě na mořském kajaku v oblasti Westfjords budete tábořit na odlehlých pustých ostrovech, kde po celé dny nespatříte stopy lidí. Obraťte se na místní turistické operátory, kteří oblast dobře znají, protože výlety na vlastní pěst mohou uškodit zdejší křehké krajině.

Akční nabídka ubytování: ION Hotel

Geotermální laguna na Islandu

Apulie (Puglia), Itálie

Kam se vydat v červenci 5
trulli

Apulie  tvořící podpatek italské  boty se pohybuje podle vlastního rytmu. Ten je pomalejší, tišší a více venkovský než v mnoha jiných částech země a velká část oblasti stále čeká na své objevení rekreanty. Mimo jiné se zde nacházejí některé z nejkrásnějších písečných pláží v zemi: dny můžete strávit pobýváním v některém z neformálních plážových klubů, které jsou rozesety kolem pobřeží, s lahví vína Prosecco. Apulie se začíná prosazovat také svojí gurmánské scénou díky vynikajícím místním produktům, olivovému oleji a zmrzlině. Ubytovat se můžete v tradičních stavbách masseria či trullo a večery trávit průzkumem vedlejších ulic krásných starých apulijských měst Savelletri, Ostuni a barokníhoho Lecce.

Ekologický tip: z Milána odjíždí časně ráno vlak Frecciabianca směřující do Lecce (8-9 hodin).

 

Cartagena, Kolumbie

Cartagena, která se stále více uchází o titul nejelegantnějšího města Karibiku, dnes vzbuzuje značný ruch, přičemž obzvlášť atraktivní je v červenci, kdy je počasí skvělé. Řada nových hotelů, barů a restaurací se vynořilo v celé kolumbijské metropoli, která dnes může v tomto ohledu mezi jihoamerickými milovníky dobrého jídla soupeřit s Peru. Poklidné dny zde můžete trávit prohlídkou pěkné koloniální architektury ve starém městě a večery pak tancem a přípitky dlouho do noci.

Ekologický tip: na první pohled působí Interno tak jako řada jiných stylových módních restaurací v Cartageně (tapety s potiskem palmových listů, růžové kovové mříže, odhalené cihlové zdivo a potrubí), ale tento podnik s 60 místy na sezení se ve skutečnosti nachází v ženské věznici v cartagenské čtvrti San Diego. Kuchyňský a obslužný personál tvoří vězeňkyně, kterým brzy skončí trest a které se učí věci potřebné pro práci na svobodě. Jídlo je přitom vynikající (část personálu je vyškolena španělským michelinským šéfkuchařem Koldo Mirandou) a Vaše peníze půjdou zpět do Accion Interna, nadace, která sponzoruje výcvikové a rehabilitační programy v různých věznicích v Kolumbii. Restaurace Interno zastavila provoz v prosinci 2019, ale má opět brzy otevřít – aktuální informace najdete na jejich stránkách.

 

Keňa

Keňa v červenci nabízí největší podívanou na světě: je to syrová krása, širé pláně, Velká migrace a Velká 5 divokých zvířat. Období dešťů už je pryč a po probuzení můžete spatřit hejna ptáků a gazely pasoucí se tak blízko, že jsou téměř na dosah.  Červenec je doba, kdy se divoká zvířata vydávají na svoji velkou migraci ze Serengeti do Masai Mara. Vynikající výhledy budete mít ze safari kempu Mahali Mzuri, který je součástí řetězce Virgin Collection Richarda Bransona, a ze safari chaty Angama Mara na srázu Oloololo Escarpment nedaleko tzv. Trojúhelníku Mara. Pokud byste si přáli safari spojit s pobytem na pláži, zamiřte do městečka Watamu na pobřeží, kde se zlatavé písečné pláže táhnou celé kilometry a v dohledu není živá duše.

Ekologický tip: i když národní parky a přírodní rezervace v Keni odvedly spoustu práce na ochranu přírody a divokých zvířat, zanedbaly přitom místní komunity, které byly často vystěhovány ze své půdy. Safari v konzervatoriu přitom pomáhá přírodě i lidem: majitelé pozemků se zavázali spravovat svá území ekologickým způsobem a pronajímat jeho části společnostem provozujícím safari, přičemž takto získané peníze jsou svěřovány zpět do komunit a jejich země.  

Akční nabídka ubytování: Mahali Mzuri

.

Fidži, jižní Tichomoří

Kam se vydat v červenci 6
Laucala Island

Červenec je nejlepší doba pro návštěvu souostroví Fidži v jižním Tichomoří. Je to suché období, kdy je voda nejčistší. Souostroví patří k nejlepším místům pro potápění na světě: je obklopené krásnými korálovými útesy, jež jsou domovem asi 1000 druhů ryb (ale za jasného dne zrovna úplně stačí šnorchlování). Pokud byste chtěli zcela uniknout mimo civilizaci, zamiřte na soukromý ostrov Dolphin Island hned u Slunečného pobřeží na Viti Levu, hlavním fidžijském ostrově, nebo se ubytujte v některé z 25 vil ze dřeva a skla v ekologickém resortu Laucala Island. Fidžijci jsou pověstně přátelští, ale nikde to není patrné více než v Likuliku Lagoon Resortu 5* (ve vlastnictví místních), kde dny plynou spolu s přílivem a odlivem.

Ekologický tip:  souostroví mělo spoustu práce s rekonstrukcemi po ničivé tropické cyklóně Winston v roce 2016, přičemž se trochu přeorientovalo z honosného zařízení pro novomanžele na spíše ekologické útočiště. Do popředí staví místní kulturu a životní prostředí několik nových hotelů: Six Senses 5* na Malolo Island např. používá energii pouze ze solárních panelů a Teslových baterií, pěstuje vlastní bio plodiny a používá septické nádrže využívající červy.

Akční nabídka ubytování:

Wales, Velká Británie

Po dlouhou dobu byl Wales coby destinace (na britské poměry) přežitek, to ale dnes přestává platit. Rhossili Bay, téměř 5 km dlouhý úsek zlatavého písku na poloostrově Gower (Gŵyr), byl v posledních letech už 2x prohlášen za nejlepší pláž v Evropě. A nově otevřená pěší turistická stezka Wales Coast Path o délce 1400 km ještě více představuje zdejší neposkvrněné pobřeží. Naleznete zde spoustu hradů a skalnatých vrcholků, přičemž celých 20 % Walesu je chráněno systémem národních parků, takže je rájem pro milovníky outdoorových aktivit. I když je tato malá země známá svými vydatnými dešti, v červenci bývá téměř spolehlivě dobré počasí s teplotami přes 20 °C předtím, než přijde srpen s prázdninovým šílenstvím. Slunce také přináší festivaly, jeko je festival fringe art, hudby a jídla v historickém kamenném městě Monmouth. Poté vyhledejte zdejší restauraci The Whitebrook (také pronajímá pokoje), což je michelinská oslava ingrediencí z Wye Valley, jako je místní chřest.

Ekologický tip: řada hlavních atrakcí Walesu je obsluhována železničními linkami, včetně Monmouthshire, Wye Valley, Pembroke, Abergavenny (na severovýchodním okraji NP Brecon Beacons) a Bangoru (at the north-western edge of NP Snowdonia).

 

Benicassim, Španělsko

Provincie Castellón zůstává z velké části známá pouze místním, přičemž se jedná o klidnou oblast s pěknými plážemi, zelenými horami a chátrajícími středověkými vesnicemi, kterou si domácí návštěvníci nechávají pro sebe. Výjimkou je ovšem červencový mohutný Mezinárodní festival v Benicassimu. Každoročně je stejnojmenné přímořské letovisko zavaleno zábavu hledajícími Brity, které sem přitahuje vždy vynikající obsazení festivalu, stálé slunečné počasí a 6 km pláží, kde se dá odpočívat druhý den. Ale návštěvníci festivalu mohou prozkoumat více z tohoto málo navštěvovaného pobřeží především díky tomu, že před pár lety bylo otevřeno nové letiště v Castellónu. Impozantní město Morella obehnané hradbami na kopci je fantastické místo pro poklidné nakupování a pochutnávání si na místních lahůdkách (jako je sýr z ovčího mléka, jehněčí maso a paella). Na jiném místě pobřeží nabízí spoustu tichých zátok, které můžete mít jen sami pro sebe.

Ekologický tip: do Benicassimu se dobře dostanete vlakem; z Paříže pojedete vlakem TGV Duplex do Barcelony (6,5 hodin), kde přenocujete. Další ráno vlakem budete pokračovat vlakem EuroMed do Valencie (necelé 3 hodiny), a odtud španělská železniční společnost Renfe provozuje řadu spojů do Benicassimu (rychlovlakem je to pouze 45 minut).

 

Boston, USA

Těžko byste našli lepší místo, kam se vydat na americký Den nezávislosti 4. července, než je Boston, kde se zrodila Americká revoluce. Pobřežní metropole státu bohatá na historické památky ožívá oslavami a obchody navíc nabízejí slušné slevy pro návštěvníky. Boston, který je plný muzeí a galerií, byl kdysi označován za Athény Ameriky. Pokrokoví a praktičtí obyvatelé města jsou neméně hrdí na svoji kuchyni, od klasických jídel, jako je polévka ze škeblí (clam chowder) a sendvič s humrem (lobster rolls) až po kulinářskou revoluci zuřící v omlazeném okrsku Sea Port (včetně italské restaurace Sportello a restaurace No.9 Park šéfkuchařky Barbary Lynch. Sezónní italské menu se denně obměňuje a zahrnuje vše od tortellini s česnekem trojzrnným až po celou grilovanou rybu pražmu.

Ekologický tip: Seaport Hotel, který je ve vlastnictví místních lidí, je pohodlně situován v nejatraktivnějším okrsku města, ale zároveň se zaměřuje na ekologii. Systém vytápění a osvětlení automaticky vypne, když hosté opustí pokoj, zatímco restaurace proměňuje použitý olej na palivo pro domy v Nové Anglii a zbytky potravin na bioplyn. Hotel má dokonce vlastní stanici metra, takže budete mít velmi snadný přístup k veřejné dopravě (což je mnohem lepší možnost než se pouštět do pověstné dopravy v Bostonu).

Akční nabídka ubytování: Seaport Hotel